PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459178}

Weronika postanawia umrzeć

Veronika Decides to Die
6,4 42 928
ocen
6,4 10 1 42928
Weronika postanawia umrzeć
powrót do forum filmu Weronika postanawia umrzeć

Film jak najbardziej mi się podobał. Daje wiele do myślenia... Świetny klimat, soundtrack na
bardzo wysokim poziomie. A końcówka filmu zaskakująca, reasumując : WARTO
OBEJRZEĆ!

ocenił(a) film na 4
milkacool2

Sam film nie jest zły, ale soundtrack na pewno nie był na wysokim poziomie, nie podobał mi się i drażnił jak w mało którym filmie. Ja czytałem książkę i szczerze powiedziawszy wiedziałem już po jakimś czasie jaki będzie jej finał. Ode mnie 6/10.

ocenił(a) film na 8
patrykDJ2009

O gustach się nie dyskutuje, książki jeszcze nie czytałam, ale może po nią sięgnę.

ocenił(a) film na 7
milkacool2

Polecam :) Film jest niezły, ale książki nie pobił :)

milkacool2

Dla mnie ten film to porażka, po prostu... nie wiem jak można wypowiadać się o nim pozytywie, czytając książkę. Może gdyby był niezależną produkcją. Ale w tym kontekście...nie.

ocenił(a) film na 8
przechodzien

Zazwyczaj ekranizacje książki są gorsze, jednakże wypowiadamy się o filmie a nie o książce. ;)

ocenił(a) film na 8
przechodzien

nie wiem, jak książka Coelho może być lepsza od czegokolwiek ;) ale to już kwestia gustu.
jakoś nie przekonała mnie żadna z książek, tóre czytałem. Coelho jest słaby, a w porówniani uz jego wypocinami film okazał się świetny.
Mam nadzieję, że ktoś porwie się na "Alchemika", stworzy ogromne dzieło filmowe, chociaż nie - wystarczy średniawe, i pokaże, że filmy SĄ LEPSZE od książek tego pana.

protectore

Film jest słaby, bo nie uchwycił klimatu i celu książki, a skoro mieni się nawiązaniami, to komentuje ich wykorzystanie. Generalnie nie jestem aż taką miłośniczką Coelho, uważam jednak, że ma właściwy sobie klimat, który tak oczarowuje w książce, film temu nie podołał:( Przykro mi.

ocenił(a) film na 5
milkacool2

No ja bym się nie zgodził. Akcja toczyła się bardzo sennie, a końcówka była strasznie przewidywalna. Poza tym to jakie wartości przekazał film?
Życie jest piękne, warto przeczekać złe chwile bo nadejdą lepsze i "każdy w końcu trafi na swego"?
Naprawdę chciałbym w to wierzyć, ale to nie jest prawda. Nie każdy zakochuje się w końcu z wzajemnością. Nie każdy jest piękny i nie musi się martwić o pieniądze i zdrowie. Są ludzie, którzy nie spotkają swojej drugiej połówki tylko do końca swoich dni będą biedni, samotni, chorzy i nieszczęśliwi. Filmy takie jak ten może i podnoszą na duchu i dają nadzieję, że kiedyś wszystko się ułoży, ale jest ona płonna.

ocenił(a) film na 10
mierzyn1

W twoim języku film mówi o tym , że: trzeba ruszyć dupę . przestać jęczeć i zacząć żyć prawdziwym życiem i nie czekać na to co los przyniesie. Przede wszystki otworzyć oczy i zobaczyć to co jest poza waszym konsumpcyjnym życiem. Zdziwisz sie, ale zbliżonym filmem do tego jest "Matrix". Może kiedyś zakumacie. Zaraz po nim?... "American Beauty. Ale to chyba za dużo na wasze "zaprogramowane na konsumpcjonizm" żywoty...

ocenił(a) film na 5
kashtan

Po pierwsze to nie jestem jakimś rozwydrzonym nastolatkiem, który marudzi jakie to życie jest niesprawiedliwe bo nie dostał od mamusi i tatusia nowego iPhone'a więc daruj sobie takie teksty. Jakoś nie zauważyłem ,żeby ten film mówił o tym, że "trzeba ruszyć dupę . przestać jęczeć i zacząć żyć prawdziwym życiem i nie czekać na to co los przyniesie". Niby, w którym momencie? Weronika dostała od życia bardzo dużo. Była zdrowa, atrakcyjna, miała dobrą pracę i dzieci. Nie wyszła jej tylko miłość, w którą i tak pewnie się nigdy tak naprawdę nie zaangażowała, a tylko czekała aż zjawi się książę na białym koniu, bo przecież ona na to zasługuje. Dlatego zostawiła własne dzieci i postanowiła popełnić samobójstwo - fantastyczna postawa. To jest to ruszenie dupy i życie prawdziwym życiem? Dokładnie odwrotnie. Główna bohaterka zrezygnowała z prawdziwego życia i znalazła miłość. Dlatego Twój wywód jakoś mnie nie przekonuje.

ocenił(a) film na 10
mierzyn1

mówie o życiu które nie jest nastawione na konsumcjonizm, życiu poza systemem konsumpcyjnego kapitalizmu. poza strachem o jutro. o PRAWDZIWYM życiu.

ocenił(a) film na 7
mierzyn1

nie do końca z mojego punktu widzenia przesłanie tego filmu jest takie ''Miłość daje nam siłę do życia do stawiania czoła problemom '' kiedy Weronika się zakochała i odnalazła prawdziwą miłość ,poczuła ze chce żyć i cieszyć się życiem każdego dnia.Wcześniej nie zdawała sobie sprawy ,jak wielką radość dają z pozoru błahe rzeczy ,które towarzyszą nam w codziennym życiu ,poza tym życie Weroniki nie było idealne gdyby tak było nie chciałaby popełnić samobójstwa ,ale racja jest także druga strona medalu może i film nastawia na pozytywne myślenie ale fakt nie każdy odnajduje swoją miłość i nie zawsze wszystko kończy się jak w bajce ,ale chyba nikt nie zaprzeczy ,ze lepiej nastawić się pozytywnie na życie i brać je takim jakie jest niż być pesymistą chyba lepiej żyje się nam z pozytywnym nastawieniem . Osobiście odbieram ten film jak najbardziej pozytywnie, bo takie ma przesłanie.

użytkownik usunięty
milkacool2

niegłupi film choc lekko naiwny.
jesli ktos chce sie zabic to napewno z dnia na dzien zdania nie zmieni.

ocenił(a) film na 9
milkacool2

Jako nastolatka czytałam książkę... Rok temu obejrzałam film... Uwielbiam i książkę i film...

ocenił(a) film na 9
nana854

Film świetny. Po niepochlebnych komentarzach spodziewałem się czegoś dużo gorszego. Niestety nie czytałem książki, nawet nie wiedziałem, że to utwór Coelho do czasu wejścia na tę stronę. Jako miłośnik literatury na pewno się za nią zabiorę, może nawet w tym roku. Mimo to, uważam za bezcelowe porównywanie filmu do książki. Produkcja kinowa nie musi być wierna pierwowzorowi. Choć faktycznie, są utwory piśmiennicze, po przeczytaniu których nie dopuszcza się w ogóle myśli o odstępstwie od niektórych rzeczy w wersji kinematograficznej. :)

Tybii

Veronika raczej depresji nie miała, bo na to nawet miłość nie pomoże. Raczej miała dość nudnej, prostej egzystencji i robienia tych samych idiotyzmow. Smutna proza życia. Film bardzo naiwny, wręcz bajkowy, bo na pewno nie każdy spotka miłość życia, tylko po prostu zestarzeje się i umrze sam. Poza tym nawet wielka miłość czasem wygasa i nie zostaje z niej nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones