PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119831}

Wszystko jest iluminacją

Everything Is Illuminated
7,6 45 144
oceny
7,6 10 1 45144
7,2 10
ocen krytyków
Wszystko jest iluminacją
powrót do forum filmu Wszystko jest iluminacją

1.Żyd wynajmuje 2 Ukraińców z Odessy aby odebrali go we Lwowie (odległość ponad 600 km - nie było nikogo bliżej?) po czym całymi dniami jadą do wioski w okolicach Łucka (odległość od Lwowa około 100 km). To tak jakby facet wynajął gości z Gdańska żeby go odebrali w Krakowie i całymi dniami jechali stamtąd do Rzeszowa.

2. Dziadek Alexa najwyraźniej po spotkaniu ze staruszką dostaje iluminacji i przypomina sobie ze sam jest z Trochimbrodu. Wcześniej nie słyszał o tym miejscu ani nie wiedział gdzie ono jest?

3. W latach 40. dziadek Jonathana mógł sobie ot tak wyjechać ze Związku Radzieckiego do USA. Niestety tydzień później jego wioskę palą Niemcy. Pomijając już możliwość wyjazdu z ZSRR w tych czasach jedyne wyjaśnienie zachowujące odrobinę sensu jest takie ze wyjechałby tuż przed 22 czerwca 1941 (data inwazji Niemiec na ZSRR) , a Niemcy zajęli i spalili wioskę w kilka dni po rozpoczęciu inwazji. Co za pech.

ocenił(a) film na 9
lslusa

Idź się utop.

ocenił(a) film na 10
lslusa

3- Chyba z Ukrainy.

ocenił(a) film na 10
constantine95

Według mnie film był całkiem dobry. Moja znajomość geografii tamtych terenów jest znikoma więc, nie zwróciłam uwagi na -jak twierdzisz- "głupoty"- tu:geograficzne. Co do dziadka Alexa, myślę że dokładnie wiedział gdzie jedzie ale nie chciał się przyznać. Być może wstydził się bycia żydem.

ocenił(a) film na 10
constantine95

Mój błąd, przecież SRR była od 1922 republiką związkową ZSRR ;)

ocenił(a) film na 8
lslusa

Co do 2 punktu, to chyba umknęła ci reakcja dziadziusia na samą nazwę "Trochimbrod" już na samym początku filmu, przy stole. :P

lslusa

oj tam, oj tam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones