PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703}

Spaleni słońcem

Utomlyonnye solntsem
7,9 24 272
oceny
7,9 10 1 24272
7,8 15
ocen krytyków
Spaleni słońcem
powrót do forum filmu Spaleni słońcem

Jak nazywa się utwór / piosenka, którą Dimitrij grał na fortepianie i śpiewał jeszcze w przebraniu, tuż po wejściu do domu?
To dla mnie ważne, więc będę wdzięczna za odpowiedzi...

ocenił(a) film na 10
Elaine_2

To jest fragment tego utworu: http://www.youtube.com/watch?v=T2soT5xSpFI, tyle że nie znam rosyjskiego

ocenił(a) film na 10
prozac_girl92

Przesłuchałem z ciekawosci i kawałek miedzy 1:43 a 1:53 (mniej wiecej) jest wykorzystany w utworze Queen "It's a hard life". tak sie zaczyna ten utwór.

ocenił(a) film na 10
Elaine_2

Muzyka pochodzi z opery Pagliacci Ruggero Leoncavallo.

ocenił(a) film na 9
irish23_faurepavane

dziękuję Wam bardzo!

ocenił(a) film na 10
Elaine_2

Służę damie z przyjemnością:-) Tu jest ten fragment http://www.youtube.com/watch?v=5HurR0wCLC0&feature=related

ocenił(a) film na 9
Elaine_2

Ария Канио из оперы Руджеро Леонкавалло "Паяцы", czyli Aria Kanio (? - nie wiem, nie znam się na operach) z opery Leoncavallo - "Pajace".

użytkownik usunięty
Elaine_2

Ap-ropo muuuuuzyki - czy nie zauważyliście pewnej bardzo ciekawej kwestii, mianowicie przez cały film przewija się fragmentami muzyka ... a przynajmniej tak mi się wydaje muzyka Jerzego Petersburskiego, polskiego kompozytora znana z utworu "Ta ostatnia niedziela" ale śpiewana jest w języku rosyjskim ? Czy tylko mi się to tak kojarzy ?

ocenił(a) film na 9

Ludzie ludziska, oczywiście że to była "Ta ostatnia niedziela", ale w wersji rosyjskiej. Było to bardzo popularne przed wojną tango, które grali we wszelkich możliwych stacjach radiowych (a nie było ich za wiele) i na wszelkich imprezach, ludzie tym rzygali wręcz. A rosyjski tekst to właśnie "Utomlyonnye sonceeeeem", czyli "Spaleni słońcem", może gdzieś w Internecie będzie polski przekład rosyjskiego tekstu, ale też tam generalnie chodzi o to, że się rozstajemy i jest smutno...

ocenił(a) film na 10
Elaine_2

To jest aria Cania z "Pajaców" Leoncavalla. Aria znana jest jako "Śmiej się pajacu" i pojawia się w momencie, gdy Canio, pomimo rozpaczy, bo zdradziła go i zawiodła żona, musi wyjść na scenę i wygłupiać się jako pajac... Znaczące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones