PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1493}
6,8 8 757
ocen
6,8 10 1 8757
7,0 4
oceny krytyków
Excalibur
powrót do forum filmu Excalibur

aczkolwiek takie było chyba założenie twórców, że w tym szczególe oderwą się od historii

użytkownik usunięty
Jurand_1410

wiadomo celowy zabieg aby fajniej wyglądało, tak samo jak w Arturze z 2004 tez nie trzymali się zbytnio historii jeśli chodzi o oręż (choć tam to akurat wada bo film qwuasi historyczny).

"Król Artur" . nie jest filmem historycznym.

użytkownik usunięty
ConwennaMorvoren

Dlatego użyłem słowa quasi :)

Racja, poczytałam i okazało się że w czasie premiery zapowiadali, że film ma być wiernym odtworzeniem historii, a cały czas byłam przekonana, iż to typowa fantastyka ;)

ocenił(a) film na 10

Dokładnie, ale jakoś nawet wiedząc o tym dziwnie się to ogląda. Aczkolwiek wygląda to efektownie:)

Jurand_1410

Podobnie jak kultur chrześcijańska oraz tradycje rycerskie. ;) Ale zważywszy na fakt, że to fantastyka- dodaje bajkowego uroku

ocenił(a) film na 10
ConwennaMorvoren

Dodaje, klimat jest

ocenił(a) film na 9
Jurand_1410

To nie jest "założenie twórców" - film powstał na podstawie książki wydanej pod koniec XV wieku, a książka była współczesną (ówczesną) adaptacją legend arturiańskich i była umiejscowiona w XV-wiecznych realiach.

ocenił(a) film na 10
Kinokio

No tak, ale z perspektywy wieków mogli to umiejscowić bardziej właściwie, ale... w końcu to fabuła

Jurand_1410

przecież film jest z kategorii fantasy

ocenił(a) film na 10
h4r

No tak, ale jedno by drugiemu nie przeszkadzało

ocenił(a) film na 10
Jurand_1410

Jurandzie tych legend nie da się brać historycznie, bardzo dobrze że są fantazy. W tych czasach królami byli okrutni wataszkowie czesto ginący nagle nie dorzywający starości.

Patrząc historycznie to Avalonu nigdy nie było ale jako mit legenda jest to coś pięknego.

ocenił(a) film na 10
ChubakaCieLubi

Jako legenda tak:)

Jurand_1410

Ale pierwsze zbroje płytowe pojawiły się już w starożytnej Grecji, w epoce brązu, czyli jeszcze przed "wiekami ciemnymi". Zapewne nie w takiej formie jak w filmie, ale już były...

ocenił(a) film na 10
ameridoo

W innej innej, zresztą trudno je nazwać płytowymi w rozumieniu tych średniowiecznych,. Chodzi jednak o to, że w czasach króla Artura tego nigdzie nie używano.

Jurand_1410

Spoko, chodzi mi jedynie o to, że nie "fantastyka", tylko inne realia. Co innego gdyby mieli miecze świetlne :)

ocenił(a) film na 10
ameridoo

Jako że króla Artura nigdy nie było to gdzie i w jakich czasach został umiejscowiony to już kwestia reżysera. Mnie gotycki charakter filmu bardzo odpowiadał, zresztą nie za to ocenia się film a zo treść a ta po dziś dzień jest niedościgniona.

ocenił(a) film na 10
ameridoo

To by był odjazd:)

Jurand_1410

A jakie to niby te czasy króla Artura??

ocenił(a) film na 10
tuuupac

Przełom V i VI wieku, urodził się najprawdopodobniej w 482 roku, więc sorry

Jurand_1410

Jaja se robisz? Legendarny się wtedy urodził, a nie historyczny. Nie wiadomo nawet czy był ktoś taki. Więc sorry.

ocenił(a) film na 10
tuuupac

A przecież o legendzie mówimy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones