PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462549}

Siódmy syn

Seventh Son
5,6 49 948
ocen
5,6 10 1 49948
3,9 9
ocen krytyków
Siódmy syn
powrót do forum filmu Siódmy syn

Czy ktoś z Was czytał książkę na podstawie której kręcą ten film? Dobra? I dla jakiego hmmm...
przedziału wiekowego? ;P Bo są książki które mi się podobały jak miała 15 lat, a teraz sama nie
rozumiem dlaczego tak było.

ocenił(a) film na 4
safona321

Na razie czytałam tylko pierwszą część. Krótka, lekka, przyjemna - znaczeniu dobrze się czyta. O 13-letnim chłopcu, który uczy się na Stracharza. Dosyć mroczna, więc raczej dla starszej młodzieży.
Mam 21 lat, podobała mi się i na pewno przeczytam resztę.

Niektóre książki mają to do siebie, że się podobają ludziom w różnym wieku, a niektóre trafiają tylko do np 13 - 15 latków, a czasem jakaś nam się spodobała, kiedy byliśmy dziećmi i w dorosłym życiu wciąż do niej wracamy, mimo że już tak do nas nie przemawia...

Pirat_z_Karaibow

To jesteś tak samo stary jak ja ;P To może przeczytam. Dzięki za "recenzje' ;)

ocenił(a) film na 3
safona321

Kupiłem 1 cześć zaraz po tym jak ukazała się w empiku. Gdzieś na niej pisało, że jeśli komuś znudził się Harry Potter i potrzebuje czegoś więcej to jest to książka dla niego - coś w ten deseń. Szczerze polecam!

Blodek

Czy Harry Potter może się znudzić? Poważnie...

ocenił(a) film na 3
olenax

Bywa.

olenax

Może się znudzić- wierz mi

ocenił(a) film na 5
Blodek

,,Dla tych którzy wyrośli z Harry'ego Potter'a" -tak jest napisane.

ocenił(a) film na 4
safona321

Seria jest genialna, polecam przeczytać całość.

ocenił(a) film na 7
elentarie

Pod jakimi tytułami mogę znaleźć książki??

ocenił(a) film na 4
Tindela

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kroniki_Wardstone

łap. ;)

ocenił(a) film na 7
elentarie

Super :) dzięki ;) już łapię :P

ocenił(a) film na 6
safona321

genialna i wciągająca seria, jak najbardziej polecam :)

ocenił(a) film na 7
killijoy

dokładnie,wciąga strasznie :-) polecam

safona321

cóż patrząc na trailer to raczej książki można śmiało odłożyć na bok bo raczej trudno będzie mówić tu o ekranizacji książki.

Druga sprawa to tak ,że w ogóle trudno wyczuć czego spodziewać się po tym filmie bo niby premiera w styczniu a tu jeden trailer się pojawił. Mogliby jednak już powoli zacząć rozkręcać tą machinę promocyjną...

julcia2805

"Universal Pictures ogłosiło daty kilku widowisk, jakie produkuje. Najgorszą wiadomość mamy dla fanów "Stracharza". Obraz, który pierwotnie miał trafić do kin w styczniu 2014 roku, teraz ma zaplanowaną premierę na 6 lutego 2015 roku. Jest to efekt przejęcia Legendary Pictures przez Universal. Wcześniej "Stracharz" powstawał dla Warner Bros."

Dziś dostałem takie info :(

safona321

Ja mam lat 20 i wciągam nosem każdą kolejną część.

safona321

Przeczytałam wszystkie książki od 1 do 9 tomu. Lekka, fajna i przyjemna w lekturze książka.

safona321

Właśnie czytam serię czytam po raz drugi. Pierwszy raz zrobiłam to mając te 14-15 lat. Jeśli chodzi o fantasy, to jedna z książek przodujących na liście moich ulubionych. Fakt, być może to mało ambitna lektura dla dziewiętnastolatki, ale rozrywka przednia - pełna akcji. Cały czas trzyma w napięciu. Ba! Może nawet nieźle wystraszyć (miej więcej tak od drugiej części), a mnie ciężko wystraszyć słowem pisanym czy obrazem. Można zatopić się w jej klimacie, w pełni wyobrazić czasy, w których żyje bohater. Barwne opisy postaci, miejsc - krótkie, ale dobre.

Dziś widzę, że choć użyto stylizacji językowej, to język jest banalny. Pewnie dlatego "Kroniki Wardstone" odznaczone są +10. : ) To jedyne zastrzeżenie... ale z drugiej strony zaleta, przez Kroniki przechodzi się jak przez burzę (konkrety, konkrety, konkrety!). Starszy czytelnik wyciągnie z tego cudeńka więcej (albo i mniej, bo dzieci zazwyczaj mogą pochwalić się bogatą wyobraźnią).

Nietypowa.

safona321

Czytałam tą serię, w sumie to jak zobaczyłam obsadę to się zdziwiłam, że wzięli Barnesa, Tom Ward był bardzo młody, gdy został czeladnikiem stracharza, ale jestem niezmiernie ciekawa efektu, bo seria jest naprawdę świetna, bardzo wciąga, chociaż jest 10 + :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones