Co sądzicie o filmach rysunkowych dla dorosłych. Mam na myśli np. dokonania Ralpha Bakshiego (Kot Fritz). Wprowadzam ten temat bo irytuje mnie, żę w Polsce film animowany sprowadza się wyłącznie do filmu dla dzieci.
Piszcie jakie znacie tytuły, filmów pełnometrażowych bądź seriali

karakter

Pierwsza rzecz, jaka przychodzi mi do głowy to GHOST IN THE SHELL. Film świetny i chyba jednak nie do końca dla dzieci, bo dopiero za którymś razem zrozumiałam o co w nim naprawdę chodziło...

karakter

Nie irytuj się tak - chyba "nię" masz nic do dzieci... A tera całym zdaniem: O filmach rysunkowych dla dorosłych nie mogę nic osądzić, gdyż ich nie oglądam odkąd nie jestem dzieckiem :)

karakter

...jakbyś nie spał albo nie siedział na imprezie to byś pewnie zripostował.. ale spokojnie: też polubiłem i wczułem sie w role głównego bohatera nowoczesnego filmu rysunkowego, który idzie z duchem czasu i postępu technicznego w postaci animacji komp. SHREK 2 Nie wiem tylko jak Ci się podobała niekomercyjna rola J.Sthura w postaci....pozdro!

wujeken

south park,wampiry na hawanie ,trio z belleville,dużo anime,i wiele wiele innych

wujeken

Ja nie specjalnie przepadam za tymi shrekami itp. Owszem zabawne to jest, ale dla mnie żadna rewelacja. Wolę klasyczną animację, może jestem i staroświecki. W całym Shreku rzeczywiście według mnie Sthur był najlepszy.

karakter

Stuhr oczywiście, przepraszam za literówkę. A z seriali pamiętam jeszcze rewelacyjnego Dilberta emitowanego kiedyś na nieistniejącym już kanale Wizja 1

karakter

Oczywiście jeśli chodzi o bajki dla dorosłych to od razu przychodzi mi na myśl:
"South Park" - chyba każdy wie o co chodzi, brutalność, przekleństwa, chamstwo, troszkę zbereźności... Nawet lubię ten serialik... Właśnie kolejną serię puszczają na Canal+...
"The Simpsons", ale to tylko ze względu na przekleństwa, bo ogólnie to nic takiego "brutalnego" tam nie było... Oczywiście uwielbiam ten serial...

Albertino

A może ktoś zna jakiś adres strony internetowej poświęconej temu gatunkowi tzn. filmowi animowanemu dla dorosłych (jeśli rzeczywiście można to nazwać gatunkiem). Nie chodzi mi w tym miejscu o krótkometrażowy artystyczny film animowany (np. Zbigniew Rybczyński, Piotr Dumała), bo to zupełnie odrębne zjawisko.

karakter

Najpierw wymienię coś starszego. Mianowicie American Pop to dla mnie świetny film pokazujący rozwój muzyki w Ameryce; ciekawa historia, dobra animacja no i muzyka. Niektóre opowieści z Heavy Metal też są niezłe.
Z nowszych natomiast to Final Fantasy: The Spirits Within (miłe zaskoczenie).
Całkiem niezłe są też takie filmy jak Mrówka Z i Shrek. Ale oba to filmy i dla dzieci i dla dorosłych.
Z seriali to czasem oglądałem Przygody Fry'a W Kosmosie.

Lech_qv

"Mrówka Z" to już bardziej film dla dorosłych, w większym stopniu niż "Shrek". Taki allenowski w duchu.

karakter

Przypomniało mi się kilka tytułów francuskich, które można potraktować jako animacje dla dorosłych. "Gandahar", "Spartacus and the Sun Beneath", "Szadoki",

użytkownik usunięty
karakter

Szadoki to najlepsza kreskówka, ale z filmów które przychodzą mi teraz do głowy to polski Eden - Czeczota, Bevis and Butthead, Family Guy, Kot Fritz, Kto wrobił królika Rogera, Trio z Bellavile, filmy Jana Svankmajera, Sąsiedzi (którzy w założeniu mieli być dla dorosłych). Jest też mnóstwo filmów animowanych które dostały oskara w kategorii krótkometrażowy film animowany tytuły takie jak - Bunny, Harvie Krumpet, Wallace & Gromit, Chubb Chubbs ( dla dzieci jak i dla dorosłych), polecam także Betty Boop, Flip the Frog, Toby the Pup i pierwsze odcinki Myszki Miki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones