PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34565}
6,9 221 521
ocen
6,9 10 1 221521
6,5 11
ocen krytyków
The Ring
powrót do forum filmu The Ring

widziałam Ring, nie widziałam Psa. Z tego co słyszałam o tym drugim wnioskuję, że to nie jest film dla mnie. Przechodząc do sedna sprawy- czytałam w ciekawostkach przy Psie, ze w Ringu wykorzystano sceny z niego. O które sceny chodzi?? Ktos moze wie??

Aidan_xD

Pies Andaluzyjski trwa mniej niż 20 minut, co ci szkodzi obejrzeć? ;) Jest na YT w częściach :)

ocenił(a) film na 8
Aidan_xD

Jest nawet w jednej części! ;) Ja z drugiej strony, nie mam ochoty oglądać the ring po raz drugi, więc też sobie poczytam co tam ewentualnie wspólnego mają ze sobą... Na pierwszy rzut oka, nic mi nie przychodzi do głowy... Ale, kto wie?!

Agaafuj

jak tylko obejrzę Psa, to dam znać :)

Aidan_xD

ok. właśnie obejrzałam. i nie mam bladego pojęcia, o które sceny może chodzić xD może twórcy Ringu tylko inspirowali się Psem :)

Aidan_xD

Hmm dosyć ciekawy stary krótkometrażowy film przed wojenny ten Pies Andaluzyjski. Jakie ma to dokładne powiązanie z The Ring? Mnie sie wydaje że to nic innego jak splot scen w którym co chwile dzieje sie coś innego, jak kaseta dziewczynki jako chaotyczny zapis z jej życia. To też jest takie chaotyczne, no i ta sama jakość obrazu fluresencyjnego. Niektóre elementy z tego filmu występują w kasecie jak np. rozcięte oko- jest to podobna scena to rozcinającej sie skóry z kasety(ta scena jest osobna i pojawia sie dopiero w pewnym momencie, jest z dodatku the ring)
mrówki wychodzące z dłoni- coś jak scena z pełna robactw i wijów ze studni a zaraz po tym nagle pełno nagich ludzi, nie wiem czy kojarzycie to z kasety
odcięta ręka-może oznaczać odcięte palce w pudełku albo przebity palec gwoździem
kobieta stojąca na środku jezdni aż potrąci ją samochód- (to jest taki mój inny domysł) to coś jak styl Samary, to wieczne rozkojarzenie
scena w lesie z detektywami- schronisko Samary nad oceanem, wiecie te z płonącym drzewem, studnią, klifem nad którym zabiła sie Anna
ćma na ścianie- mucha z kasety, wychodząca z telewizora (heh ta kobieta dziwnie ją skojarzyła środek tułowia jako twarz jakiegoś chopa)psychologiczne horrory są strasznie poryte :D
rozwalone pudełko nad brzegiem wody- to pudełko z kasety w którym było 7 palców
..to wszystko, nic innego już nie sokojarze, Jak widzisz Aidan_xD ten film jest wykorzystany jako pomysł na szczególy do the ring, wszystko sprowadza sie do kasety. Masz racje inspirowali sie tym no chyba że ktoś ma inną hipoteze

dejwidoX

fascynujące. dziękuję ci za twoją wypowiedź :) aż się zaczęłam zastanawiać..

Aidan_xD

jest jeszcze coś takiego ale to chyba jest sprzeczne.. wpisz sobie pies andaluzyjski lub po angielsku w google grafice. Na pierwszym zdjęciu jest jakaś hybryda ludzka-stwór. Jak sie dobrze przypatrzeć w kasecie dziewczynki w pewnej scenie jest pokazana taka dość podobna niecała pokieraszowana twarz z takim samym uzębieniem i z gardła wychodzi jakiś długi bebech(który oznacza zadławienie sie sznurkiem) Nie widziałem nigdzie w p.a. takiej hybrydy ale z ciekawości wpisałem tytuł w google i za nic nie wiem co to może być.. tak to skojarzyłem- troche to przypomina takich małych potworów z filmu Zejście, polecam 2 część heh

ocenił(a) film na 8
dejwidoX

Wydaje mi się, że jeżeli istnieje jakieś powiązanie, to być może jest to kwestia czystej inspiracji... A i jeszcze, no tak - który the ring miał się nim inspirować? Być może chodzi o wersję pierwotną to jest bodajże japońską... Samo nagranie kasety rzeczywiście może budzić jakieś skojarzenia, ale jeżeli miałabym zgadywać, wydaje mi się, że forma była tym spoiwem, pomysłem, punktem wyjściowym-a nie coś stricte konkretnego.

Agaafuj

Witam znów. Hmm cóż, jakby to.. wiesz tu się mylisz. Takie ogólne powiązania poprzez dwie wersje itp. z różną własną tonacją ale ten T.R. jednak ma coś wspólnego z tym P.A. - przej/ebany założyciel tematu :p.. Dobra dość tego! tego typu filmy to już dość ciężki szczebel horroru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones