PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659676}
7,2 157 808
ocen
7,2 10 1 157808
7,2 33
oceny krytyków
Spider Man: Homecoming
powrót do forum filmu Spider-Man: Homecoming


Ten film ma w sobie wszystko, czego oczekiwać po znakomitym kinie: są znakomici aktorzy, muzyka, wciągająca historia, postacie to złożone osobowości !! A sam Spider-man jest najlepszy w historii kina!! Nie ma i nie będzie lepszego Spajdiego Yaaay !!

Rany, aż nie wiem od czego zacząć hehe :D !!

HISTORIA:

O matko, cóż to były za emocje !! Kompletnie się nie spodziewałem tego co zobaczę w kinie !! Już sam początek wywoływał ciary. Niemalże zapiszczałem, jak zobaczyłem Tonego Starka. Moja ulubiona postać i Spajdi na jednym ekranie. No po prostu miodzio.
I potem szok! Wszystko się komplikuje. Pojawia się złoczyńca Vulture i o zgrozo … myślałem, że Spider-man będzie mógł go pokonać, ale Vulture się z nim bawił ;(( A w dodatku Iron-man wypierał się pomocy, nie chciał by nasz Peter mógł dać z siebie wszystko i mógł zabłysnąć. Cham jeden !! Peter musiał więc spierać się z własnymi emocjami, własne demony. Jeju to jest tak super pokazane !! Normalnie wszystkie inne filmy się chowają. Ta walka wewnętrzna. Aż czuć ten ból, który Peter przeżywa ;(( autentycznie zrobiło mi się go żal i po prostu chciało mi się płakać ;(( To było bardziej wzruszające niż Zielona Mila. TAK SIĘ ROBI FILMY HOLLYWOOD !! Wywołujące prawdziwe emocje !! Kurcze napisałbym co dalej, ale nie chcę wam PSUĆ NIESPODZIANKI. Czy Spider-man pokona własne demony i pokona Vultura?? Przekonajcie się w kinie bo naprawdę WARTO !! To jest po prostu najpiękniejsza historia EVER !!

BOHATEROWIE:

Bohaterowie są cudowni i tacy wielowymiarowi!! O samym Peterze mógłbym napisać rozprawkę na kilkanaście stron, a sam nie wiem, czy potrafiłbym wyczerpać temat. Iron-man to już legenda!! W dodatku wszystkie postacie poboczne – nigdy bym nie przypuszczał, że da się zrobić tak złożone postacie poboczne. Zresztą, zobaczcie sami!! Do kina na pewno macie niedaleko!
Najlepszy to był VULTURE !! Nikt go nie PRZEBIJE !! Darth Vader przy nim? CIENIAS HAHA :DD Joker z Batmana?? Normalnie dzieciak !! Ciary przez całą jego obecność. Już teraz winszuję oskara za ten występ, bo to co wyprawiał na ekranie, słowa które wypowiadał: ZABIJĘ CIĘ I CAŁĄ TWOJĄ RODZINĘ!. Autentycznie ciarki i aż podskoczyłem na krześle. Tak się powinno grać!! Już teraz robię multikonta, żeby dać 10/10 za tę rolę. Aktor zdecydwanie zasługuje na to !! Jeszcze wiecie :D Vulture :D Że niby Birdman hehe :D A w dodatku ten sam aktor hehe :D MARVEL JEST GENIALNY! Normalnie ja bym na to nie wpadł. Tak zajebistego Easter Egga nie widziałem od czasu Wiedźmina 3 i nawiązań do 50 twarzy greya :D


EASTER EGGI:

W ogóle film jest naszprycowany odniesieniami do naszych czasów. To w ogóle SPIDER-MAN NASZYCH CZASÓW !! Peter nie pracuje w gazecie, bo mamy 2017 rok. Więc kręci vlogi!! Flash, który gnębił Petera? Tez dostosowany do naszych czasów. Ale hehe, nie chcę zdradzić za dużo!! To jest nowoczesna kinematografia, która dostosowuje się do 21 wieku!! Marzy mi się za 30 lat Spider-man, który będzie ratował ludzi na stacji kosmicznej, albo na Marsie. To by było coś wspaniałego !!


EFEKTY SPECJALNE:

Efekty specjalne to po prostu pierwsza klasa. Po raz pierwszy nie jestem w stanie powiedzieć, które sceny to CGI, a które praktyczne efekty. Miałem wrażenie, że cały film to jeden wielki praktyczny efekt!! Mad Max na drodze gniewu to się chowa pod dywan. Oficjalnie to Spider-Man Homecoming zasiada na tronie efektów specjalnych !! Już nie wspokmnę o efektach 3D, które tak urywały 4 LITERY, że Avatar to po prostu Gra na NES’a.

PODSUMOWANIE:

Ahh mógłbym temu filmowi słodzić i słodzić, ale to jest coś, co naprawdę trzeba zobaczyć. Wiecie, że podczas pisania tego wszystkiego aż trzęsą mi się ręce z emocji !!?? TO jest tak dobry film!! Marvel nie dość, że pokonał swoje własne demony, to w dodatku zrobił film przebijający pod względem technicznym, emocjonalnym, fabularnym, scenariuszowym i reżyserskim WSZYSTKO co do tej pory wyszło !! TAK, nie boję się tego przyznać! I zapraszam każdego, który twierdzi inaczej, obiecuję, że odbiję każdy „argument” !! Zresztą oceny na RT i MC pokazują jasno kto tu rządzi! Wszelkie recenzje dające poniżej 8/10 to HEJTERZY, którzy nie znają się na kinie. Nic z tego filmu na pewno nie zrozumieli. Marvel zrobił tak znakomitą perełkę, a oczywiście ktoś musi się znaleźć kto obrzydzi film. To jest arcydzieło kinematografii. Miliard w Box Office to pewność do sześcianu!!
Dziękuję za uwagę i zapraszam do kin, gwarantuję, że wizyta w klopie podczas oglądania filmu da wam więcej emocji, niż nowe dziecko Marvela. Ciao!!

DroMak

I weź tu rozpoznaj, gdzie sarkazm, a gdzie prawdziwa opinia autora xD

DroMak

Uwiielbiam takie sarkastyczne wpisy :D

Ale problem takich wpisów, jest taki jak powiedział pan wyżej :|

ocenił(a) film na 5
DroMak

Dobre :D

ocenił(a) film na 6
DroMak

Ten co odwalił ;D W sumie ... zgadzam się ;D

DroMak

Fajny ten Iron ..yyy znaczy się Spider Man. Poudawajmy że to najlepszy film, yaaaay !!! Nic nowego u Spajdiego. Te same nudy co zwykle.

ocenił(a) film na 6
BruceParker

Ctrl+C, Ctrl+V

sawto1

Nic innego nie pozostaje jak wklejenie głupot w temacie, który minął się z ironią.

ocenił(a) film na 6
BruceParker

Tragedia co nie? ;(

sawto1

Bo ja wiem, autor tematu chyba oglądał inny film, ewentualnie swoją opinię wyrobił sobie na podstawie trailera. Poza tym posiłkuje się ironią w niewłaściwy sposób.

ocenił(a) film na 6
BruceParker

Ja oglądałem ten film w sobotę i zgadzam się z autorem. Wiedziałem, że ten Spiderman będzie inny, ale nie aż tak. Nosz kufa, to jest film dla 12latków... Już pierwsza ekranizacja od Sony była dużo lepsza IMO. No ale jak autor komentarza napisał, to jest Spiderman na te nowe, kolorowe czasy. BTW: Flash Thomson jest hindusem w tym filmie... Brak mi słów...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Pendrixon

To "arcydzieło' Millera to kolorowa i ładna wydmuszka ale pozbawiona fabuły i scenariusza oraz z bohaterem-niemową. Poza tym, co to za porównanie MM do Spider Mana?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Pendrixon

Przykro mi kolego, ale twoje zachwyty nad Mad Maxem sa bardzo subiektywne (jasne - masz do nich prawo)... Dla mnie film byl super zrealizowana wydmuszka i nawet mi tu nie probuj imputowac, ze nie zrozumialem przeslania (bo widocznie ty nie zrozumiales, skoro mowisz, ze obecnym problemem ludzkosci jest wojna atomowa - niestety musze Cie rozczarowac, nie jest, a to z prostego powodu: jesli wszystko zostanie zrownane z ziemia, nie bedzie na czym trzepac dolcow...Rowniez wyczerpanie surowcow nam nie grozi, bo juz teraz ludzie spokojnie korzystaja z odnawialnych zrodel energii, oraz syntetycznych substytutow roznych naturalnych produktow). Odniesienia, ktorych uzyles byly aktualne w latach 70. no i 80.
Od dobrego filmu, ja osobiscie nie oczekuje wybuchow i popisow kaskaderskich, a intrygi i ciekawych rozwiazan fabularnych. Co do Twojej logiki jesli chodzi o postapokaliptyczny swiat zbudowany przez Millera... odpal no mi przyjacielu wspolczesne auto bez komputera pokladowego! NIe zrozum mnie zle - ja akurat nie wymagam od takiego kina realizmu (ktory ty sugerujesz), oczekuje ciekawej przygody, a takowej zabraklo w tym filmie (wybacz ale scenariusz bardzo zblizony do Apocalipto, gdzie przez 90% seansu ogladamy uciekajacego Indianina). Reasumujac, Mad Max (4sic) jest pieknym wizualnie holdem dla minionej epoki i niczym poza tym - taka jest moja ocena!

ocenił(a) film na 6
Pendrixon

sam jesteś FIRPESCI

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Pendrixon

Ja nie mówię, ze to zły film 9sam posiadam go na Blu-Ray dla zdjęć i scen akcji) ale też nie nazwałbym go wybitnym dziełem, ot, dobra rozrywka. Poza tym, ja nie przepadam za Mad Maxem w ogóle, mimo, że Mel Gibson to jeden z moich ulubionych aktorów. Po prostu ta seria mi wybitnie nie leży.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Pendrixon

Szczerze? 100 razy bardziej wolę "Władcę Pierścieni" od "Mad Maxa" czy "TDK".

ocenił(a) film na 7
lelen_lis

Władca to władca. Nie ma porównania.

Pendrixon

Ranking BBC, hahahahha.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Pendrixon

"...mam własne zdanie..." - to po co wstawiasz nic nie warty ranking BBC? Mad max jest perfekcyjny w swojej prostocie, tak jak co najmniej 3 filmy z MCU. Jednak skoro te filmy w wielkim rankingu BBC się nie znalazły to przecież nie mają szans z Mad Maxem, prawda?

Jeden przykład na "przełomowość" Mad Maxa poproszę.

Ah, i 1/10 dla SM to chyba taki wyznacznik, że rozmawiam z intelektualistą. Podejrzewam, że film cię przerósł, i to jeszcze przed seansem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Pendrixon

Już sporo napisałem, potem wszedłem w twój profil i zobaczyłem datę założenia konta i podpisy jak "filmowy znawca" i ta notka pod interstellarem

"Jezu ku***! Przestań mu ssać! Nieee! Niech Ci nie będzie tak dobrze z tym czar*uchem NIEE! CHOCIAŻ UDAWAJ ŻE ON CIE GWAŁCI !"

Jesteś chory na umyślę człowieku, i możesz być dumny bo nawet udało ci się mnie strollować.

Ah, i jeśli to jest naprawdę twój gust filmowy, to muszę przyznać, że jest skrajnie gówniany.

Żegnam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Pendrixon

Michał?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Pendrixon

Nie mogłem uwierzyć własnym oczom jak roach22 zacytował twój opis pod Interstellar. Tak się nie zachowuje znawca... przepraszam - znafca kina, tylko dziecko z miernotą umysłową trollującą na forum. Przykro mi, głupich nie sieją - oni się rodzą. Dorośnij dzieciaczku, bo widzę że Filmweb to twoja malutka zabawka. Więc wiesz, przegrałeś już na starcie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
roach22

Trzeba przyznać że ten człowiek nie ma piątej klepki.

Pendrixon

Wydaje mi sie, ze twoje ego Cie mimo wszystko troche zaslepia! To ze jestes filmoznawca o niczym nie swiadczy, bo przecietny widz nie ocenia obrazu przez pryzmat ukrytych poddektow (o ktorych sam rezyser czesto sie dowiaduje po premierze od recenzentow, dziennikarzy, czy krytkowm... a czasem od zwyklego widza) a rozrywki, wzruszenia, emocji. Takowe dostarczyl Ci mam rozumiec uwielbiany przez ciebie Mad Max, tylko, z tego co piszesz sa to raczej emocje zwaizane z niesamowita realizacja?! W dobie dzisiejszej techniki, latwo znalezc kogos, kto powie Ci, ze te wybuchy sa dobre dla dzieciakow bawiacych sie w commando, a prawdziwie porywajace efekty sa w Intelstelarze Nolana... jeszcze inny powie, ze w Incepcji, a jeszcze inni, ze pierwszy Matrix wciaz jest niedoscigniony itd. Prawde mowiac nie ogladalem nowego Pajaczka, ale podjerzewam, ze dales mu tak niska ocene (1!) poniewaz jestes wybitnym znawca kina, a w tym filmie nic sie kupy nie trzyma i wszystko zrealizowane jest na odwrot niz jak Cie w szkole filmowej uczyli, tak?

ocenił(a) film na 8
Pendrixon

" Ja jestem filmoznawcą z wykształcenia"

żałosne, filmoznawczyni h3h3, a nie rozróżnia filmu animowanego od majki... jak można porównac spirited away do króla lwa...
reszta tl;dr

ocenił(a) film na 8
Pavlo1337

*Bajki

ocenił(a) film na 6
Pendrixon

brawo, same nudne filmy... spać się juz chce od czytania tej listy. zieeew

roach22

Ten ktoś sugeruje się rankingiem... BBC? [ https://media4.giphy.com/media/cQtlhD48EG0SY/giphy.gif ].

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
ash_williams85

Ten ktoś sugeruje się rankingiem przeprowadzonym przez BBC pośród krytyków z całego świata.
Wolę już coś takiego, niż coraz częstsze powoływanie się na TOPy z Filmwebu lub IMDb.

ocenił(a) film na 7
Pendrixon

Muszę się niestety zgodzić. Średni film. Zapraszam na moją recenzję:
https://www.youtube.com/watch?v=1jcQAbR8VTI

ocenił(a) film na 6
BruceParker

Loool ?

To istnieje jakaś naczelna zasada w jaki sposób należy posiłkowac się ironią ? O_O MISZTRZU UCZ MNIE !!


Przy okazji zdradzę CI pewien sekret. Tylko nie mów nikomu, jak to przeczytasz to zgłoś tego posta by usunęli i się nie dowiedzieli. Uwaga to ten sekret: "2 osoby mogą obejrzeć ten sam film i mieć 2 różne od siebie opinie".


SZOK CO NIE? Zmienia perspektywę na życie !!

sawto1

Jak czytam tę siłówkę^ to stwierdzam, że powinieneś już zbierać kieszonkowe na korepetycję u mnie.

Może ja ci zdradzę pewien sekret - co za dużo to niezdrowo. Tyczy się to ciebie i założyciela tego tematu.

ocenił(a) film na 6
BruceParker

Wiem jak się czujesz ... też mnie kiedyś autobus ochlapał ;(

sawto1

To dziwne bo mnie się coś takiego nie zdarzyło.

DroMak

Post miał być wyśmianiem tych wszystkich opinii wychwalających tę produkcję ponad wszelkie klasyki kina czy światowe uznane dzieła. Niektórzy załapali, inni nie. W dodatku zrobił się tu niezły threat-hijacking. Dlatego też napiszę w osobnym wątku swoją PRAWDZIWĄ opinię, na poważnie.

ocenił(a) film na 8
DroMak

Czytając wpisy na tm forum pękam ze śmiechu. Ludzie się sprzeczają jak politycy by przekonać innych do swojej racji. Nie rozumiem tylko waszego podejścia. Owszem ten film był przeznaczony dla 12 latków jak zarówno i do 30, 40 czy 50 latków bo to kino familijne a nie mocne kino akcji z rozlewem ketchupu. Zauważyłem że ludzie porównywali go tu do MM4. No nie no porównanie trafione w 10. to jakby psa do słonia porównać. Mi się osobiście podobały obie produkcje ale idąc do kina na te filmy spodziewałem się ... właśnie dwóch różnych rzeczy a nie tego samego w obu przypadkach. Więc nie rozumiem spiny i mądralowania która z produkcji to gniot. Dla mnie oba tytuły w swojej dziedzinie zasługują na 9/10. Dziękuję i Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 6
Chudyk007

Dopuszczam fakt, że ktoś może ocenić gniota na 10/10. Tylko niech to dobrze uargumentuje. Bo jak widzę wpisy typu: Fajny film 10/10, można się pośmiać 10/10, fajny spider-man 10/10. I tysiące tych samych pierdół to sorry ... nie można nic wywnioskować i w zasadzie wiem o opinii tyle co nic.

Autr tematu słusznie tego posta dał, by choć ludzie wysilili się by rozwinąć swoje myśli. Bo zapytani o to, od razu się bulwersują i strzelają z ucha frazesami jak " zamknij mordę, nie znasz się, po cholerę mam się tłumaczyć" ... Rany .. to po cholerę taki wpis na forum dałeś jak nie masz zamiaru dyskutować?

ocenił(a) film na 4
sawto1

Moje ulubione ( niekoniecznie stąd ):
nie podoba się to nie oglądaj, albo: nie znasz się.

Ludzie nie potrafią teraz pisać opinii bo mają zbyt ubogi arsenał słów. Za dużo czasu spędzają klikając bezmyślnie w smartfony , a to najwyżej rozwija mięśnie kciuka.

sawto1

"Dopuszczam fakt, że ktoś może ocenić gniota na 10/10. Tylko niech to dobrze uargumentuje."
Ale komu kw..a ma to argumentować? I najważniejsze..PO CO? Po co ktoś ma się tłumaczyć komukolwiek innemu, z tego że nie podoba mu się "kolor czerwony" :/

Co ty robisz za jakąś wyniosłą, ważną i wartościową w życiu człowieka kategorię...z czegoś co jest zwykłą pieprzoną rozrywką!
Kwa! "Argumentowanie", że komuś się coś podoba albo nie..NO JA PIRDLĘ! Nie macie poważnego życia :/
Może pódźcie na jakieś studia z fizyki, matematyki, tam będziecie mogli poużywać "argumentacji", logiki....
A nie jesteście humanistami, a używacie pojęć stosowanych w naukach ścisłych....do kłócenia się krwa...mać, czy jakaś bajka o człowieku pająku jest WARTOŚCIOWA czy nie!

Znajdźcie jakiś inny wartościowy CEL W ŻYCIU!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones