PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106414}

Zakładnik

Collateral
7,2 73 120
ocen
7,2 10 1 73120
7,6 17
ocen krytyków
Zakładnik
powrót do forum filmu Zakładnik

bo mocno mam go "wbitego" jako człowieka broniącego prawa, państwa (por. np. "Mission Imp."), ale przyznaję, zacząłem wierzyć weń jako w bandziora, a to efekt kunsztu aktorskiego, dlatego wołam na tym portalu: wymieść śmieci, tzn.zrezygnować z "aktorów-mięśniaków", którzy są prawie żadnymi aktorami, czyli - z Seagala, Van Damme'a, itd. Jest wiele "siłowych"ról uskrzydlonych dzięki tylko aktorstwu, jak L.Neesona w "Uprowadzonej", czy Geeny Davis w "Długim pocałunku na dobranoc", itd.

ocenił(a) film na 7
Wydmin

miałem tak samo ale Tom jak widać jest dobrym aktorem i pokazał że umie zagrać zimnego bezwzględnego typa. Fajnie też wypadł w filmie Jaja w tropikach :)

ocenił(a) film na 10
GeccoS

Ja tam go szukałem - wiedziałem, że jest w obsadzie, ale za cholerę nie mogłem rozpoznać:). To było mistrzostwo charakteryzacji!

Wydmin

A Wywiad z Wampirem widziałeś?

ocenił(a) film na 8
homonid

Nie. Postaram się więc go zobaczyć. (Szkoda, że ten Cruise jest sekciarzem scjentologiem, bo aktor to bardzo dobry.)

Wydmin

W sumie warto - może nie jest to kino najwyższych lotów ale w sumie Cruise zagrał tam niezłą rolę zdegenerowanego hedonisty. Bez spoilerowania przyznam, że kilka scen mu wyszło.

ocenił(a) film na 10
homonid

Przeciez to jeden z najlepszych thrillerow sensacyjcnych jakie powstaly, a ten mowi, z enie jest to kino najwyzszych lotow ehhhhhhhhh

master_of_vinyl_donuts

A o czym mówisz? Bo ja odpowiadałem na Wydmin-owi o Wywiadzie z Wampirem, gdzie Cruize wcześniej zagrał czarny charakter. A "Wywiadu..." to bym jednym "z najlepszych thrillerow sensacyjcnych jakie powstaly" nie określił.

ocenił(a) film na 10
homonid

Bo Tom potrafi grać. Fajnie, że nie daje się zaszufladkować

ocenił(a) film na 10
Wydmin

Bo co by nie powiedzieć, Tom potrafi grać. W tym filmie to nie ukrywam, że mu kurcze ...kibicowałem:)

ocenił(a) film na 9
Wydmin

Żal mi sie go nieco zrobiło w ostatniej scenie. On tylko wykonywał swoja prace o czym woła do taksówkarza. Nie on to wykona to wykona inny. Nawiązanie do Łowcy androidów, rozmowa z Rachel po zabiciu Leona.
Jeszcze mógł ich pozabijać; ale wypuścił magazynek celowo bo wiedział ze ma kulę tam gdzie trzeba.
Tez nawiązanie do umierania Nexusa 6 [R.Hauer] w Łowcy androidów. Hej!

ocenił(a) film na 6
baca350

TYLKO swoja pracę? L-O-L. Miał zabić niewinną (na to wygląda) kobietę! Czyli, w gruncie rzeczy luz blues, bo i tak ktoś się znajdzie od czarnej roboty (czarnej hehe) ;D !? To ludzie są jakimiś maszynami, które dostają swoje role i nie ich wina, jak akurat kogoś muszą "sprzątnąć"?

Ja też mu trochę kibicowałem, po prostu dlatego, że rzadko antagonista uchodzi z żciem i ciekaw byłem, jak to mogli zakończyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones