Poszukuję tytułów filmów dotyczących obozów koncentracyjnych proszę o pomoc .

użytkownik usunięty
potapenko

"Pasażerka" Munka

potapenko

Polecam polski film "Pzażerka"
http://www.filmweb.pl/Pasa%c5%bcerka+1963+o+filmie,Film,id=32161

potapenko

Ja mam podobny problem, chce na prezentacji maturalnej przedstawić obrazy 3 obozów (Niemieckiego, Radzieckiego i Japońskiego), wybrałem już "Życie jest piękne" oraz "Most na rzece Kwai" jednak nie mogę znaleźć nic ciekawego, co przedstawiałoby obóz radziecki. Może podsuniecie mi coś godnego uwagi, ponieważ jak narazie opieram się jedynie na książce "Inny świat" G. H.-Grudzińskiego

meek

Polecam film "Man Behind The Sun" o japonskim obozie koncentracyjnym...cholernie mocna rzecz! Co do radzieckich to jest "Ilsa, the Tigress of Siberia", ale to film z jajem, a pewnie o takie powazniejsze ci chodzi:)

meek

jeśli chodzi o auschwitz to polecam Kornblumenblau jedyny film który polska zrobiła i jest godny obejrzenie
a tak apropo to wstyd polskiej instytucji filmowej auschwitz jest na terenie polski a te polskie beztalencie filmowe nie potrafi nakręcić jednego dobrego filmu o obozie koncentrują się na horrorach
ludzie zostawmy horory amerykanom

potapenko

No raczej tak, wole nie igrać z komisją :D a tak w ogóle to zaciekawiła mnie "Pasażerka", bo jednak "Życie jest piękne" jest raczej ironicznym obrazem i nie pasuje mi zbytnio do ogólnego (poważnego) charakteru całej prezentacji.

meek

To poczekaj jak będziesz mieć własne dziecko i wtedy obejrzyj "Życie jest piękne" Gwarantuję że radykalnie zmieni Ci się postrzeganie ironizmu.

Pavulon_5

Lepiej tego nie mogłeś napisać. ''Życie jest piękne'' rozwaliło mnie na łopatki. Ryczałem jak dziecko chyba właśnie dlatego że mam dwóch synów :)

meek

no ja też właśnie do pracy maturalnej poszukuje ale szczerze to ciężko coś dostać ale dziś jak mam konkretne tytuły to lece na poszukiwania..

potapenko

"Szara Strefa" - o dwunastym Sonderkommandzie.

potapenko

http://www.filmweb.pl/Weso%c5%82ych+%c5%9bwi%c4%85t++pu%c5%82kowniku+Lawrence+19 83+o+filmie,Film,id=30642

potapenko

Co do obozów hitlerowski na uwagę zasługuje też "Kornblumenblau" i dokument
"Ostatni Etap"

meek

a nie wiesz moze skad moge wziac ten film Ostatni etap? przeszukalam praktycznie cały net zeby znalezc i nic. a chce go uzyc na ustnej z polaka

meek

Ostatni etap to nie dokument tylko film fabularny z 1946 roku.
http://www.youtube.com/watch?v=jngFlQ-Ej8U

potapenko

Arytmetyka diabła

http://www.filmweb.pl/Film,id=31704

potapenko

Gułag
http://www.filmweb.pl/Gu%c5%82ag+1985+o+filmie,Film,id=32788

potapenko

"Zaginiony na Syberii" - Rosja, tylko nie o obozie koncentracyjnym, a o obozie pracy.

Lauda

"Imperium słońca" nie jest jakis brutalny ani nadzwyczaj wybitny,ale mnie się podobał :)

Lauda

To jest jedno i to samo...

potapenko

Polecam film pt. "Chłopiec w pasiastej piżamie'.

madzik69

Ja też!!!! Obóz widziany oczyma dziecka - w dodatku niemieckiego dziecka...

alex_68_zyk

widziany oczyma dziecka ty totalny idoto w filmie jest pokazane jakies 10 minut obozu więc jesli chodzi o filmy o nazistowskich obozach to nie polecam aczkolwiek film bardzo dobry i fajnie sie ogląda z obozem ma mało wspólnego

patryk12348

a Ty nie potrafisz nic napisac ie obrazajac innych?

madzik69

również polecam, warto obejrzeć

potapenko

Fałszerze



potapenko

"Wybór Zofii" choć film nie skupia całej fabuły w obozie. :)

użytkownik usunięty
potapenko

Filmy podane przez poprzedników są godne polecenia. Jednak dziwi mnie fakt, iż nikt nie powiedział jeszcze o filmie "Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą". Akcja może nie jest całkowicie poświęcona sytuacji w rosyjskich obozach pracy, ale w trafny sposób przedstawia zarys stosunków, jakie panowały w okresie wojny.
Osobiście rekomenduję jeszcze film pt.: "Powstali z popiołów" :)

a co cie dziwi idioto skończony film (jeniec jak daleko nogi poniosą) jest o człowieku który uciekł z obozu mało pokazują zycie w obozie
a pozatym ten film powoduje że oglądający się lituje nad ssmańską świnią więc nie polecam w powyższym filmie pokazali naziste jako bohatera buahhaahahah

potapenko

Również jakiś czas temu coś mnie naszło na tą tematykę.
z tego co oglądałem niedawno:
-Chłopiec w pasiastej piżamie
-Ostatni pociąg
-Szara strefa

+ filmy dokumentalne:
-Auschwitz - The Nazis and the Final Solution
-Auschwitz
-Z kroniki Auschwitz

Lukaszx

Do Łukasza mnie też właśnie ostatnio wzięło na takie filmy nie wiem czemu. Chcę się czegoś dowiedzieć o okrucieństwie tamtych czasów. Obejrzałam do tej pory dokładnie te same filmy co ty <lol2> . Zbieg okoliczności? Najbardziej podobał mi się "Chłopiec...", beczałam na końcu. Oprócz tego obejrzałam jeszcze The Men of the Sun. Najokropniejszy film jaki widziałam, Nawet Piła i inne krwawe horrory typu gore mnie tak nie przeraziły. Pewnie, dlatego że jest na faktach autentycznych...

klaudia9876

The Men of the Sun.gdzie moge znalesc ten film...nie mieszkam w Polsce..zgory dziekuje..

klaudia9876

a jakie to będą fakty nieautentyczne :P?

potapenko

Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence
Wybór Zofii
This Is England
Romper Stomper
Jabłka Adama
Zielona Mila
Fala
Eksperyment
Glany
Powstanie
Arytmetyka diabła
Poeta
Europa
Pasażerka
Koniec naszego świata
Lektor
Krajobraz po bitwie
Diamenty nocy
Musimy sobie pomagać
Kornblumenblau
Tryumf ducha
Norymberga
Amen.
Dla tych których kochałem
Bent
Los utracony
Do zobaczenia, chłopcy
Powstali z popiołów

Wszystkie, z którymi ja miałam do czynienia :)

Imoto_2

a tytuły takie jak romper stomper czy zielona mila, za jakiego powodu tutaj podajesz?

meshuggah

wlasnie to samo pomyslalam :P

Imoto_2

Uwielbiam Zieloną Milę,ale w tym zestawieniu ten tytuł bawi :D

potapenko

Chłopiec w pasiastej piżamie bez dwóch zdań, jeżeli jesteś wrażliwy i czuły na cierpienia dzieci.

klaudia9876

Zgadzam się z moją poprzedniczką, że film "Chłopiec w pasiastej piżamie" jest bardzo fajny..Bardzo mnie wzruszył... W ogóle fascynują mnie filmy o obozach koncentracyjnych itd...:))

patibuziaczek1

Zgadzam się ze wszystkimi wypowiedziami, dorzucę jeszcze jeden tytuł: "Zapamiętaj imię swoje". Dalej bez komentarza, to po prostu trzeba obejrzeć...

pietrektygrys

Dorzucę jeszcze " Ucieczka z Sobiboru" z Rutgerem Hauerem i Joanną Pacułą.

pietrektygrys

Że nie wspomnę o "Liście Schindlera", "Wielkiej Ucieczce".

pietrektygrys

Tak to dobry chociaż stary film

patibuziaczek1

no tylko że to nie był film całkowicie o obozie tępa polsko klaczo kilka minut obozu pokazali jak chcesz film o obozie to kornblumenblau jest na youtubie

patryk12348

masz jakieś problemy emocjonalne? Obrażasz wszystkich do okoła robiąc z forum oborę. Nie potrafisz rozmawiać to po prostu nie rozmawiaj.

klaudia9876

Uczeń Szatana - tytuł, który jeszcze nie został podany.
Nie jest to film rogrywający się w obozie koncentracyjnym, ale wątek jest ciekawy.

agatap86

Nadzy wśród wilków
Kapo- film , w którym Żydówka (która podaje się za Francuzkę) zostaje kapo i upodabnia się do Nazistów! Świetny film!

użytkownik usunięty
potapenko

hmmm a może Opór z Danielem Craig i Liev Schreiberem?

potapenko

"aimee i jaguar" piekny film, choc pokazuje bardziej przesladowania zydow w
nazistowskich niemczech, niz sam oboz. warto zobaczyc, choc komisja
egzaminacyjna moze nie byc zachwycona, bo watek lesbijski jest tam dosc
mocny:)_

potapenko

"Szara strefa" z Mira Sorvino. dramatyczny film. rzecz dzieje sie w obozie masowej zaglady. polecam

potapenko

mam pytanie czy ktos zna taki film - horror o torturach na zydowskich wiezniach obozu koncentacyjnego- Niemcy torturowali ich by wyszukac osoby z darem ekstazy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones