PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704742}

Zagłada Pompei

Apocalypse Pompeii
2,8 863
oceny
2,8 10 1 863
Zagłada Pompei
powrót do forum filmu Zagłada Pompei

W punktach wypiszę ciekawostki z filmu i moją opinię na ich temat.
No to zaczynamy:
1. Samochód trzęsący się przed wybuchem wulkanu na Wyspie Galapagos - jak dla mnie
wyglądało to tak jakby ktoś w nim uprawiał seks ale niech będzie w końce trzeba było jakoś ten
samochód rozbujać. :D
2. Teraz sam wybuch tego wulkanu - myślałem że już się nie korzysta z Painta do nakładanie
efektów w filmie.
3. Trzęsienie przy erupcji - naprawdę trzeba było trząść kamerą? Rozumiem, że trzeba
ograniczać wydatki na efekty ale bez przesady.
4. Bomby wulkaniczne z Wezuwiusza czasami wybuchały jakby ktoś rzucał petardami.
5. Koleś został oparzony w nogę od jakiegoś wybuchy bomby wulkanicznej a jego dziewczyna i
filmowa żona Adriana Paula machają rękami by to ochłodzić :o. Przecież to nic do cholery nie da.
6. Oparzenie nogi tego kolesia wygląda bardziej na oparzenie spodni ale nie wymagajmy zbyt
wiele.
7. Głazy z budynku odbijały się od kolesia z oparzeniem jak jakieś kartony. Czyżby jakaś aluzja do
Hanki z "M ja Miłość" xD
8. Kolesiowi zajęła się ręka ogniem aby ugasić go machał drugą ręką(należy dodać że nawet był
to częściowy slow-motion). No ale nie czepiajmy się takich drobnostek.
9. Bomba wulkaniczna trafia w sam środek wolnostojącego kosza na śmieci - 3 punkty dla
Wezuwiusza 0 dla Neapolu. :)
10. Fala gorąca spaliła a raczej rozerwała na strzępy 4 osoby. Trzeba przyznać całkiem niezły
efekt jak na taki film.
11. Głowna bohaterka jest tak obeznana z dziedziny wulkanologii(jeśli się mylę to przepraszam)
jakby miała z niego jakiś doktorat a i zachowuje taki spokój w trakcie tej erupcji jakby już przeżyła
niejedną. - ten punkt to zwykłe czepialstwo z mojej strony w końce gdyby nikt nie zachowywał się
spokojnie i nie miał jakieś wiedzy na temat wulkanów to koniec filmu nastąpiłby 30sek po
pierwszej erupcji Wezuwiusza.
12. Powódź błotna - "niesamowity" efekt nakładany chyba Deluxe Paintem z Amigi xD
13. Strzepnięcie razem z kawałkiem dachu muzeum kolesia przez jedną w tych bomb
wulkanicznych było całkiem niezłe.
14. Lawa wpłynęła na dach nie zawalając budynku?? Nie wiem czy to jest realne czy nie, więc
nie wypowiem się na ten temat.

Podsumowując: Fabuła jest prostolinijna a do tego przewidywalna i nudna(zero napięcia).
Gatunek katastroficzny - ten film sam jest katastrofą w tym gatunku. Ten film przed oceną 2
uratowały w miarę dobrze zagrane role przez Adriana Paula i Johna Rhys-Davisa ale nie
oszukujmy się ich role nie miały znacznego wpływu na film prócz końcówki.
Ocena 3/10

tiger31648

Faktycznie, kamienie odbijające się od kolesia jakby były z papieru albo z pianki :D
1. Lawina błotna. Obserwowana z odległości paru kilometrów co najmniej, ale ludzie i tak zaczynają natychmiast uciekać do budynku; mimo, że jest to parenaście metrów to jeden z nich nie zdążył i ginie. Oczywiście błoto zatrzymuje się na drzwiach :P
2. Cała akcja z gazem, który sunie niczym wąż. Niemożliwe - raz: że sunie, dwa: że takie stężenie.
3. Szybko wzbierająca lawa :D
4. Gdy ojciec dziewczyny z przyjaciółmi jeżdżą samochodem po mieście, tuż przed spadnięciem głazów m.in. w kosz, zmienia się sceneria za oknem, tzn jak są w środku i zaraz po tym jak wysiadają. Zupełnie inne ściany budynków.
5. Laska po odgłosach poznaje etapy wybuchu wulkanu. Kto w ogóle powiedział że zawsze tak to wygląda i że wszystkie elementy są obecne.
6. Zagrodzone kawałkami sufitu (?) przeszklone drzwi, które były nie do ruszenia. Toż to pianka jakaś.
7. Pościg helikopterami i dupa wołowa jako pilot obok brodacza. A już mistrzostwem było zauważenie przez brodatego jakiegoś niby samolotu i na tej podstawie odwołanie całej akcji. Gdzie są radary ja się pytam :D
i wiele wiele innych

Film polecam oglądać z grupą znajomych, tego typu filmy są moim zdaniem lepsze od komedii :)

ocenił(a) film na 1
Scharlotte

Od siebie mogę dodać tyle, że lawiny błotne mają miejsce w przypadku, gdy szczyt albo zbocza wulkanu pokryte są śniegiem i w momencie erupcji śnieg się topi i powstaje lawina błotna.
Niech mi więc ktoś wytłumaczy skąd miało wziąć się to błoto na Wezuwiuszu który ma niecałe 1300m n.p.m, w środku lata, w południowych Włoszech?

Lawa wspinająca się po schodach? :D

Fala gorąca, która zamienia ludzi w popiół w 0,5 sek, a drzewa, rośliny i wszystko w koło zostaje nietknięte? :P

W ogóle cały film to dramat :D

Sir_Pawel

Pułkownik oberwał kawałkiem skały a helikopter cały, ale pewnie wleciała przez filtr powietrza, zapchany przez popiół, więc nie będę się czepiał :p złoty bandaż dla sanitariusza, który opatruje kurtkę pułkownika :D

ocenił(a) film na 1
tiger31648

Wyłączyłem po 20 min, ale tak ciekawie ( :P ) opisujecie, że chyba obejrze jeszcze te lawe..

tiger31648

Wreszcie obejrzałem :D Świetne spostrzeżenia tu zamieściliście.

Ogólnie zauważyłem nawiązania do "100 stopni poniżej zera" i "Samolot vs Wulkan". W tym pierwszym epoka lodowcowa przyszła do Europy po serii erupcji wulkanów i jednym z bohaterów był grany przez Gimliego pułkownik NATO Ralph Dillard (pewnie brat bliźniak Carla xD), a w "Samolot vs Wulkan" główny bohater miał na nazwisko Pierce jak rodzina z Pompejów a na końcu nawet wspomniano o erypcji Wezuwiusza.
Nie wiem czy Asylum się rozwija czy to przejaw lenistwa co do pomysłów i nazwisk xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones