PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11655}
5,8 2 088
ocen
5,8 10 1 2088
5,6 10
ocen krytyków
Widziadło
powrót do forum filmu Widziadło

... oczywiście wniosek jest czysto subiektywny... znacie inne Polskie Horrory ?
chyba tylko ''Lokis'' mi si podobał. a ostatnimi czasy powstało chyba cos takiego jak Legenda (?)... nie widziałem jeszcze

ocenił(a) film na 4
Blue_Beetle

my nie potrafimy a w Stanach zapomnieli już jak to się robi...

Blue_Beetle

wiekszosc zapomniala ale na szczescie sa nieliczni

ocenił(a) film na 4
gok_U

Carpenter zapomniał... Wes Craven coraz zadziej trafia... ale fakt faktem od czasu do czasu coś uda (i nie mam tu na myśli nowego The Think =)

Blue_Beetle

a np james wan?

ocenił(a) film na 4
gok_U

muszę się przyznać ze z filmów tego pana to widziałem tylko Pile... a tak na marginesie jeśli o ta serie chodzi to podobała mi się jedynka i dwójka bo stanowią w pewnym sensie całość.... reszta to popłuczyny.

Blue_Beetle

zgadzam sie w pelni i polecam naznaczonego i martwa cisze

ocenił(a) film na 4
gok_U

a dzięki dzięki... postaram się nadrobić zaległości...

Blue_Beetle

a jesli mial bys do polecenia jakies horrory to czekam

ocenił(a) film na 4
gok_U

sorry ze odpowiadam tak późno... ogólnie lubię starsze rzeczy... a nawet przedkładam monster movie nad horror... napie to co widziałem ostatnio-n dwa starsze filmy del Toro : "Kręgosłup diabła" i "Cronos". Z tych wszystkich wykwitów po pile, z tych Hosteli i tak dalej to podobał mi się "Nocny pociąg z mięsem" na podstawie opowiadania Barkera,fajny klimat i nawet niezłe zakończenie. Z mniej znanych rzeczy mogę jeszcze polecić francuskie "Skazani na strach" - jak dla mnie dziwny... ale mocny film.

Blue_Beetle

dzieki a nocny pociag z miesem tez mi sie podobal jak jeszcze na cos wpadniesz to daj znac

użytkownik usunięty
Blue_Beetle

Polecam polski horror Diabeł w reżyserii ŻUŁAWSKIEGO

http://www.filmweb.pl/film/Diabe%C5%82-1972-5033

niezle ryje banie ,przy tym amerykańskie horrory to przygody misia uszatka

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4

dzięki - na pewno sprawdzę

ocenił(a) film na 3

Nie przesadzajmy, "Diabeł" na pewno nie bije na głowę takich klasyków jak "Dziecko Rosemary" czy "Egzorcysta", a jest po prostu dobrym filmem. Lecz horrorem bym go też nie nazwał.

użytkownik usunięty
karlolek91

Witam

to kwestia kwalifikacji gatunku , Diabeł nie straszy hektolitrami krwi jak gatunki horroru gore czy splutterpunk , diabeł dla mnie jest horrorem psychologicznym . Egzorcysta to bez wątpienia czysta klasyka gatunku , aczkolwiek Dziecko Rosemary klasycznym horrorem nie jest , cały film notabene dobry , trzyma widza w psychologicznym napięciu oczekiwania na coś co ma sie wydarzyć. Diabeł natomiast to oniryczna podróż w zakamarki ludzkiej duszy kończąca się szaleństwem. Szaleństwo w Egzorcyście przychodzi z zewnatrz , w Diable od środka rozlewając się niczym pękający wrzód. Film Żuławskiego pełny symboliki i tropów wzietych z naszej historii i kultury dla zagranicznego widza w duzej części będzie niezrozumiały. To moja subiektywan opinia , wydaje mi sie że diabła polskiemu widzowi dużo ciężej " odchorować " niż Egzorcystę czy Dziecko Rosemary

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3

Obawiam się, że dla młodego polskiego widza "Diabeł" pełen symboli i nawiązań do historii i kultury także może być niezrozumiały, stąd przewaga "Egzorcysty" czy "Dziecka Rosemary", które - by przestraszyć - nie wymagają tej wiedzy na wstępie.

ocenił(a) film na 3
Blue_Beetle

Jeszcze jest coś takiego jak "Lubie nietoperze". "Lokis" faktycznie jest ciekawy< ale to nie są typowe horrory. Szkoda, że w Polsce nie kręci się nowych filmów w tym stylu.

ocenił(a) film na 6
Blue_Beetle

Wilczycza była przeciętna, czy nawet słaba, a owszem, ale Medium akurat było zupełnie przyzwoite.

ocenił(a) film na 4
Koper

rozumiem ze mogło się momus podobać - a propos tematu, listę można uzupełnić o ''Pore Mroku'' - dosyć fajny pomysł... dałem 5

Blue_Beetle

Polecam jeszcze obejrzeć "Dom Sary" (1985)

ocenił(a) film na 4
THUNDERX

a dziękować dziękować - nie omieszkam sprawdzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones