PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605}

Spawn

5,6 11 314
ocen
5,6 10 1 11314
Spawn
powrót do forum filmu Spawn

Totalna lipa

ocenił(a) film na 3

ten film

ocenił(a) film na 4
kryszti

Zgadzam sie.Tym razem profanacja genialnego komiksu.

kryszti

Najgorsza ekranizacja komiksu jaką widziałem. Zdecydowanie bardziej polecam serial, który obecnie trudno gdzie kol wiek znaleźć, ale na pewno warto.

ocenił(a) film na 3
kryszti

Zbezcześcili komiks - arcydzieło. Nie powinien w ogóle powstać.

PalarusRex

widze że trafiłem na znawców i fanów Spawna , dla tego chciałbym aby ktoś wyjaśnił mi kilka niejasności dotyczące tegoż bohatera :
-Dlaczego akurat Al został wybrany na tego który ma poprowadzić piekielną armie ? ( przecież na ziemi jest wielu najemników ?)
- Dlaczego Malebolgia w ogóle weszła w układy z Alem ( czy ona nie panowała nad wszystkimi którzy znaleźli się w piekle, i nie mogła im rozkazywać?)
- Czy główny bohater w ogóle myślał gdy zgadzał się zostać spawnem ( przecież miał pomóc w zniewoleniu ludzkości , i co w tedy by się stało z jego żoną ) ?
- Co z mocami kostiumu , skoro jest taki wspaniały to dla czego przez większość czasu używa broni? Jakoś nigdy nie czuć potęgi jak drzemie w tym symbiocie .

ocenił(a) film na 6
raboch

Co do używania broni, chociaż nie czytałem komiksu to w filmie jest przecież powiedziane, żeby uważał bo jak zużyje cała swoją moc to zginie, więc logiczne wydaje się być używanie broni w sytuacji gdy wystarczą :)

raboch

1) Dlaczego Al?
Klaun wyjaśnił, że wybrano Ala bazując na informacjach z jego kodu genetycznego. Dalej był obserwowany przez całe życie przez siły zarówno piekła i nieba.

2) Skąd układ między piekłem a Alem?
Na to pytanie odpowiedź pośrednio wyjawia Cogliostro, mówiąc o wadze, sile naszego wyboru a powiązaniu z zachowaniem naszego człowieczeństwa.
Malebolgia mógł więc jedynie podsuwać sugestie dla Spawna, aby ten działał zgodnie z jego wolą.

3) Decyzja o przemianie w Spawna i brak myśli o ew. konsekwencjach tego wyboru.
Należy uprościć problem. Malebolgia zagrał na podstawowych emocjach Ala, tj. gniewie, nadziei zobaczenia bliskich (nawet na chwilę). Al nie był w stanie racjonalnie ocenić swojej sytuacji i uległ Malebolgii.

4) Potężne moce kostiumu a częstotliwość używania rzeczywistych broni.
Cogliostro wyjaśnił Spawnowi, że ten musi uważać na wykorzystanie mocy swojego kostiumu, bo jej wyczerpanie oznacza dla niego śmierć.
Ponadto Cogliostro również powiedział, że Spawn ma wiele nauki przed sobą, zanim w pełni opanuje moce zawarte w jego kostiumie.

Poza tym... To tylko śmieszny film bazujący na komiksie ;)

kryszti

no racja jeden z najgorszych filmów jakie widziałem powinni zrobić nowy film o tej postaci

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kiczek221

Wypad z tym poje.banym spamem!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones