Filmy o obozach koncentracyjnych.

ostatnia wypowiedź: thorgal75
potapenko potapenko

Poszukuję tytułów filmów dotyczących obozów koncentracyjnych proszę o pomoc .

• $user użytkownik usunięty

"Pasażerka" Munka

• bennyhillshow bennyhillshow

Polecam polski film "Pzażerka"
    http://www.filmweb.pl/Pasa%c5%bcerka+1963+o+filmie,Film,id=3...

• meek meek

Ja mam podobny problem, chce na prezentacji maturalnej przedstawić obrazy 3 obozów (Niemieckiego, Radzieckiego i Japońskiego), wybrałem już "Życie jest piękne" oraz "Most na rzece Kwai" jednak nie mogę znaleźć nic ciekawego, co przedstawiałoby obóz radziecki. Może podsuniecie mi coś godnego uwagi, ponieważ jak narazie opieram się jedynie na książce "Inny świat" G. H.-Grudzińskiego

• Man_Behind_The_Sun Man_Behind_The_Sun

Polecam film "Man Behind The Sun" o japonskim obozie koncentracyjnym...cholernie mocna rzecz! Co do radzieckich to jest "Ilsa, the Tigress of Siberia", ale to film z jajem, a pewnie o takie powazniejsze ci chodzi:)

• meek meek

No raczej tak, wole nie igrać z komisją :D a tak w ogóle to zaciekawiła mnie "Pasażerka", bo jednak "Życie jest piękne" jest raczej ironicznym obrazem i nie pasuje mi zbytnio do ogólnego (poważnego) charakteru całej prezentacji.

• Pavulon_5 Pavulon_5

To poczekaj jak będziesz mieć własne dziecko i wtedy obejrzyj "Życie jest piękne" Gwarantuję że radykalnie zmieni Ci się postrzeganie ironizmu.

• thorgal75 thorgal75

Lepiej tego nie mogłeś napisać. ''Życie jest piękne'' rozwaliło mnie na łopatki. Ryczałem jak dziecko chyba właśnie dlatego że mam dwóch synów :)

• potapenko potapenko

no ja też właśnie do pracy maturalnej poszukuje ale szczerze to ciężko coś dostać ale dziś jak mam konkretne tytuły to lece na poszukiwania..

• Frodus Frodus

"Szara Strefa" - o dwunastym Sonderkommandzie.

• hauser hauser

http://www.filmweb.pl/Weso%c5%82ych+%c5%9bwi%c4%85t++pu%c5%8...

• meek meek

Co do obozów hitlerowski na uwagę zasługuje też "Kornblumenblau" i dokument
    "Ostatni Etap"

• justyna_zuh justyna_zuh

a nie wiesz moze skad moge wziac ten film Ostatni etap? przeszukalam praktycznie cały net zeby znalezc i nic. a chce go uzyc na ustnej z polaka

• entregado66 entregado66

Ostatni etap to nie dokument tylko film fabularny z 1946 roku.
      http://www.youtube.com/watch?v=jngFlQ-Ej8U

• DaNx DaNx

Arytmetyka diabła

http://www.filmweb.pl/Film,id=31704

• meek meek

Gułag
    http://www.filmweb.pl/Gu%c5%82ag+1985+o+filmie,Film,id=32788

• Lauda Lauda

"Zaginiony na Syberii" - Rosja, tylko nie o obozie koncentracyjnym, a o obozie pracy.

• marharytka marharytka

"Imperium słońca" nie jest jakis brutalny ani nadzwyczaj wybitny,ale mnie się podobał :)

• madzik69 madzik69

Polecam film pt. "Chłopiec w pasiastej piżamie'.

• alex_68_zyk alex_68_zyk

Ja też!!!! Obóz widziany oczyma dziecka - w dodatku niemieckiego dziecka...

• kociara7 kociara7

również polecam, warto obejrzeć

• pakocudowna pakocudowna

Fałszerze

• Fatum_3 Fatum_3

"Wybór Zofii" choć film nie skupia całej fabuły w obozie. :)

Filmy podane przez poprzedników są godne polecenia. Jednak dziwi mnie fakt, iż nikt nie powiedział jeszcze o filmie "Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą". Akcja może nie jest całkowicie poświęcona sytuacji w rosyjskich obozach pracy, ale w trafny sposób przedstawia zarys stosunków, jakie panowały w okresie wojny.
    Osobiście rekomenduję jeszcze film pt.: "Powstali z popiołów" :)

• Lukaszx Lukaszx

Również jakiś czas temu coś mnie naszło na tą tematykę.
    z tego co oglądałem niedawno:
    -Chłopiec w pasiastej piżamie
    -Ostatni pociąg
    -Szara strefa

+ filmy dokumentalne:
    -Auschwitz - The Nazis and the Final Solution
    -Auschwitz
    -Z kroniki Auschwitz

• klaudia9876 klaudia9876

Do Łukasza mnie też właśnie ostatnio wzięło na takie filmy nie wiem czemu. Chcę się czegoś dowiedzieć o okrucieństwie tamtych czasów. Obejrzałam do tej pory dokładnie te same filmy co ty <lol2> . Zbieg okoliczności? Najbardziej podobał mi się "Chłopiec...", beczałam na końcu. Oprócz tego obejrzałam jeszcze The Men of the Sun. Najokropniejszy film jaki widziałam, Nawet Piła i inne krwawe horrory typu gore mnie tak nie przeraziły. Pewnie, dlatego że jest na faktach autentycznych...

• olasza olasza

The Men of the Sun.gdzie moge znalesc ten film...nie mieszkam w Polsce..zgory dziekuje..

• Imoto_2 Imoto_2

Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence
    Wybór Zofii
    This Is England
    Romper Stomper
    Jabłka Adama
    Zielona Mila
    Fala
    Eksperyment
    Glany
    Powstanie
    Arytmetyka diabła
    Poeta
    Europa
    Pasażerka
    Koniec naszego świata
    Lektor
    Krajobraz po bitwie
    Diamenty nocy
    Musimy sobie pomagać
    Kornblumenblau
    Tryumf ducha
    Norymberga
    Amen.
    Dla tych których kochałem
    Bent
    Los utracony
    Do zobaczenia, chłopcy
    Powstali z popiołów

Wszystkie, z którymi ja miałam do czynienia :)

• meshuggah meshuggah

a tytuły takie jak romper stomper czy zielona mila, za jakiego powodu tutaj podajesz?

• klaudia9876 klaudia9876

Chłopiec w pasiastej piżamie bez dwóch zdań, jeżeli jesteś wrażliwy i czuły na cierpienia dzieci.

• patibuziaczek1 patibuziaczek1

Zgadzam się z moją poprzedniczką, że film "Chłopiec w pasiastej piżamie" jest bardzo fajny..Bardzo mnie wzruszył... W ogóle fascynują mnie filmy o obozach koncentracyjnych itd...:))

• pietrektygrys pietrektygrys

Zgadzam się ze wszystkimi wypowiedziami, dorzucę jeszcze jeden tytuł: "Zapamiętaj imię swoje". Dalej bez komentarza, to po prostu trzeba obejrzeć...

Dorzucę jeszcze " Ucieczka z Sobiboru" z Rutgerem Hauerem i Joanną Pacułą.

Że nie wspomnę o "Liście Schindlera", "Wielkiej Ucieczce".

• agatap86 agatap86

Uczeń Szatana - tytuł, który jeszcze nie został podany.
      Nie jest to film rogrywający się w obozie koncentracyjnym, ale wątek jest ciekawy.

• Justyna_0288 Justyna_0288

Nadzy wśród wilków
        Kapo- film , w którym Żydówka (która podaje się za Francuzkę) zostaje kapo i upodabnia się do Nazistów! Świetny film!

• trinityR trinityR

hmmm a może Opór z Danielem Craig i Liev Schreiberem?

• ash_filmweb ash_filmweb

"aimee i jaguar" piekny film, choc pokazuje bardziej przesladowania zydow w
    nazistowskich niemczech, niz sam oboz. warto zobaczyc, choc komisja
    egzaminacyjna moze nie byc zachwycona, bo watek lesbijski jest tam dosc
    mocny:)_

• ash_filmweb ash_filmweb

"Szara strefa" z Mira Sorvino. dramatyczny film. rzecz dzieje sie w obozie masowej zaglady. polecam

• zziga zziga

mam pytanie czy ktos zna taki film - horror o torturach na zydowskich wiezniach obozu koncentacyjnego- Niemcy torturowali ich by wyszukac osoby z darem ekstazy

• DJDIDO DJDIDO

film "THE MEN OF THE SUN" można znaleźć pod innym tytułem: "Men Behind the Sun"

• bobislawa bobislawa

Blaszany bębenek
    Pozytywka
    Miłość naznaczona śmiercią
    Getto
    Boże skrawki

eroica

• maliboo22 maliboo22

Cześć, ja mam pytanie odnośnie filmu, akcja dzieje się w obozie koncentracyjnym. Motyw jest taki, że jakiś komendant upodobał sobie jednego z więźniów, był jego pupilkiem,i dzięki Komendantowi i jego żonie unikał śmierci. Więcej nie wiem, tylko tyle opowiedział mi mój Tata i bardzo chciał obejrzeć ten film, bo kiedyś go widział, ale nie może sobie tytułu przypomnieć.. Proszę o pomoc.

• Sisi_188 Sisi_188

http://www.filmweb.pl/film/Kornblumenblau-1988-6850 chodziło o to?

• Evelinkaaa Evelinkaaa

Bardzo mocno Ci dziękuje Sisi_188 o ten film mi chodziło!!!!!

• Sisi_188 Sisi_188

:)

• zielina_zmarzlina zielina_zmarzlina

Witam:)
    Szukam tytułu filmu, który ktoś mi kiedyś polecił. Niestety nie mogłam znaleźć ani po wątku, ani po obsadzie (za mało informacji), ale może ktoś go skojarzy:)
    To jest film o kobiecie, którą z pod koniec wojny ratuje z obozu koncentracyjnego, zakochany w niej nazista. Ona jest z nim w ciąży, jej dziecko dorasta i jako dorosły człowiek ściga byłych nazistów, okazuje się, że znajdując jednego z nich, znajduje ojca.. Wiem, że to mało, ale może ktoś coś takiego pamięta:) Z góry dzięki za pomoc:)

• Sisi_188 Sisi_188

chodzilo o ten?-http://www.filmweb.pl/film/Poeta-2007-405853

• marcin_228 marcin_228

obejrzyj sobie film ostatni pociag do aushwiz

• mega_cccp88 mega_cccp88

Witam.

Szukam tytułu filmu o tematyce obozów. Akcja rozgrywała się w jakimś pokoju, przy stole siedzieli niemieccy oficerowie i omawiali temat jak zwiększyć wydajność obozów koncentracyjnych. Dawno temu to w tv leciało i dokładnie to już nie pamiętam. Ale akcja filmu cały czas toczyła się przy tym stole ( o ile dobrze pamiętam ). Zna ktoś może tytuł tego filmu?

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true