Lata 60-80 w kinie-co polecicie?

blanca blanca

Po obejrzeniu Abslowenta,przejrzałam swoje oceny na filmwebie i zauważyłam,że filmów starych,z lat 60,do początku lat 80,które obejrzałam jest bardzo mało.Postanowiłam cofnąć się w czasie i objerzeć cos starego,a nie np.amerykańskie megaprodukcje ostatnich lat.Widziałam właśnie Absolwenta i Czyż nie dobija się koni? i bardzo mi się spodobały. W kolejce czeka Annie Hall i Dwunastu gniewnych ludzi. Jaki film z lat 60-80(może wczesnych 80-tych)byście mi polecili? Jakiś dramat, psychologiczny,obyczajowy,komedia...tylko nie westerny. Wiem,że to duży przedział czasowy i brak jednej kategorii,ale może macie jakieś swoje ulubione filmy z tamtych lat?

 • Fatum_3 Fatum_3

  Może nie ulubiony, ale "Chinatown" to dobry film, i mieści się w Twoim przedziale czasowym :) Miłego oglądania :) Pozdrawiam

 • Pan_Nawrocki Pan_Nawrocki

  skoro lata 60. i 80. no to znajdzie sie kilka wartych obejrzenia pozycjii np:Dziecko Rosemary Romana polańskiego, czy Chinatown tego samego rezysera. Świetny jest film taksówkarz Scorsese, a także Ojciec Chrzestny i Czas apokalipsy. I oczywiście mój ulubiony chyba film z tamtych lat, Sami Swoi, choć ten film to chyba już każdy oglądał....pozdro.

  • blanca blanca

   Ojca chrzestnego i Samych swoich widziałam,ale dzięki za propozycje:)

 • nawka nawka

  na blogu kiciak100 jest ciekawe zestawienie filmów z lat 70: http://www.filmweb.pl/blog/entry/473130/Najlepszy+film+lat+7...
  i z lat 60: http://www.filmweb.pl/blog/entry/469582/Najlepszy+film+lat+6...
  mam nadzieję że się nie pogniewa na mnie za to :)

  • Gattsu Gattsu

   Breathless (1960)
   Spartakus (1960)
   Lawrence z Arabii (1962)
   Dobry, zły i brzydki (1966)
   Pewnego razu na dzikim zachodzie (1968)
   Midnight Cowboy (1969)
   Mechaniczna Pomarańcza (1971)
   Konformista (1972)
   Dersu Uzala (1975)
   Taksówkarz (1976)
   Łowca Jeleni (1978)
   Lot nad kukułczym gniazdem (1978)
   Stalker (1979)
   Lśnienie (1980)

   • blanca blanca

    Wow:D w tych linkach do bloga jest tyle filmów z lat 60 i 70-tych,że ma w czym wybierać :) Dzięki bardzo :)

 • $user użytkownik usunięty

  Obejrzyj sobie filmy: "Mystic Pizza" (młoda Julia Roberts i jej koleżanki), "Kolor purpury" (dramat rodzinny, chyba najlepszy film Spielberga), "Hair", "Jesus Christ Superstar" (musicale z ery dzieci-kwiatów), "Kotka na gorącym blaszanym dachu" (miłość-romans-dramat, ale też relacje między rodzicami a dziećmi), "Myszy i ludzie" (o niezwykłej przyjaźni), "Skłóceni z życiem" (miłość, romans i chyba najlepsza rola Marilyn Monroe), "Stalowe magnolie", "Czułe słówka" ( filmy na wieczór z mamą, o relacji matka-córka i o miłości), "Sprawę Kramerów" (Dustin Hoffman, dawniej skoncentrowany wyłącznie na pracy odkrywa uroki ojcostwa i walczy o syna), "Motylek" (ze Stevem McQueenem - dramat więzienny, ale w najlepszym wydaniu), "Grek Zorba" (o radości życia i o tym, co w życiu ważne), "Love story" z Ali MacGraw - oczywiście o miłości, ale w stylu "Romeo i Julii", "Tramwaj zwany pożądaniem" Kazana, "Jak w zwieciadle" Bergmana (o miłości niemożliwej, o Bogu i sensie życia, o relacji rodzice-dzieci i siostra-brat), "Nakarmić kruki" (metafizyczny dramat o pewnej Anie zafascynowanej piosenką "Porque te vas"), "Ostatnie kuszenie Chrystusa" (o tym kim mógł być Judasz), "Doktor Zywago" Leana (piękna muzyka, piękna kobieta, przystojny lekarz, rewolucja i szalony mąż), "Fitzcarraldo" (muzyka operowa w sercu dżungli, pewna zaskakująca operacja, na pierwszy rzut oka kompletnie szalona)i "Aguirre, gniew boży" Herzoga (niemieckie spojrzenie na podbój Ameryki).
  Jeśli chodzi o starsze komedie, to polecam Funesa.

 • KamiLPArsenal KamiLPArsenal

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: