PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1093}

Zapach kobiety

Scent of a Woman
8,1 365 264
oceny
8,1 10 1 365264
6,8 28
ocen krytyków
Zapach kobiety
powrót do forum filmu Zapach kobiety

Spodziewałem się o wiele więcej. Kolejny dowód na to, że filmy uznane za kultowe ocenia się krytyczniej.
Bez prywatnej premiery uchowałem się do 30-tki, licząc na fajny, klimatyczny seans z kobietą przy lampce wina.
Niestety.

Świetny Al Pacino, ale w tym przypadku traktuję go jako balast, obnażający mdłość dzieła. Odnoszę wrażenie, że to film jednego aktora, jednak reżyser nie podjął decyzji, czy ma to być studium nad niewidomym weteranem wojny czy przemiana studenta pod jego wpływem.

Według mnie te dwie najistotniejsze rzeczy dla "Zapachu..." się nie zazębiły.

Nie zachwycam się niedopieszczonymi utworami.

Tak więc oprócz zarzutów, o których już napisałem dojdą m.in. scena z szybką jazdą (jasne, policjant nie zauważył kalectwa kierowcy;p) lub taka błahostka jak zakończenie na uczelni (yeah, osoba postronna jako obrońca oskarżonego w mało parlamentarny sposób przy pełnej publice - szkoda, że nie było transmisji tv z tego wydarzenia- niszczy 'złych';p).

Aż korci mnie, żeby obejrzeć ten film raz jeszcze, łudząc się, że ma on ukryte smaczki, które przegapiłem, choć "Zapach..." do takich raczej nie należy.

Porównując do filmów zbliżonej do tej tematyki , zarówno do "Nietykalnych", "Stowarzyszenia Umarłych Poetów" czy nawet "Klasy Pana Tourette'a" się nie umywa.
Chyba, że traktujecie ten film bliżej spraw "Urodzonego 4. lipca", to i tak nie rozumiem;p

ocenił(a) film na 6
Quadrath

Tylko kto wyczulony na patos tu mówi o arcydziele?

ocenił(a) film na 9
Quadrath

Masz rację tylko w ostatnim zadaniu ''..nie rozumiem''..

ocenił(a) film na 6
Exllin

pomożesz zrozumieć czy tylko pozycjonujesz się pośród komentatorów?;p

ocenił(a) film na 7
Quadrath

Ogólnie się zgadzam, ale "Nietykalni" to jednak kino na podobnym poziomie. Moim zdaniem nawet niższym.