PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649975}

Coś z niczego: Sztuka rapu

Something from Nothing: The Art of Rap
7,2 1 567
ocen
7,2 10 1 1567
Coś z niczego: Sztuka rapu
powrót do forum filmu Coś z niczego: Sztuka rapu

Bo jak dla mnie powinni wystapić takie legendy jak:
-Pete Rock & Cl Smooth
-Rakim
-Epmd
-Das Efx
-Easy Mo Bee

Ogolnie obsada kozacka, ale zawsze mozna troche pomarudzic :D

ocenił(a) film na 7
DasEfx90

u sorry nie zauwazylem Rakima :)

DasEfx90

Mi zdecydowanie brakuje Jaya Z. :)

ocenił(a) film na 9
fanbarcy

Hahahahhahaahahahhahaha

CichyMorderca

Rozumiem, że się nie zgadzasz z moją opinią. Wytłumacz więc, proszę, dlaczego.

ocenił(a) film na 9
fanbarcy

Przy prawdziwych MC ten pajac nawet nie stał,z resztą on już retaired or retarded sam już nie wiem w sumie wszystko jedno.

CichyMorderca

Widzę, że z rapem jesteś bardzo na czasie, skoro sądzisz, że Jay jest na emeryturze. Nawet Game swego czasu dał do zrozumienia, że HOV zalazł mu za skórę, ale powiedział, że nie będzie go dissował, bo jest legendą. Po Twojej wypowiedzi można stwierdzić, że w sumie gówno wiesz o hip-hopie. Nikt Ci nie każe lubić jego twórczości, ale faktów nie zmienisz.

ocenił(a) film na 9
fanbarcy

Jakoś w tym filmie cisza o tym "geniuszu".
Brakuje duetu Outkast,Goodie Mobb,duetu Luniz,Lost Boyz (R.I.P. Freaky Tah),8Ball & MJG,Slim and Baby jeśli już Dr.Dre jest to oni także powinni być.Południe jak zawsze zostało olane.

CichyMorderca

Zgadza się, oni też mogliby się tu znaleźć. Nie ma Dr Dre, a nikt mi nie powie, że nie zasługuje na miano legendy hip-hopu. Widocznie Ice-T miał inną wizję na film. Być może zwyczajnie Panowie za sobą nie przepadają, ale tego nie wiem.

fanbarcy

Przepraszam, nie zauważyłem, że Dr Dre jest w obsadzie.

ocenił(a) film na 9
fanbarcy

Obejrzyj film dokładnie.

ocenił(a) film na 7
CichyMorderca

akurat Lost Boyz to czysty east coast ale zgodze sie, ze ich płyta Legal Drug Money to jak dla mnie klasyk i tez powinno sie o nich wspomniec :)

ocenił(a) film na 9
DasEfx90

Group Homme,Nine,Ray Luv,Dru Down,E-40,Kokane,Richie Rich,Youngstas-Ja tak mogę cały dzień.

Lasek brak np.:Queen Latifah,Lil Kim,Foxy Brown,Lady of Rage,Missy E.(choć to to nie wiem),Da Brat itd.

CichyMorderca

Chociażby za stare płyty Jay-z ma status legendy czy tego chcesz, czy nie

ocenił(a) film na 9
John_Melendez

Mhm jak i Tede.

CichyMorderca

Nastukafszy, S.P.O.R.T

ocenił(a) film na 9
CichyMorderca

pajacem jestes ty skoro tak mowisz o Jay'u. Nie jestem jego wielkim fanem, ale jestem fanem rapu i kazdy kto choc troszke sie zna i orientuje w temacie wie ile Hova zrobil dla Hip-hopu

ocenił(a) film na 9
radzix44

Tia zrobił ale dla siebie tak jak Puff sruff czy jak on tam jego też jakoś dziwnie pominęli.
Dam Tobie mały przykład na Hot 97 (taka stacja w Nowym Jorku nr.1 hip-hop i R&B) lecą przeważnie tylko jego(Jay-Zj*b) kawałki sponsorowane oczywiście przez tego frajera.Zero Westcoast (nawet zero Snoopa),zero południa.Tyle mniej więcej ten frajer robi dla hip-hopu.No i jego flow jest po prostu ch*jowy.
Ach i jeszcze te Jordanowskie zagrywki z przechodzeniem na emeryturę,żałosny buc.
No to teraz wyliczaj ile to on zrobił dla hip-hopu.

ocenił(a) film na 9
CichyMorderca

hahaha koles :D jego plyty z lat 90 sprzedawaly sie genialnie w stanach. A kupowali je ludzie ktorzy pare lat wczesniej kupowali plyty Tupaca czy Biggiego. I co powiesz im ze Jay robil wszystko dla siebie?
Skoro sam sponsoruje to chu*j wszystkim do tego co puszcza w radiu. Moze nawet je*ac Lady Gage jesli ma na to ochote.
Chu*owe flow? No tak, jesli znasz go z kawalkow z Alicia Keys czy 'Young Forever' to moze.. Odpal Reasonable Doubt albo Blueprint to zmienisz zdanie.
Kazdy z rapgry docenia Jaya i ja rowniez. Mimo ze nie jest moim ulubionym wykonawca to uwazam go za swietnego rapera

ocenił(a) film na 9
radzix44

Blueprint to ściera, Reasonable 3 kawałki ok reszta trash.
Podobna sytuacja była z Ja Rulem i jego ziomem Benzino,który był naczelnym w Vibe Magazine i promował tylko ziomów z Murder Inc.
Nie zmienię zdania koleś jest frajerem i wszystko co robi oparte jest na PR nie na jego umiejętnościach.

ocenił(a) film na 10
CichyMorderca

Jay znalazł się w Top 5-tce w wymienionych przez Ice'a rapperów.

you tube: QnA with Ice-T Pt1 , Pt2 (Brixton Ritzy)

Jest gwiazdą i ma ogromny wpływ w scenę Hip-Hopu. To, że ani mi ani Tobie jego styl się nie leży, nie oznacza że gość jest nikim.
PS. Chodziło Ci pewnie o retired a retarded to zupełnie coś innego....

ocenił(a) film na 9
icetbcfan

Chodziło mi o to co napisałem angielskiego ucz innych polaków,cuz God know them niggaz need education.

ocenił(a) film na 6
CichyMorderca

Zupełny BRAK merytoryki, BRAK sensownej argumentacji, BRAK wiedzy a jedynie pokaz niczym nieuzasadnionej niedojrzałej antypatii. Można nie lubić tego rapera czy tamtego rapera, jeśli jednak jesteś ignorantem do tego stopnia, że nie potrafisz spojrzeć szerzej na twórczość danej osoby i wyjść z nory subiektywizmu i wbitych w banie przekonań to proponuję się tak pewnie nie wypowiadać.

Hot 97 - komercyjna stacja hiphopowa, gdzie leci to co aktualnie wychodzi. Dla mnie lilwayny, rick rossy (ten akurat jest z południa), rihanny, whiz kalify, drejki to nie jest hiphop to jakas hybryda popu, rnb i rapu - nie zjadliwe to jest dla mnie zupełnie. Snoopa nie ma bo nie ma nic nowego od Snoopa, a przed wakacyjne kawałki z guettą to jakieś nieporozumienie. Nowojorskie Hot 97 to taka Eska Rap (gdyby istniała).

Jeśli uważasz, że flow Jay'a jest chujowe i nie jest on "godzien" występować w tym filmie to co w takim razie robi w nim Common??

ocenił(a) film na 9
Giees

Drake,Wiz Khalifa a szczególnie Lil Wayne sprawiają ,że Jay wygląda jak biedny dziecior ze swoimi rymami,ale nie chcę się mi bronić ich muzyki gdyż nie jest dla mnie.Lil Wayne jest w tej samej lidze co Bustya Rhymes.
Hot 97 jest wyznacznikiem sceny hip hopowej w USA czy tego chcesz czy nie (ja nie).

Common proszę ciebie to legenda inteligentnego rapu do tej pory jest genialny i nigdy nie był mainstreamowy.

CichyMorderca

Przeczytałem Twoje wypowiedzi i nie wiem, czy jest w ogóle o czym dyskutować. Powiedz komuś z branży w USA, że "Blueprint" to ściera, a dostaniesz tą ścierą w twarz. Pewnie, może Ci się płyta nie podobać, ale trochę obiektywizmu i szacunku się należy. Jay nie posiada umiejętności?! Nie wiem, czy wiesz, ale części ze swoich kawałków nawet na początku nie spisał, tylko wszedł do studia i po prostu nagrał. Nawet ludzie, z którymi Carter nie żyje za dobrze uważają, że flow ma jak mało kto. Jak kolega Giees wyżej napisał, nie masz przeciw HOVie żadnych logicznych argumentów. Po prostu go nienawidzisz.

CichyMorderca

Lil Wayne ma dobre rymy? Pff.
P.S Co do commona to się zgadzam

ocenił(a) film na 9
marchewa005

Lil Wayne teraz gwiazdorzy i często lipę odpier* ,ale jest bardzo długo na scenie choć młodo wygląda pamiętam go z pierwszych nagrywek Juvenile'a dawno temu.

Giees

Na szczęście są tu jeszcze ludzie, którzy oprócz internetu używają też rozumu. 5, stary.

ocenił(a) film na 10
Giees

A takie radio jak ESKA Rap jest;D
http://www.eskago.pl/radio/eska-rap

fanbarcy

Na obecne czasy on może i ujdzie ale do np. Rakima to on nawet nie ma startu

DasEfx90

Zdecydowanie SPICE 1 brakuje....Real O.G.

ocenił(a) film na 8
DasEfx90

Dj kool herc-a zdecydowanie.

MTEONE

Kolejna legenda, prekursor gatunku. Dołożyłbym jeszcze Rev Runa i DMC.

ocenił(a) film na 7
fanbarcy

akurat z run dmc sa obaj panowie (Joseph Simmons i Darryl Mc Daniels) :)

DasEfx90

A widzisz. Nawet nie zauważyłem. Pobieżnie przeleciałem listę w poszukiwaniu ksywek i mi umknęło. ;)

DasEfx90

Mi brakuje tutaj legendy rapu - DMX. Tak wszyscy są, ale jego tu zdecydowanie brakuje. Nie wiem kiedy były zdjęcia do tego filmu, może w tym czasie siedział w więzieniu ;) cóż , trudno. pozdrawiam.

luki14

DMX non stop odsiadywał za coś więc zapewne ciężko było się z nim skontaktować.
Według mnie za mało podziemia zostało pokazane. Można by było pokazać jaki wpływ te legendy (na koniec filmu) miały na ludzi takich undergrowych raperów jak, np. Vinnie Paz, Necro....

ocenił(a) film na 9
pabl0nek

Jedi Mind Tricks

użytkownik usunięty
DasEfx90

Pete Rock faktycznie by się przydał. Zdecydowanie brakuje też składu Wu-Tang Clan i Gravediggaz z RZA na czele. Widzę, że tylko Raekwon z nich się tam pojawi.

użytkownik usunięty

I skoro jest Mos Def to Kweli'ego też mogliby dać.

ocenił(a) film na 9

Podbijam, że powinni znaleźć się tu Outkast, Pete Rock, więcej członków z Wu-Tang jak i duet Mobb Deep. Od siebie dodałbym ekipy z Native Tongues: Jungle Brothers i De La Soul. Poza tym także The Pharcyde.

ocenił(a) film na 9
Shady_Yo

ABOVE THE LAW

DasEfx90

Tede

DasEfx90

Mobb Deep

ocenił(a) film na 4
DasEfx90

2pac

ocenił(a) film na 8
DasEfx90

Jeru the damaja

ocenił(a) film na 8
DasEfx90

Smif-n-Wessun
Fat Joe
Jay-z
Dilated Peoples a przynajmniej sam Evidence
Pete Rock
Yelawolf
Busta Rhymes
Missy Elliot
The Fugees
Ktoś z młodej szkoły pokroju Kendricka Lamara czy A$AP Rocky'ego

No i oczywiście można by się pokusić o więce jproducentów. Przynajmniej Alchemista wrzucić do filmu czy Timbalanda.

ocenił(a) film na 9
Guziec_

Wszyscy spoko, ale Yelawolf? Z jakiej paki? :D

ocenił(a) film na 8
radzix44

Ha, nie no pewnie powinienem go podpiąć pod Kendricka i Asap'ów jak już mamy być, ąz tak szczegółowi.

Ale nawet nie próbuj zaprzeczyć, że przekot i jego stylu nie da się podrobić. Bardziej "białej" otoczki niż rap z Alabamy nie da się zrobić ;) ... a Trunk Muzik ciągle w furze, na wieczorne podróże trzymam.

ocenił(a) film na 9
Guziec_

tez go lubie, ale do tych ktorzy wystepuja w tym filmie to bardzo duzo mu brakuje, a jego Radioactive to jak dla mnie najwieksze rozczarowanie ubieglego roku.

ocenił(a) film na 8
radzix44

To nie zabieram się do słuchania tej zaległości bo mi jeszcze zajawkę na niego popsuje, pozostanę przy nowym Kendrick'u w takim razie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones