PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1070}

Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną.

Twin Peaks: Fire Walk with Me
7,3 47 887
ocen
7,3 10 1 47887
6,6 21
ocen krytyków
Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną.
powrót do forum filmu Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną.

Mam do was pytanie, które nieco mnie nurtuje – być może to tylko moje subiektywne odczucia, stąd jestem ciekaw jak wy to postrzegacie. Otóż, czy ktoś może zauważył różnice w kolorystyce pomiędzy serialem a wersją filmową? W serialowym Twin Peaks moim zdaniem dominują barwy głębokie, ciemne, natomiast w wersji filmowej pojawia się (moim zdaniem …) sporo scen, gdzie kolorystyka jest dość wyblakła, kolory wydają się być jakby wypalone słońcem (szczególnie jeśli chodzi o zdjęcia plenerowe). Czy ktoś miał podobne odczucia? ….

ocenił(a) film na 10
gonzka

To prawda. Po prostu został użyty inny sprzęt / kamera, które były przeznaczone pod kino, a nie telewizję.
Efektem tego są m.in. inne odcienie barw, inna głębia przestrzeni i płynność ruchu, dźwięk i ogólna jakość. To powszechne zjawisko.

ocenił(a) film na 6
gonzka

To prawda, co nie zmienia faktu, że paradokslanie to serial był często lekki, dowcipny, przełamywał grozę groteską, tymczasem film jest serio i to jest jego klęską.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones