PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8048}

Sprzedawca śmierci

Needful Things
6,3 6 266
ocen
6,3 10 1 6266
Sprzedawca śmierci
powrót do forum filmu Sprzedawca śmierci

Świetny! Bardzo dobra obsada, pierwsze skrzypce gra znakomity M. V. Sydow, Ed Harris zagrał
na swoim przyzwoitym poziomie - bardzo dobre kreacje!. Wspaniała sielska atmosfera, która
panuje w miasteczku na początku, później zostaje zupełnie zburzona. Dobra muzyka
wpasowująca się w tło.

Nie znam książki, więc nie mam porównania, a co za tym idzie żadnych uprzedzeń. Oceniam sam
film, który dla mnie jest bardzo dobry i godny polecenia, wizyty u pana Gota w sklepie mają swój
niepowtarzalny, magiczny klimat. Film ogląda się bardzo dobrze, nie ma dłużyzn, historia wciąga -
tutaj nic nie dzieje się przypadkowo. Widz z rosnącym zainteresowaniem odkrywa wszystkie intrygi
sprzedawcy, patrzymy jak wszystko doskonale się "zazębia".

Ode mnie 8/10, polecam z czystym sumieniem. Wyczytałem w internecie, że dostępne są dwie
wersje filmu. Jedna krótsza-kinowa i znacznie dłuższa, trwająca 175 minut wersja telewizyjna.

ocenił(a) film na 3
Swir

Ja przeczytałam książkę i stwierdzam, że ten film to jedno wielkie nieporozumienie. Niestety. Jak masz okazję to przeczytaj sobie książkę, a będziesz widział o czym mówię.

ocenił(a) film na 8
Swir

Mnie też się podobał i wystawiam taką samą ocenę. Również książki nie czytałam i tym samym do filmu nie jestem uprzedzona. Przyznam, że nawet zaskoczył mnie fakt, że to na podstawie Kinga (napisy na początku filmu). Cóż, raczej w tego typu literaturze i autorach nie gustuję (horrory), ale film to co innego i ten gatunek mi jak najbardziej odpowiada (oczywiście nie każdy horror jest dla mnie do strawienia). W każdym razie jest różnica, gdy mowa o "ekranizacji powieści" a "filmie na podstawie książki", który nie musi idealnie odzwierciedlać wątków z lektury, bo często staje się ona tylko inspiracją, a film jest luźnym nawiązaniem do niej. Adaptacja filmowa, jak wiadomo, bardzo często całkowicie zmienia kontekst dzieła. Trochę nie rozumiem tego kurczowego trzymania się treści książki. Niemniej każdy widzi to na swój sposób ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones