PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31698}

Ukryta forteca

Kakushi-toride no san-akunin
7,9 4 665
ocen
7,9 10 1 4665
7,9 8
ocen krytyków
Ukryta forteca
powrót do forum filmu Ukryta forteca

Jeszcze raz to samo.

ocenił(a) film na 7

Nie wydziwiajcie.W Polsce ten film nosił "Ukryta forteca" i niech tak zostanie.Jeżeli zaczniecie tłumaczyć wszystkie tytuły filmów dosłownie,to zrobicie ludziom przysłowiową " wodę z mózgu".

ocenił(a) film na 7
pastej

To jakiś nowy trend na filmwebie? Przecież z połowa tytułów filmów japońskich jest tłumaczonych z angielskiego, czasem z francuskiego, a nie z oryginału. Ten film zawsze był po prostu "Ukrytą twierdzą", co potwierdza plakat i okładka DVD :P

pastej

Ten nowy tytuł to kompletny idiotyzm. Nie ma to jak zrobić, co się da, żeby film był nierozpoznawalny.

pastej

To ja spytam krótko - kim jest debil który zmienił tytuł filmu?
Jeśli ktoś ma w dupie tytuł w polskiej dystrybucji, plakaty, czy całą masę artykułów, kronik i przewodników filmowych, gdzie figuruje nazwa "Ukryta forteca" to ja polecam, żeby zmieniał już wszystko. Hurtem. I niech zacznie od "Nieśmiertelnego" z Lambertem którego od dziś będziemy nazywać tak jak trzeba - "Góral".
Jak można zrobić coś takiego? Debilizm wtórny czy zakompleksienie totalne i próba bycia "mądrzejszym" na siłę? :/

pastej

Ten film był , jest i pozostanie Ukrytą Fortecą , a ten co zmienił tytuł to inteligentny inaczej.
Film oglądałem w TV od lat 70 tych i zawsze pod tym tytułem.
I co najciekawsze idiota co zmienił tytuł jak widać nie zamierza tego naprawić.

ocenił(a) film na 8
6058145

Minął rok czasu i jakoś nie ma odzewu na wasze żale. Skromnie powiem, że ktoś palnął głupotę, ale mając doświadczenie w użeraniu się z moderatorami na filmwebie napiszę od razu, że szkoda słów. Nikt chyba nigdy nie wygrał z ich widzimisię. I w myśl tradycji, że są najmądrzejsi tak już pewnie pozostanie.

pastej

Wrócili do dawnego tytułu i chwała Bogu.
Ale gdy idzie o durne tytuły, to "Camelot" z 1967 i "Excalibur" z 1981 nadal figurują jako "Wieki ciemne" =='

ocenił(a) film na 5
Gladka

Trzeba być dobrej myśli. Jakiś czas temu "Dekalog V" miał nazwę dokładnie taką samą jak jego długometrażowy odpowiednik, czyli "Krótki film o zabijaniu". Teraz jest to już poprawione.

Dzisiaj zauważyłem, że "Koziorożec 1" (nazwa odnosi się do statku kosmicznego) nie nazywa się już "Koziorożec jeden" (co brzmiało jak: "głupek jeden"), ale "Koziorożec Jeden" (wielka litera). Jeszcze tylko wyraz zamienią na cyfrę (bo np. Apollo 8) i będzie jak należy.

pastej

Jak już pewnie niektórzy wiedzą, robię w tytułach i mój, jakże adekwatny tytuł - "Zwisomordka" nie przeszedł i jestem tym faktem do bólu ukłuty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones