PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649608}
6,2 84 657
ocen
6,2 10 1 84657
6,6 32
oceny krytyków
Snowpiercer: Arka przyszłości
powrót do forum filmu Snowpiercer: Arka przyszłości

...ale jak zawsze "elyta" filmwebowa, wszelkiego rodzaju pseudofilmowcy i recenzenci pojadą, a że
kibli nie pokazali, że efekty jak z atari...
Ktoś z wyżej wymienionych portali dobrze podsumował - jeden z lepszych filmów sci-fi ostatnich lat,
od czasów Incepcji czy Dystrktu 9. Inteligentne, dające do myślenia kino. Ale jak widać filmowe,
polskie cebulaki wiedzą lepiej...

kertoip07

...Słoiki ?!?....chociaż nie ... Śledzie polskie wiedzzą lepiej !

ocenił(a) film na 3
kertoip07

"Inteligentne, dające do myślenia kino" - rzeczywiscie: wiecznie jezdzacy po zamarznietym swiecie pociag daje do myslenia. Ale chyba nie tobie. Sam pomysl jest absurdalnie glupi nie wspominajac juz o 'dziurawym' scenariuszu. No ale "metacritic - 83% , 7,3/10, rottentomatoes 93%".....

ocenił(a) film na 9
Carnall1

naprawdę myślisz że chodziło tylko o ten pociąg ? naprawdę nie zauważyłeś czego ten WSPÓLNY pociąg był metaforą ? :)

ocenił(a) film na 3
Bormann81

Normalnie Karol Marks na celuloidzie!

Nie, naprawde nie zauwazylem ze chodzilo o cos wiecej niz tylko o pociag. I juz naprawde ostatnia rzecza jaka przyszla by mi do glowy bylo by to ze filem jest metafora wspolczesnego spoleczenstwa klasowego i porzadku spolecznego narzucanego klasie nizszej przez wyrzsza.

Film jest płytki, denny i naiwny. Do tego z ma kiepski scenariusz . Przykre to ze niektorzy uwazaja takie cos za rzecz stymulujaca samodzielne myslenie....

Polecam ksiazki moze. Wybor dosc duzy. Jesli z S/F to zeby daleko nie szukac moze nasz rodzimy Zajdel.

ocenił(a) film na 9
Carnall1

"Jestem Carnall1 i należę do klasy 'wyrzszej' bo czytam książki i nie działają na mnie filmy charakteryzujące się tym, że są płytkie, denne i naiwne, a wdodatku mają kiepski scenariusz. Czuję się taki dojrzały :)"

ocenił(a) film na 3
Buka_8

"Jestem Buka_8 i poziomem ironii oraz sarkazmu wzbudzam podziw wśród gimnazjalistów. Czuję wtedy tak dowartościowana/ny"

ocenił(a) film na 9
Carnall1

Nie, to nie to. Po prostu uznałem, że gadasz straszne głupoty i mnie pozniosło :) Troszkę mnie denerwują komentarze, w których ludzie chwalą się, że czytają książki i uważają, że inne rzeczy są złe choć nie potrafią określić dlaczego. Twój post brzmiał po prostu jakbyś mówił: "Film jest zły bo tak, a wy jesteście żałośni bo wam się podobał. Czytajcie książki głupole! :)
PS> Ja czytam :):)"
'Wyrzsza' też zrobiła na mnie pewne wrażenie. I nie miałem zamiaru wzbudzić podziwu wśród gimnazjalistów ;) Wyłącznie do Ciebie chciałem trafić żebyś zauważył, że twój komentarz jest dużo bardziej "płytki i denny" niż ten film.

ocenił(a) film na 3
Buka_8

Popełniłem 'orta'. Wow (mało komu się to zdarza. Raptem raz na tysiąc lat)! Pewnie nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. Ale gdyby nie Ty (serio) na pewno bym tego nie zauważył... Ale do rzeczy:

- tak: chwale się że czytam książki (zwykle jedną na trzy lata so hats off!).

- tak: film "(...) jest zły bo tak, a wy jesteście żałośni bo wam się podobał. Czytajcie książki głupole! " - sam nie zacytowałbym siebie lepiej.

- tak: trafiłeś do mnie - teraz już wiem że moje płytkie komentarze nie wytrzymają starcia ani z potencjałem tego filmu ani potęgą argumentacji jego apologetów.

- tak: rozumiem już żem płytki i miałki a film wybitny.

Period!

ocenił(a) film na 9
Carnall1

Dobra dobra już się nie czepiam tego orta :)
A tamto wyżej to przecież nie był cytat i chyba dobrze o tym wiesz. Pozdro.

ocenił(a) film na 8
Carnall1

Filmowe snoby to chyba najbardziej irytujący ludzie w internecie. Tak trudno zrozumieć, że nie każdy szuka w filmie tego samego? Kwestia. Gustu.

ocenił(a) film na 3
Pericorp

"Filmowy snob" - masz jeszcze jakieś inne nowe terminy?

Carnall1

Strasznie krótkowzroczne spojrzenie na całość. Takie filmy wymuszają samodzielne myślenie, nie wszystko musi być podane na tacy.

ocenił(a) film na 3
hr_dooku

Rozbawiłaeś mnie akurat z tym 'podaniem na tacy' bo ten film wlasnie podaje wszystko na tacy. No ale chyba dostrzegamy inna 'głębie'.

Carnall1

Rozbawiłeś mnie bo gdyby film miał podane wszystko na tacy to każdy by go zrozumiał.

ocenił(a) film na 3
hr_dooku

No ja najwyrazniej nie rozumiem hiper-inteligentnego przesłania jaki niesie w sobie to wybitne dzieło swiatowej kinomatografii

Carnall1

No najwyraźniej nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 3
hr_dooku

Kac Wawy też nie rozumiem a też ma niby jakiś przekaz. Myśle że powinieneś spróbować. Powinna ci się spodobać

Carnall1

Oglądałem. Zakalec i dno. Doszukaj się tam przekazu, może podwyższę ocenę.

ocenił(a) film na 3
hr_dooku

No nic taki zart z ta Kac Wawa. , nie bede sie czepial twojego gustu filmowego bo z tego co widze to jest calkiem niezly. Stad tym bardziej dziwne ze podoba ci sie Snowpiercer

ocenił(a) film na 3
hr_dooku

No nic, taki zart z ta KW. Nie bede sie czepial twojego gustu filmowego bo jest calkiem niezly z tego co widze. Tym bardziej przykro ze podoba ci sie taki twor jak SnowP

Carnall1

Z tego samego powodu co Matrix. Poza tym lubię groteskę i od początku podobał mi się koncept Snowpiercera.
To jedna z azjatyckich reżyserskich perełek podobnie jak Oldboy, Stoker albo Pani Zemsta.

ocenił(a) film na 9
kertoip07

Nie spodziewaj się po większości użytkowników tego portalu śladów inteligencji w ich łepetynach...

kertoip07

Nie wiem jak innych, ale mnie zachęciłeś do obejrzenia... a już miałam zrezygnować biorąc pod uwagę noty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones