PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757520}

Droga na południe

Southbound
5,8 4 810
ocen
5,8 10 1 4810
5,4 5
ocen krytyków
Droga na południe
powrót do forum filmu Droga na południe

Bardzo oryginalna i dobrze zrobiona antologia. Po pierwsze sposób połączenia historii jest bardzo fajny, po drugie same historie są naprawdę nieprzewidywalne. Ogląda się to z niesłabnącym zaciekawieniem, choć fakt faktem, niektóre historie mogły mieć lepiej zaakcentowane zakończenia. No i pozostaje kwestia sensu całości, który... lewituje gdzieś pomiędzy nimi, jak te pustynne szkielety, i nigdy nie ukazuje się widzowi w całej okazałości. Ale to nie kwestia głupoty, tylko raczej jakiejś logiki snu, nutki surrealizmu i szaleństwa, więc nie przeszkadzało mi to. A technicznie jest dobrze, budżet dopisał, zdjęcia i muzyka są fajne, obsada zacna, klimatu i krwistych scen nie brakuje. Polecam.

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

No, w końcu coś nowego. Również polecam.

kangur_msc_CM

spokojna 7. dałem 8 bo rzadko trafiam na dobry horror. choc to taki thriller bardziej ;) akcja z kierowca w szpitalu mega :)

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

Nic dodać nic ująć - 7/10 !!!

ocenił(a) film na 3
kangur_msc_CM

Sens lewitujący pomiędzy historiami, na tak. Opinia równie rzeczowa jak film dobry.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Jednym słowem :
"Mniam"
...

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

Oglądało się przyjemnie. Czuję niedosyt. Trochę za krótko, zwłaszcza pierwsza historia!

ocenił(a) film na 6
kangur_msc_CM

Tak film spoko, fajnie się oglądało i dość oryginalne "zjawy" tylko właśnie skończyłem oglądać i jestem wkur... zakończeniem a raczej JEGO BRAKIEM!!!!!!!! :( tak spaprać taki film eh

ocenił(a) film na 8
kowal1528

przecież się zapętlił

ocenił(a) film na 9
conneryfan

Conneryfan dokładnie. Brak zakończenia wg Kowala tłumaczy 6 zamiast dobrej 7. Osobiście dałbym 9 za nieprzewidywalność...

ocenił(a) film na 6
kangur_msc_CM

Może ktoś mi przedłożyć jak to się wszystko łączy? Kim jest dziewczyna ze zdjęcia, którą pokazali bandyci przed zabiciem męża rodziny na końcu? Bo oglądałem w towarzystwie i z przerwami.

ocenił(a) film na 8
LukaszJarosz25

SPOILER

Napad z końca filmu był zemstą: ojciec rodziny musiał w przeszłości doprowadzić w jakiś sposób do śmierci Catherine - dziewczyny ze zdjęcia i córki jednego z morderców. W pewnym momencie sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli, cała rodzina zginęła i zamiast "eye for an eye" (ktoś bliski za kogoś bliskiego) mordercy przeważyli szalę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones