PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489280}

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class
7,3 176 664
oceny
7,3 10 1 176664
7,4 30
ocen krytyków
X Men: Pierwsza klasa
powrót do forum filmu X-Men: Pierwsza klasa

Chronologia

ocenił(a) film na 8

Albo ten film będzie zupełnie nielogiczny względem chronologii z poprzednimi częściami albo to faktycznie reboot.
Jeśli przyjąć, że Xavier i Magneto poprzedniej trylogii mieli ok. 70 lat to w tym filmie powinni mieć jakieś 30. Bestia miał w X3 jakieś 50, a Mystique 40, więc tutaj Bestia powinien mieć lat 10, a Mystique dopiero się rodzić... Kolejna nie logiczność z Emmą Frost która była już w XO:W. Pomijając już fakt, że w X2 Bestia nie miał jeszcze "owłosienia" oraz to, że w X3 Moira miała może z 40 lat więc jej także nie powinno być w tym filmie lub powinna być dzieckiem...

ocenił(a) film na 9
PawelM

Xavier i Magneto na pewno nie mieli w trylogii po 70 lat, nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie informacje, przed chwilą obejrzałem x2 i nie przypominam tam sobie bestii, a film widziałem kilka razy. W x3 Mysitque wyglądała mi na jakieś 33 lata. Zresztą to nie ma być prequel tylko reebot całej serii, więc nie mamy się czym przejmować. O i kim jest ta Moria z x3? Jakoś nie kojarzę.

ocenił(a) film na 9
mareczekp2

To słabo oglądałeś te filmy.
McCoy jest w X2 pokazywany w telewizji właśnie z Shawem udzielają wywiadu, gdy Mystique z klawiszem siedzą w barze.
Moira jest w X3 także na ekranie, gdy Xavier prowadzi zajęcia w Instytucie, oraz w ostatniej scenie po napisach, gdy Xavier przeniósł swoją świadomość do faceta rośliny.
Co do pierwszej wypowiedzi, nie wiem w jaki sposób określiłeś wiek Beasta w futrzanej postaci. Mystique ma koło 50 dych w trylogii, a Beast podchodzi po 60-tkę. Co do braku owłosienia w X2, różnie można to wyjaśnić, może zastosował działający tymczasowo specyfik na potrzeby wywiadu :) Moira też miała więcej niż 40 lat w X3.
Żaden reboot, Stewart i McKellen mają być narratorami. Magneto i Xavier mają tu po trzydzieści parę lat.

ocenił(a) film na 8
deamon82

Moira napewno nie miała więcej niż 50. ( http://www.youtube.com/watch?v=WYh7dDmQ89I&feature=related )
Więc w First Class powinna mieć nie więcej niż 10. Do bestii się moge zgodzić. Wiek podałem "na oko". A w X: FC bedzie występował zarówno w ludzkiej formie jak i owłosieniu, więc nie wiadomo jak to rozwiążą, może póki co czasem tylko będzie się zmieniał. Skąd wiesz, że udziela wywiadu z Shawem?
Co do Mystique, to 50cio latka tak nie wygląda: http://images2.fanpop.com/images/photos/6000000/Mystique-sad-scene-x-men-the-mov ie-6007645-852-480.jpg
Dodatkowo akcja X3 dzieje się w niedalekiej przyszłości !!!!

Xavier i Magneto w tym filmie są przed 30tką ( http://www.komiksynaekranie.com/2010/08/bryan-singer-o-fabule-i-postaciach-w-x-m en-first-class / )
Skąd masz informację, ze Stewart i McKellen mają być narratorami?
Dodatkowo pod koniec filmu Xavier ma się znaleźć na wózku, a w XO: Wolverine jeszcze chodził !

ocenił(a) film na 8
deamon82

Chronologia wydarzeń w serii:

1. Akcje podczas II wojny światowej (początek X1, sceny z First Class)
2. Główna akcja z First Class - lata 60. XX w.
3. Akcja z początku X3, z młodą Jean
4. Akcja na wyspie z XO: Wolverine
5. Akcja z X1
6. Akcja z X2
7. Akcja z X3

W first class mamy zobaczyć jak Xavier i Magneto stają się wrogami - lata 60. ,a później w latach 80. razem przychodzą po Jean na początku X3. Kolejna bzdura... Dodatkowo w First Class Xavier ma skończyć na wózku, a później w XO:W i X3 chodzi.

użytkownik usunięty
deamon82

"Mystique ma koło 50 dych w trylogii" - szczerze się uśmiałem. Wystarczy spojrzeć na wiek aktorów i można w przybliżeniu określić wiek postaci w filmie, a nie zgadywać "na oko".

ocenił(a) film na 9

Co do Mystique to nawet w komiksach jest problem z określeniem jej wieku - w końcu może używać swoich zdolności do maskowania swojego wieku.
Beast - zawsze można wymyślić bzdury, że zrobili mu charakteryzację, ściął futro, miał sobowtóra, czy użył hologramu.
Ale zgadzam się, że będą zgrzyty jeżeli chodzi o wiek Moiry i sytuację z Jean w latach '80 oraz akcję w XO:W. Ale jeżeli film będzie dobry i [może] wyjaśnią te zgrzyty to nie będę narzekał ;D.

użytkownik usunięty
GrzesieQ

Ja mam tylko nadzieję, że nie spi*rdolą tego filmu.

ocenił(a) film na 9

A co tu patrzeć na wiek aktorów, nie raz były sytuacje że 34-latkowie grali 20-latków i odwrotnie.
Nie porównuj 50 letnich kaszalotów z wygimnastykowaną kobietą ;) Nie widziałeś hot 50-tek ?
Jeżeli to młody Xavier (McAvoy) usiądzię na wózku, to rzeczywiście będzie zgrzyt.
Co do X2, na jednym ujęciu był Shaw, a na drugim McCoy, to było coś w rodzaju debaty chyba.

ocenił(a) film na 8
deamon82

Na wiek aktorów nie ma co patrzeć, przykładem jest nowy Spider-Man. Jednak nawet jeśli ma te 50 lat, to w first class powinna mieć 10, więc tak czy siak nie pasuje. A skoro kręcą nawet scene z Magneto podczas wojny tak samo jak wyglądała w X1 to powinni brać bardziej oczywiste rzeczy pod uwagę. Potwierdzone jest, że na koniec filmu Xavier ma skończyć na wózku, ale może ma to związek z tym, że jak pisałeś, Stewart i McKellen mają być narratorami?? Skąd o tym wiesz?
Niby wg. Singera First Class ma wpisywać się w kontinuum reszty serii, ale może ma na myśli tylko swoje 2 filmy? http://www.komiksynaekranie.com/2010/08/x-men-first-class-nie-bedzie-rebootem/

Jeszcze jeden stary news: http://www.komiksynaekranie.com/2010/08/x-men-first-class-jak-star-trek-i-incept ion/

Może tak jak w komiksie zobaczymi alternatywną rzeczywistość (np. ktoś się przeniesie ze "starego filmowego uniwersum" i zapoczątkuje nowe? Podobnie właśnie jak w Star Treku, niby kontynuacja, a jednak od nowa...

ocenił(a) film na 9
deamon82

W x3 kiedy Mistyque dostaje lekarstwo, wygląda mi na 30 lat a nie na 50 dych.

ocenił(a) film na 9
mareczekp2

Zanim napiszesz, to przeczytaj wszystkie posty (te niżej), bo rozwiązaliśmy już ten problem.

ocenił(a) film na 8
PawelM

Co do Mystique, to ona wolniej się starzeje. Podobnie jak Wolverine.

ocenił(a) film na 9
Stilnes

No i mamy odpowiedź, kurde zapomniałem o tym:
,,Jej zdolności spowalniają proces starzenia się."

ocenił(a) film na 8
deamon82

O tym nie wiedziałem. Jeśli tak jest to przy Mystique nie ma, póki co niedociągnięcia. Bestię da się przeboleć. Co do Emmy Frost to nie pozostaje nic innego jak przyjąć, że ta w Wolverinie to nie Emma Frost, co nie jest takie trudne, bo jej siostra nazywa się inaczej.
Tak więc pozostaje na tą chwilę tylko Moira (nawet jeśli w X3 miałaby te 50 lat to w First Class powinna mieć 10. ) oraz to, że Xavier ma wylądować na wózku w tej części co będzie się gryzło z tym co widzieliśmy w XO:W i X3 (tutaj potwierdzenie tej informacji: http://www.komiksynaekranie.com/2010/08/bryan-singer-o-fabule-i-postaciach-w-x-m en-first-class/ )

W filmie też miał się pojawić Multiple Man, ale nie wiem czy to się sprawdzi, jeśli tak to byłoby kolejne niedociągnięcie...

ocenił(a) film na 9
PawelM

Ja nic nie słyszałem o Madroxie, a o Riptide

ocenił(a) film na 8
deamon82

Taki był pomysł na początku projektu, być może z niego zezygnowano.

użytkownik usunięty
PawelM

A może zrobią taki myk że pod koniec filmu pokażą 20 lat później i wtedy profesorek wyląduje na wózku.

ocenił(a) film na 10

Czytałem wszystkie wypowiedzi i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami.. Akcja trylogii filmów działa się w naszych czasach to dlaczego akcja Frisrt class będzie w latach 60' ? Oczywiście wiem iż akcja komiksu była właśnie w tamtych latach, ale filmową trylogię przenieśli do przyszłości ;)
Czytałem, że tn film nie jest rebotem tylko prequelem a więc czy bohaterowie FC porównując do trylogii nie powinni już umierać xD ??
Dodam jeszcze - szkoda, że Scott i Jean nie pojawią się w FC ;(

ocenił(a) film na 8
kaspi149

sam sobie odpowiedziałeś. Dzieje się wcześniej niż akcja trylogii bo to jest prequel. A skoro FC dzieje się wcześniej to czemu mieli by umierać?!

ocenił(a) film na 9
PawelM

W jakiej kolejności powinienem zacząć oglądać wszystkie częsci z serrii?

ocenił(a) film na 10
igrek3_2

Chyba w tej kolejności:
X-Men Geneza: Magneto (Jeszcze nie ma)
X-Men Geneza: Wolverine
X-Men Geneza Wolverine 2 (Jeszcze nie ma)
X-Men: First Class (Oczekujemy na premierę)
X-Men
X-Men 2
X-Men 3 Ostatni Bastion

ocenił(a) film na 9
kaspi149

Akcje First Class czy Wolverine nie dzieją się na przestrzeni paru dni czy tygodni jak filmy z Trylogii, ale główna akcja FC to lata 60', a Wolverine'a to 80'.

ocenił(a) film na 8
kaspi149

chronologicznie jest tak jak napisałem. Oprócz X-Men Geneza Magneto, bo zrezygnowano z tego filmy. Jednak lepiej jest oglądać te filmy w kolejności w której wychodziły, czyli:
X-Men
X-Men 2
X-Men 3 Ostatni Bastion
X-Men Geneza Wolverine

ocenił(a) film na 10
PawelM

No dobra, kilka problemów rozwiązanych, ale Bestia wcale mi nie wygląda na 60 w trylogii. Ponadto powinien być gdzieś w wieku Xaviera i Magneto, a wygląda młodziej, natomiast na trailerze First Class wygląda jak rówieśnik. Poza tym jak wyjaśnić fakt, że w First Class jest już Bestią, skoro jeszcze w drugim filmie trylogii jest człowiekiem i do tego walczącym z mutantami, a mutantem staje się dopiero w 3?

Mowiacy_do_reki

jezus... neeeeo. To nie jest żaden reboot, tylko prequel, nie wiem czy można zaliczać x-men origins wolverine, bo nawet najnowsza część ma się odcinać od niej. Alex nie będzie bratem scott'a, dla waszej wiadomości, a poza tym to po kit te gdybanie, myślicie że twórcy popełnią jakiś błąd w tym temacie? bo mnie si wydaje żę jednak nie i jakoś to wyjaśnią.

scottpilgrim

Spróbujmy to jakoś ogarnąć, bo ładny się burdel zrobił.

Nie jest powiedziane w jakich latach dokładnie dzieje się trylogia x-men.
Nie bierzemy pod uwagę x-men origins wolverine, bo nawet nie wiem czy studio chce uznać ten film za chronologiczny, nawet darren afronsky mówi że the wolverine będzie filmem nie łączącym się z filmem xo wolverine.

Charles Xavier może mieć około 50-60 lat, tak samo jak magneto.

Mystique starzeje się wolniej, co do wyglądu, to ie sugerujmy się tym na ile wygląda tylko ile może mieć, w x3 może mieć już około 40 lat. W dodatku w x2 jest nightcrawler, syn mistique który może mieć około 20 lat.

Reżyser mówił że kilka rzeczy zmienił aby wpasować się w chronologię, między innymi alex nie będzie bratem scott'a. więc wykreślcie z obsady alex SUMMERS.

Biorąc pod uwagę że np x-men dzieje się może nawet w latach około 1990-1995 może 2000, to jeśli ten film się dzieje w około 1960 to professor x i magneto mają około 20 lat.

ocenił(a) film na 9
scottpilgrim

Niedaleka przyszłość w stosunku do 2000, to nie jest 1990.
Nic nie słyszałem, o tym by reżyser mówił coś że Havok nie nazywa się Summers, za to Singer wypowiedział się że nie ma to nic wspólnego z komiksem First Class. Tytuł mu się podobał, więc taki pozostawili.
Filmy to mieszanka różnych wersji komiksowych, a w Ultimate to Havok jest tym starszym bratem.
Xavier i Magneto mają tu po 30 lat, Beast 20-25.
W X3 to Mystique ma min. 50 lat.

deamon82

wiem że w ultimate havok jest starszym bratem, uwierz lub nie, ja także czytam i jestem z tym na bierząco, ale vaughn mówił że zmienili kilka rzeczy które będą służyć dobru filmu, tak jak to że havok nie będzie bratem scott'a, więc to nie tylko słowa singer

ocenił(a) film na 6
scottpilgrim

Nich mnie ktos oswieci, bo ja tez czegos nie rozumiem, a komiksow nie czytalem.

W X3 McCoy mowil do Storm, ze ona mogla sie wtopic w tlum bedac dzieckiem, i ze ona nie gruchotala mebli (czy cos w tym stylu). Wynika z tego, ze Beast mial problemy z ukryciem swojego wygladu i nie mogl nic na to poradzic, przec co byl nieustannie narazony na przesladowania ze strony ludzi. Mowicie, ze w drugiej czesci udzielal jakiegos wywiadu i wygladal normalnie. Ma ktos jakies wyjasnienie na to?

koovi

To zapewne wpadka, wtedy chcieli dać to jaki taki smaczek do beasta, a tu o dziwo w x3 dali jego postać, ale na to się nie zwraca uwagi. Z resztą zawsze są jakieś takie zgrzyty, wolverine, cholera no, to jest rosomak, a tu tak: w x1 w kilka sekund pokonuje go sabertooth, a w x2 dostaje kulkę w łeb i też traci przytomność, chyba że chcieli pokazać że to lekko urealniona wersja komiksu i wolverine nie jest takim koksem jak w komiksie, hello, wolverine na początku był w stanie dop.....ić hulkowi, a nawet odrodzić się z kilku tkanek na kościach gdy jego ciało płonęło, więc? xD

scottpilgrim

faktem jest że w xo wolverine, to poprawili, i wreszcie wolverine może dostać bancki, mogą strzelać mu w głowę, a on może skoczyć z wielkiej wysokości o ziemię i bez problemu wstać i to było avesome xD

ocenił(a) film na 8
scottpilgrim

To, że Havoc nie bedzie bratem Cyklopa, to nie znaczy, że nie będą spokrewnieni.

ocenił(a) film na 8
PawelM

Czyli póki co mamy 2 błedy: wiek Moiry MacTaggert oraz to, że Bestia w X2 nie miał futra.

PawelM

to nie tyle błąd co wpadka, w x2 to była tylko taka ciekawostka, smaczek dla fanów.

scottpilgrim

a ile moira miała w x3? z resztą nawet nie była wymieniana w czołówce.

ocenił(a) film na 8
scottpilgrim

Co z tego, ze nie była wymieniana w czołówce, skoro jest wymieniana i pokazywana w fabule filmu oraz scenie po napisach? Nie wiem, ale napewno nie była starsza o 40 lat od tej z First Class.
Porównanie - Moira z FC: http://dailypop.files.wordpress.com/2011/01/x-mencast1.jpg
Moira z X3: http://images.wikia.com/marveldatabase/images/c/cb/Moira_MacTaggert_(Earth-10005 ).jpg

Dodatkowo porównanie Bestii:

FC: http://www.komiksynaekranie.com/_pliki/ups/2011/02/x-men-teaser-trailer-screensh ots-13.jpeg
X3: http://movie-poster.ws/movies/action/wallpaper/xmen/beast-x3.jpg

ocenił(a) film na 8
scottpilgrim

jaka jest różnica między błedem, a wpadką? Skoro Singer zdecydował się na umieszczenie takiego smaczka to powinen się ustosunkować do tego w produkowanym przez siebie First Class

ocenił(a) film na 9
PawelM

Pisałem już wcześniej jak można to wyjaśnić.
Nie jeden taki doktorek testuje na sobie róźne specyfiki, może wymyśłił taki krótkotrwały i zastosował na czas telewizyjnej debaty. Sami widzieliście jak był podjarany w X3, gdy wezwali go i powiedzieli o skutecznym na zawsze (w rzeczywistości długotrwałym) leku.
A tej Moiry to nie ma się co już czepiać, że w X3 wygląda na 30, a nie 40 lat starszą, nie przesadzajmy.

deamon82

akurat jest wiele kobiet które mają więcej niż wyglądają, patrz monica belushi,.

ocenił(a) film na 9
scottpilgrim

No właśnie i dlatego Moira w X3 może wyglądać na 50, a nie 60 lat.

deamon82

Skoro Havok nie będzie bratem Cyclopsa to dobrze, Cyclops wogóle powinien nie istnieć XP Jego śmierć to najlepszy motyw w X3. Nie ma chyba co rozkminiać nad sensem fabuły i powiązań pomiędzy poszczególnymi filmami, one ogólnie nie trzymają się kupy bo każdą część robią po swojemu, wogóle nie powinno się tego nazywać serią filmów :P

maciejrudnicki1985

Dlatego wg mnie ten film może być porażką, gdyż fanom komiksów na pewno nie spodoba się takie namieszanie w chronologii. W każdym filmie który powstał na podstawie książki/komiksu/gry zmienia się wprawdzie wydarzenia ale zbyt duże odstępstwa od pierwowzoru zawsze spotykają się w wielką dezaprobatą fanów... a w tym filmie to najbardziej mnie denerwuje pojawienie się Emmy Frost... Dużo za wcześnie... W XO:W dobrze to zgrali bo by idealnie pasowała do chronologii gdyż w komiksie tak naprawdę to ona "po części" zastąpiła Jean Grey. Ogólnie problemem całej trylogii była też słaba postać Cyclopsa bo go naprawdę jako postać skopali...

drago_on

Cyclops był dobrze zagrany, tylko źle przedstawiony w filmie, cyclops się nie boi nikogo i tka jest w trylogii ale z wolverine'a zamiast tylko koksa zrobili także po części nieoficjalnego lidera grupy, w x3 już jest liderem, ja bym obejrzał cycklopsa gdyby tylko był tym faciem co w nawet trylogii, ale wyglądało to tak, wolverine go podpuszcza i wkurza, ale nie wychodzi przed niego, bo wtedy scott mówi hola, ja tutaj k...a rządzę!!! i to by mi odpowiadało, ale z tego co mówił vaughn to i havoc taki będzie. Co do czasów itp, po co gdybać skoro dowiemy się w filmie, na pewno to logicznie wytłumaczą, a singer jest producentem filmu tak? vaughn reżyserem, to spoko jestem spokojny, ale o czas się bym nie martwił, pamięta ktoś np nieśmiertelną xD do czasu ;D ciocię MAY od spideya ;D

ocenił(a) film na 8
PawelM

A może tak Beast futra nie miał gdyż iż ponieważ bo miał na przykład holozegarek na debacie?Czy jakiś inny gadżet?Albo jak już mówiłam w podobnym temacie mógł ulec kolejnej transformacji dzięki osobom trzecim: że w FC staje się futrzakiem dzięki serum(zgodnie z kolejnością opisaną na Avalonie)potem ktoś go odmutancił (nie wiem kto ale takie wątki w komiksie gdzieś były)a potem znów ktoś przywrócił mu to i przeszedł kolejną metamorfozę.Oni trochę mogą zmiksować wszystkie fakty aby się zrobiła w miarę zgodna papka.

ocenił(a) film na 10
BeastGirl

Znalazłem jeszcze jeden błąd. Nie wiem czy o nim wspominaliście ;) W FC w latach 60' Emma Frost jest dojrzałą kobietą, a w genezie w latach 80' jest młodziutką dziewczyną, więc coś mi tu nie gra ;) W ogóle Emma w komiksie była ze Scottem ( więc musieli byś mniej więcej w zbliżonym do siebie wieku) a gdyby przytoczyć jej wiek z FC z lat 60' do wieku Scotta z mniej więcej 2000 roku to Frost byłaby starowinką ;D

ocenił(a) film na 9
kaspi149

Już była o tym mowa. I w związku z tym jak umieszczono te postacie, nie ma mowy o związku Emma/Scott.

ocenił(a) film na 10
deamon82

Tak wiem ;) Chodzi mi o porównanie filmu do komiksu ;)

ocenił(a) film na 9
kaspi149

Filmy Singera są adaptacją, a nie ekranizacją. Rattner próbował zrobić ekranizację, przenosząc kartki komiksu na ekran i wiadomo jak to wyszło.

ocenił(a) film na 9
PawelM

Mystique jej zdolności prawdopodobnie maskują lub spowalniają proces starzenia się.

http://marvelcomics.pl/index.php?cmd=showBios&bio=58

kefirhero

Dobra, traktujemy całą historię x-men jako oddzielne filmowe uniwersum, tak więc:
mystique maskuje starzenie bądź wolniej się starzeje.
w xmo wol, mamy już xaviera łysego ale wciąż może chodzić, dzieje się to gdzieś w czasie gdy profesor odwiedza razem z magneto małą jean grey w xm3, first class dzieje się przed xmo wol i przed sceną z młodą jean grey z xm3, biorąc analogicznie to scott ma około 30-35 lat w trylogii x-men, w xmo wol, ma gdzieś około 16, 17, w orgyinalnej serii magneto ma gdzieś koło 55, a charles także, więc jeśli łysy był około 15 lat wcześniej w xmo wol to w frist class jakieś 30 lat wcześniej ma około 20 -25, także wszystko się zgadza, to jest jednak film na podstawie komiksu, tak jak w ultimate pozmieniali bo to inny świat, tak także tutaj, a nie można brać wszystkiego dokładnie, w komiksach są słabsze historie i nie logiczności co dziania się historii tak samo tutaj są słabsze filmy jak xmo wol i lekkie nielogiczności, ale jednak co jak co i tak to się klei i jakoś nie bardzo kuję w oczy. Pamiętacie wiecznie żywą ciocię may? xD no ok raz umarła xD ale żyje xD no i tutaj także, powinniśmy się luzować filmem, bo aż takich nielogiczności nie ma, a także z tego co myślę vaughn nie dałby jakiś wielkich dziur w fabule i czasie, wszystko można wyjaśnić i wytłumaczyć, teraz sami nie wiecie jak to wytłumaczyć a w kinie film was zaskoczy, tak więc gdybanie nie ma teraz sensu, no nic o filmie nie wiecie, to tak jakby patrzeć na lody o smaku czekoladowym i debatować o jego smaku choć wcześniej jedliście tylko czekoladę xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones