PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260435}

Zmartwychwstanie Adama

Adam Resurrected
6,7 1 774
oceny
6,7 10 1 1774
Zmartwychwstanie Adama
powrót do forum filmu Zmartwychwstanie Adama

Po pierwsze podczas retrospekcji do roku 1926 i 1930 zauważyłam faceta ze swastyką na
ramieniu podczas występu Adama.przecież wtedy jeszcze nie używano tego symbolu w
takim znaczeniu.
Po drugie większość pacjentów tego ośrodka na pustyni ma wytatuowany numer po obozie
na lewym przedramieniu. A wydawało mi się źę taki sposób ewidencji więźniów stosowano
tylko w Auschwitz. A z fabuły wynika że między innymi Adam był w innym obozie(nazwy nie
pamiętam niestety). Proszę o wyjaśnienia i pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 6
bebo

NSDAP zaczelo uzywac sfastyki jako symbolu zaraz po 1920 roku, tak wiec mogla byc. Natomiast co do tatuazy na ramieniu, z tego co czytalem pamietam, ze w wiekszosci obozow nie bylo tatuazy a numery na ubraniach. Numery czesto zmieniano, zwlaszcza gdy dochodzilo do transferow pomiedzy obozami. Tak wiec te numery to faktycznie moze byc blad w filmie albo rzeczywiscie wszyscy ci pacjenci sa z Auschwitz.

dabram17

Z tego co mi się wydaje, ale zwiedzałam tylko 3 dawne obozy koncentracyjne to chyba co najmniej dwa razy słyszałam o tatuażach, nawet takich oznaczających status więźnia. Dwa jak raz ktoś był w Auschwitz i został przewieziony np. do Gross Rosen to już tej osobie nie zmazywano tatuaży, więc jeśli nawet to mogli być wszyscy najpierw w Auschwitz a później gdzieś indziej i dalej mieć te numery wytatuowane

ocenił(a) film na 5
dabram17

III Rzesza przyjęła swastykę jako swoje godło 15 września 1935 r.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

III Rzesza tak, ale ja mowilem o poczatkach swastyki ktore byly po 1920 i uzywane przez NSDAP, prekursor nazizmu i III Rzeszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones