PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1110}
6,0 29 073
oceny
6,0 10 1 29073
4,6 8
ocen krytyków
Złoto dezerterów
powrót do forum filmu Złoto dezerterów

Janusz Majewski nie raz udowodnił ,że filmy to on potrafi zrobić.
To jest w zamierzeniu kontynuacja CK Dezerterów i jednoznacznie film mu się nie udał. Głównym powodem było wyeliminowanie głównej obsady z pierwszego planu. W CK na pierwszym planie byli dezerterzy oraz Kowalewski, Pokora, Zapasiewicz i Niemczyk- tutaj reżyser zrobił z tych wielkich aktorów maleńkie rólki- dla mnie najlepszy w tamtej wersji był Pokora.

Kolejnym błędem obsadowym było na siłę wsadzenie Lindy, Gąsowskiego, Englerta i Machalicy- aktorzy nic śmiesznego nie wnieśli do filmu.

Kolejnym błędem były teksty. W starszej wersji nie było przekleństw prócz wysublimowanych "kanalia" czy "bydle" a tutaj wpleciono przekleństwa znowu na siłę -nie wiem po co... . Majewski w filmie zrobił ze Zborowskiego ortodoksyjnego żyda czego nie było w poprzedniej części... nagle się przeistoczył , o dziwo nawet idisz się pojawiło u Habra?? Ogólnie film słaby z bardzo małymi perełkami jak Stanisława Celińska:) i żartobliwy tekst o Smoleńsku co dzisiaj jest dość dziwnie widziane - jasnowidzenie ?:)

Marek Kondrat - bardzo nijaki w tej części -nic filmu nie wybroni.

grzegorz_

""Kowalewski, Pokora, Zapasiewicz i Niemczyk- tutaj reżyser zrobił z tych wielkich aktorów maleńkie rólki- dla mnie najlepszy w tamtej wersji był Pokora.""

Ale jakie oni mieli mieć role w czasach II wojny, jak już byli po 70-ce ? Wsadzenie ich do ochrony banku to chyba jedyna rozsądna możliwość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones