PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=290597}

thr3e

5,7 535
ocen
5,7 10 1 535
thr3e
powrót do forum filmu thr3e

Było 8, jest 6

ocenił(a) film na 6

Kiedy pierwszy raz obejrzałam film, bez zastanowienia oceniłam go na 8. Zaskoczył mnie - w życiu nie domyśliłabym się takiego rozwiązania dla sprawy! Co więcej, sam pomysł był ciekawy i oryginalny. Ostatnio, będąc w księgarni Taniej Książce, kupiłam sobie thrillerek za 8 czy 9zł. Początkowo mi się nie podobał, a później zaczęłam się wkręcać. Uznałam, że skądś znam tę treść i nagle mi się przypomniało, że przecież oglądałam taki film! Co prawda zepsuło mi to trochę czytanie, bo znałam zakończenie nie będąc nawet w połowie, ale i tak czytałam ją szybko i namiętnie. Postanowiłam obejrzeć film jeszcze raz i tu spotkała mnie przykra niespodzianka. Nie dość, że zwróciłam uwagę na kiepską grę aktorów, to jeszcze wydarzenia były przedstawione w tak wielkim skrócie (a niektóre całkiem inaczej), że w filmie mogą zostać uznane za niejasne albo poddane wątpliwościom typu 'A skąd ona niby tak łatwo na to wpadła?" - jak np. w przypadku odpowiedzi na zagadkowe pytania. Rozumiem, że film ma swój ograniczony, konkretny czas i nie da razy wszystkiego w nim pokazać, ale reżyserzy Harry'ego Pottera czy Władcy Pierścieni udowodnili, że nie kaleczy to samej treści. Cóż... może i nie jest to film wysokich lotów i na wielką skalę, jak w przypadku wyżej wymienionych, ale i tak mogli się postarać lepiej. Uważam, że spadek w ocenie o 2 nie spowoduje strasznego dramatu. Pozdrawiam

injustice

Zgadzam się w 100%, tyle, że ja najpierw przeczytała książkę, a później obejrzałam film. Książka bardzo mnie wciągnęła, a film...gdybym nie przeczytała ksiązki to pewnie nawet nie zorientowałabym się czemu tytuł to TRZY. Zagadki w książce były logiczne, oglądając tylko film nie wiedziałabym o co chodzi. Może jak się obejrzy film bez czytania książki to wydaje się fajny, ale mnie za dużo w nim brakowało. Książka sto razy lepsza.

injustice

akurat HP moim zdanie zostało w niektórych miejscach zbyt okrojone... ale do rzeczy: wydaje mi się, że chyba ocena wystawiona przed przeczytaniem książki jest bardziej obiektywna dla filmu. teraz, po przeczytaniu zadajesz sobie te pytania, ale czy pojawiały się one też przed przeczytaniem? bo jeżeli nie to znaczy, że twórcy filmu odwalili raczej dobrą robotę ;)

injustice

uważam że jesteś bardzo wrażliwa :-)

ocenił(a) film na 6
kazdamato

Skąd ta teoria? ;>

injustice

a nie jesteś?

injustice

a gdzie widziałas ten film możesz podpowiedziec

ocenił(a) film na 6
mma_2

Niestety z racji odległości czasowej nie jestem w stanie pomóc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones