PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99450}

Zwariowany pułk lotniczy

Weekend Warriors
5,4 218
ocen
5,4 10 1 218

Zwariowany pułk lotniczy
powrót do forum filmu Zwariowany pułk lotniczy

... sporo tutaj humoru na poziomie "Van Wilder", tylko że akcja dzieje się nie w szkole a w rezerwowej jednostce wojskowej. I zamiast aktorów-gimbusów są pozatrudniani profesjonalni tancerze, tancerki i nawet aktorzy. Przy bardzo dobrym wykonaniu nawet głupie dowcipy są całkiem śmieszne.

Ja ten film polubiłem za różne drobne smaczki pokazujące robienie filmu w filmie czy też przedstawienia w przedstawieniu.

ocenił(a) film na 2
Wujek_Sylwek

Zastanawiałem się. Obejrzałem. I stwierdzam, że nie warto. Nie ma za grosz inteligencji ten film. Prostackie, mało śmieszne dowcipy. Sama zaś "akcja" beznadziejnie głupia.

ocenił(a) film na 7
srick.pl

Całkowicie zgadzam się, że nie jest to inteligentna rozrywka.

Niemniej jednak ja oceniam ten film jako wartościowy, bo pokazuje jak robić dowcipy "z siebie" a nie "z innych". To jest jednak trudna sztuka, która jest bardzo przydatna we współczesnych środkach masowego przekazu, gdzie humor koncentruje się na rozdzielaniu "ich" od "nas".

ocenił(a) film na 2
Wujek_Sylwek

Chyba za daleko wybiegasz myślami i za dużo wymagasz od takich filmów. To jest zaledwie kino klasy C. Amerykanie w latach 80-tych dużo kręcili podobnych produkcji (najbardziej przypominało mi to Akademię Policyjną) i jak to w takich masowych przypadkach bywa: raz jest lepiej, a raz gorzej. W tym przypadku beznadziejnie.
Mówisz o dowcipach, ale poza kilkoma pieprznymi, nieco wulgarnymi scenkami nie widziałem nic ciekawego. To już nie chodzi o sam poziom filmu - bo inteligentna rozrywka nie musi oznaczać kina dla przemądrzałych snobów. Inteligentna - moim zdaniem - oznacza dobrze zrobiona, ciekawa, wciągająca. A ten film jest po prostu jak tandetny "bubel", po którym pozostaje niesmak.

ocenił(a) film na 7
srick.pl

Jeśli nie widzisz dowcipów to moja teoria jest następująca: nigdy nie służyłeś w wojsku i nie masz większego doświadczenia w produkcji programów rozrywkowych (jakichkolwiek, gdziekolwiek, za pieniądze lub za oklaski). Bez takiego doświadczenia te dowcipy mogą być podprogowe.

Mnie się właśnie film podoba bo wyciąga humor obu wymienionych wyżej stref: "military" & "entertainment".

ocenił(a) film na 7
srick.pl

Aha, i jeszcze jedna rzecz:

> Chyba za daleko wybiegasz myślami i za dużo wymagasz od takich filmów.

A Ty z kolei nie dość daleko wybiegasz myślami i porównujesz ze złym gatunkiem filmowym. To jest film z 1986 roku, ja właśnie obejrzałem (po raz pierwszy) najbardziej kasowy film tamtego roku "Top Gun", który został określony "najlepszym filmem rekrutacyjnym w historii sił zbrojnych USA" (zgłoszenia ochotników wzrosły o 500%).

Jednocześnie z angielskojęzycznej Wikipedii zacytuję Ci jedno zdanie:

http://en.wikipedia.org/wiki/Conscription_in_the_United_States

"Ostatni żołnierz poborowy przeszedł na emeryturę w 2011 roku". (The last drafted soldier retired from active duty in 2011.)

To jest kontekst w jakim ten film powstał i ja go w takim oceniam.

Wujek_Sylwek

hej czu humor w tym filmie jest w stylu "czy leci z nami pilot " " milczenie baranów " "straszny film " itd ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones