PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=241517}
6,8 9 520
ocen
6,8 10 1 9520
6,6 8
ocen krytyków
Z odzysku
powrót do forum filmu Z odzysku

Oglądałem setki polskich filmów i ciągle to samo w każdym z nich,prawie wogóle nie słychać co mówią bohaterowie za to dźwięki w tle słychać aż za dobrze.Czy polscy dźwiękowcy to nieudacznicy czy o co chodzi ?
To już zaczyna być irytujące.Tak jest tylko w polskich produkacjach a nigdy nie spotkałem się z tym problem w filmie amerykańskim czy niemieckim.

ministerfinansow

trudno się nie zgodzić, ostatnio oglądając 80 milionów, Krzystka miałam dosyć ciągłego przyciszania bądź podgłaśniania, ale tu był problem z dźwiękiem spoza kadru

Moi_filmweb

Zobacz co piszą o tym na forum filmu "Kret" :
http://www.filmweb.pl/film/Kret-2010-527534/discussion/Co+sądzicie+o+jakości+dźw ięku+w+polskich+filmach,1947775

ministerfinansow

dzięki, no niestety coś w tym jest...

ministerfinansow

W Polsce za dźwięk biorą się wielcy teoretycy i filozofowie bez słuchu i wyobraźni muzycznej. Mądrzy tacy, że ma się wrażenie jakby 10 książek wydanych mieli za sobą. Znam w tej branży sporo takich samomianowanych gości. Autorytety, którym nikt nie ma siły się przeciwstawić bo i temat jest dość złożony. Obsługują wielkie studia telewizyjne, nagraniowe za ciężkie pieniądze. Mikrofony, efekty, stoły mikserskie wręcz przytłaczają. Jednak gdy jedziesz już do domu z nadzieją, że trafiłeś najlepiej jak mogłeś w życiu a tu finalne i bardzo drogie nagranie brzmi gorzej niż to zrobione u poprawnie słyszącego kolegi na PC, to ręce opadają. Znam takich co bez zbędnego filozofowania robią nagrania na ucho i brzmią rewelacyjnie. Bez mikrofonów za dziesiątki tysięcy złotych i bez pompy wokół tego tematu. Ci co siedzą w branży muzycznej od lat i uprawiają ten wolny zawód, wiedzą o co mi chodzi. Temat rzeka.
Pomijam kwestie nagłaśniania koncertów na żywo np z brassami. (pomijam temat disco polo bo nie mówimy o walonkach i kufajce). Tego żaden akustyk nie ogarnia. Zwykle kończy się najdelikatniej mówiąc niedosytem a przewalony i kompletnie nieczytelny bas (zobaczcie jaki mam sprzęt), zero selekcji, współbrzmienia itp. to już standard na większości imprez.

ocenił(a) film na 8
kaktus47

Święte słowa, ale jak tych "filozofów" oderwać od akustycznego cycka?

ministerfinansow

Zgadzam się. Oglądając polski film muszę mieć pilot pod ręką. Szkoda, że nic z tym nie robią bo problem jest sygnalizowany przez widzów.

ministerfinansow

Prawda... polski film to ciągle nasuchiwanie, co kto powiedział? :( Dwa, że nie każdy występujący to aktor po szkole z głosem fronczewskiego :(

ocenił(a) film na 7
ministerfinansow

Również mnie to denerwuje. Ja sobie radzę tak:
- podłączam słuchawki do tv,
- w tv jest funkcja "autoregulacja dźwięku" która uśrednia poziom dźwięku, jest minimalna poprawa.
- w korektorze dźwięku obniżam niskie częstotliwości, zaś średnio-wysokie w okolicach 3kHz podbijam.
- w niektórych filmach są dostępne napisy dla niesłyszących.

xm700

Pewno brak kasy na nagranie dialogów w studiu, dźwięk leci na „żywca” z planu ...

ministerfinansow

ale sam film OK

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones