PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=296427}

Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Extremely Loud & Incredibly Close
7,5 56 721
ocen
7,5 10 1 56721
5,1 10
ocen krytyków
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
powrót do forum filmu Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Film bardzo średni, bez porównania z książką, którą napisał Jonathan Safran Foer. Opowieść czyta się z zapartym tchem
i niedowierzaniem w mądrość narratora, który ma zaledwie 9 lat! Film natomiast pomija wiele ciekawych wątków i
pomniejsza role niektórych ważnych w książce postaci. Tym którzy zakochali się w książce stanowczo odradzam
oglądanie filmu. Lepiej żyć z iluzją własnej wyobraźni :)

ocenił(a) film na 9
NewYorkLover

Zwykle książka jest lepsza od filmu. Szkoda, że się dowiedziałam o książce dopiero po obejrzeniu :(
Ogólnie film bardzo mi się podobał, ksiązki jeszcze nie czytałam, ale zamierzam przeczytać :D

ocenił(a) film na 6
kowalskianaliza

Książka faktycznie bardzo dobra, dużo bardziej wciągająca niż film.

NewYorkLover

Dajcie już spokój z takimi postami. Oceniamy filmy a nie książki. Książka zawsze jest lepsza bo nie narzuca nam niczego a tylko kieruje naszą wyobraźnią.
Jakim trzeba być kretynem by porównywać jedno do drugiego i uważać, że film będzie lepszy. Może być co najwyżej równie dobry!
Ciągle na tym forum czytam "książka lepsza" - no brawo, Kolub odkrył Amerykę... aż szkoda słów...

ocenił(a) film na 5
harnas_007

Drogi forumowiczu zwróć uwagę na to iż, oceniać można również poprzez porównanie. Pozdrawiam wszystkich kretynów :)

NewYorkLover

Można, ale porównywanie dwóch różnych dziedzin sztuki jest bez sensu.
Porównywanie filmu z książką to troche jak porównanie obrazu z wierszem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones