PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1146}
7,7 157 372
oceny
7,7 10 1 157372
7,4 29
ocen krytyków
Vabank
powrót do forum filmu Vabank

film legenda

ocenił(a) film na 8

Najlepszy okres twórczości Juliusza Machulskiego to lata 80-te bez dwóch zdań
a ta komedia to jego okręt flagowy wraz z II częścią z całym szacunkiem dla seksmisji i kingsajz
które to również są w ścisłej czołówce komedii polskich ... 8/10 co najmniej chociaż jak ktoś da 9 czy 10 to nie będę się kłócił

ocenił(a) film na 10
armarange

dopiero niedawno odkryłem że ten flim jest również kultowy w dawnych demoludach np. ZSRR, Litwa, Bułgaria Węgry. zobaczcie sami
http://www.imdb.com/title/tt0083271/reviews?ref_=tt_urv
moze dlatego że jak ten film wchodził na ekrany wtedy system chylił sie ku upadkowi. a w takich czasach nostalgia za starymi dobrymi czasami przybiera na sile. chyba u nich w kinach puszczali niepociętą wersje przez cenzurę. piłkarski poker i seksmisja były tak pocięte że straciły sens. znajomi handlarze z byłego ZSRR jak zobaczyli już w latach 90-tych te dwa filmy to oniemieli z wrażenia jak byli robieni przez komune w wała nawet w temacie filmów

ocenił(a) film na 10
cuma67

Ja to odkryłem akurat dawno temu.
Kumple z ZSRR i tego co po nim powstało za każdym razem jak byli u mnie to na VHS przegrywali kilka kopii.
Kiedyś się z ciekawości zapytałem jak robią tłumaczenie - lektor , napisy ?
Eee tam usłyszałem , wszyscy i tak chcą filmy Machulskiego w pełnej nie gmeranej wersji.
Jak choćby do nich zrobili tłumaczenie (napisy) to nikt nie chciał kupić.
Mówimy oczywiście o dystrybucji może nie w klasycznym drugim obiegu.
Ale co tam wtedy się u nich drugi obieg nazywało :-))

armarange

To były zote lata polskiego kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones