PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34565}
6,9 221 521
ocen
6,9 10 1 221521
6,5 11
ocen krytyków
The Ring
powrót do forum filmu The Ring

Film średnio mi się podobał, bo wcześniej widziałam oryginał japoński, który zrobił na mnie ogromne wrażenie.
Remake jest bardzo amerykański w złym tego słowa znaczeniu. Jest wiele uproszczeń, jakby reżyser nie wierzył w inteligencje widza i postanowił przypominać "tak to jest ta drabina, która pojawia się wcześniej". Na ogół wystarczy zasugerować istotność przedmiotu przez przytrzymanie go w kadrze lub najazd kamery, a nie od razu "wklejać" ujęcie, w którym ostatnio się pojawił.
Dodatkowo nie podoba mi się mętna fabuła, nie wiadomo co się stało (SPOILER)-z końmi oraz czemu one są tak istotne w całej opowieści.
Ponadto nie podoba mi się , że bohaterowie rozwiązują zagadkę nie dzięki swojej inteligencji, ale dzięki szczęściu, przypadkowi i....dostępowi do najnowszej technologii.
Minusem tez jest zbyt duża ilość zbliżeń, kamera wręcz siedzi na twarzach bohaterów, co osłabia atmosfere grozy.
Szkoda też, że kilka scen jest dokładnymi kopiami oryginału.

Mimo wszystkich tych wad nie mogę stwierdzić, że "Ring" jest filmem beznadziejnym i zupełnie nie do obejrzenia. Myślę, że mimo gdybym nie oglądała wcześniej "Kręgu" i nie przywiązywała takiej uwagi do formy filmu - "The Ring" podobałby mi się znacznie bardziej.

użytkownik usunięty
Ola

Remake lepszy o niebo!
Nie zgadzam sie z Toba. Wedlug mnie japonska wersja jest raczej slaba. To ze w amerykanskim Ring-u bohaterowie rozwiazuja zagadke dzieki przypadkowi i technologii jest moze i prawda, ale wg mnie jest to bardziej prawdopodobne. Japonski bohater zachwuje sie jakby od poczatku wiedzial o co chodzi, co ma robic i gdzie jechac. Tutaj japonczycy poszli troche na latwizne. Po za tym oryginal jest nieco monotonny. Akurat watek z konmi bardzo mi sie podobal w amerykaskiej wersji. Nikt jeszcze czegos podobnego nie zrobil, a juz scena z koniem na statku jest fantastyczna! Dzieki takim ozdobnikom remake jest duzo ciekawszy. Jestem ciekaw jak ta historia jest opowiedziana w ksiazce, bo jesli tak jak w japonskiej wersji to szkoda. Poprostu zbyt prosta fabula, jeden watek i nic poza tym, wszystko wiedzacy glowny bohater (chyba on mnie bardziej przerazal niz dziewczynka) i nie najlepsza gra aktorow sa minusami japonskiego Ringu. Mimo ze amerykanie nakrecili kilka scen prawie identycznie, to jednak troszke rozbudowali fabule i cale szczescie.... Dawno sie tak nie balem w kinie!! Polecam!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones