PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 599
ocen
8,0 10 1 726599
8,2 45
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

dlaczego Sam mówi do Froda na pan? przeciez sa kolegami

ocenił(a) film na 10
BlackRose58

Akcja rozgrywa się dawno, kiedyś tak się mówiło do każdego. Poza tym Sam jest ogrodnikiem Froda i go szanuje - nie tylko, jako kolegę i obiekt podziwu - ale także jako pracodawcę. Achhh, jak ja kocham Władcę... xD

_Annabeth_

no to wszystko jasne :P dzieki za odp ;)

ocenił(a) film na 10
_Annabeth_

Mam to samo! Dziś odświeżyłam sobie pierwszą część no i chyba będę oglądać drugą, bo nie mogę wytrzymać :D

ocenił(a) film na 10
_Annabeth_

dodatkowo - w ksiazce jest wyrazna różnica wieku, AFAIR 14 lat miedzy nimi, w filmie tego tak nie widac. a jesli juz to Sam wydaje sie starszy.

ocenił(a) film na 9
BlackRose58

Sam jest przede wszystkim służącym, a obok tego zaufanym przyjacielem. Tolkien żył w środowisku, w którym pewne granice były wyraźnie zaznaczane. I Sam zapewne czułby się nieswojo, według standardów tamtej obyczajowości, gdyby Frodo kumplował się ot tak.

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Jako ciekawostka - w dziewiętnastowiecznej literaturze angielskiej 'Sam' to niemal synonim służącego.

BlackRose58

Ale przed wyprawą mówił normalnie, dopiero na wyprawie zaczął mówić na pan, właśnie oglądałem i znowu mnie to męczyło hehe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones