PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31793}

To wspaniałe życie

It's a Wonderful Life
8,1 25 548
ocen
8,1 10 1 25548
8,1 22
oceny krytyków
To wspaniałe życie
powrót do forum filmu To wspaniałe życie

Mozna narzekac na przesadna ckliwosc, odrealniony scenariusz i przerysowane postacie, ale do diabla ciezkiego! Malo ktory film ma tak optymistyczne przeslanie. Niegdys jeden z koncernow nawolywal do "czucia magii swiat", coz ten film wyzwala tylko pozytywne emocje. Uroczy obraz dla doprawdy kazdego. Capra bezbledny.

ocenił(a) film na 9
Qjaf

Si.

użytkownik usunięty
Qjaf

Mnie również zachwycił. Mam nadzieję, że obejrzę go niedługo ponownie, bo to idealny film na Święta.

Klasyka filmu i tyle. Najlepszy film lat 40-tych, i jeden z najbardziej pozytywnych filmów wszech czasów.

ocenił(a) film na 9

Jeśli jesteś zainteresowany, mam ten film, z lektorem. P.

użytkownik usunięty
IrenaSz

O tak :) Niestety byłam wcześniej zdana na film po rosyjsku, a na polskich stronach można ten film obejrzeć tylko po zarejestrowaniu się.

ocenił(a) film na 9

Jeśli chcesz ten film, napisz do mnie - irenaszczepaniak@op.pl - P.

ocenił(a) film na 8

O tak mogli by go puszczać zamiast Kevina, w każde święta. Jedna z najpozytywniejszych zakończeń w kinematografii. Ale zanim nastąpiło mistrzowskie zakończenie filmu ( od momentu przybycia anioła), film zawierał 1,5 h zaledwie dobrej fabuły (niczym nie powalającej ). Gdyby zakończenie było inne, film by się niczym wtedy nie odznaczał, lecz jest takie jakie jest i sprawia to, że dużo ludzi ocenia bardzo wysoko i bardzo ceni ten film pamiętając tylko zakończenie. Ale śmiało z czystym sumieniem daje ocene 8. Można nawet stwierdzić, że 8 z przecinkiem. Szkoda, że takich filmów nie puszczają na kanałach masowych jak polsat, tvn.

Kubyra

Dokladnie!

Wlasnie obejrzalem po raz pierwszy i mam takie same odczucia! 1.5h to porzadne kino ale nic ponadto, natomiast koncowka po prostu wymiata! Zalalem sie lzami jak bobr, bardzo szkoda, ze film ten nie jest u nas zbyt znany, powinni go puszczac wlasnie w
kazde Swieta, cale rodziny by sie zaplakiwaly:)

Co ciekawe w Ameryce i Anglii "To wspaniale zycie" jest uwazane za najlepszy film swiateczny, tym bardziej boli fakt, ze u nas go nie graja:/ ciekawe czemu. Piekny film, piekne przeslanie. Pewnie ma to do czynienia z czasem PRLu i tematem wiary/aniolow/kosciola... Nie byl puszczany wtedy to i teraz nie ma po co... Przykre.

Daje 10/10, za wielkie wzruszenie i lekcje jaka dostalem dzieki seansowi!

To zycie jest wspaniale!!!

ocenił(a) film na 8
Qjaf

Myślałam ze to będzie niezbyt mądry, trochę przerysowany film, ale nie! To było naprawdę mile zaskoczenie! :-D