Wiatm

Potrzebuję pomocy. Szukam filmu, z którego będzie wynikało przesłanie, iż w życiu mależy kierować się prawdziwymi uczuciamia nie innymi rzeczami.

Schemat jest standardowy: osoba A jest w zwiazku z osobą B ale kocha osobę C, która odwzajemnia to uczucie osobie A. Osoba A dochodzi do wniosku, ze nie może trwac w "sztucznym" zwiazku z osoba B i finalnie wybiera osobę C jako swoją miłość prawdziwą.

Oczywiści wyłaczamy telenowele.

Proszę o propozycje ponieważ mam jakąś pustkę w głowie i nie moge sobie nic przypomnieć.

Pozdrawiam

filip1974msn_com

wg.mnie dobrymi filmami o milosci jest szkola uwodzenia i ukryte pragnienia

pyzy

hej! do Twojego schematu można podciągnąć "Masz wiadomość" z Hanksem i Ryan, ale to pewnie znasz, dla mnie to jeden z lepszych filmów o miłości... natomiast doskonały film o tym uczuciu, ale nie taki znowu schematyczny to "Hiroszima - moja miłość", gorąco polecam, na mnie zrobił niesamowite wrażenie... a z takich bardziej standardowych to może "Rozważna i romantyczna"? mnie się podobało... pozdrawiam

pyzy

Przecież jest bardzo, ale to BARDZO dużo takich filmów! Większość komedii romantycznych opiera sie na takiej fabule.
Na przykład: "Bezsenność w Seattle" (Meg Ryan, Tom Hanks) czy "Do siedmiu razy sztuka" (Kimberly Wiliams, Patrick Dempsey). Osobiście uważam jednak, że ten pierwszy jest lepszy - naprawde czarujący i ujmujący! Miłego odlądania! Pozdro ;-)

filip1974msn_com

No trzeci raz próbuję wpisać i więcej już nie :-) Zdecydowanie "Przeboje i podboje" Napisz mi potem, jak Ci się podobał ;-) Chętnie przeczytam, jakie masz spostrzeżenia.

Scacchiera

yyy....no zdecydowanie "To właśnie miłość" z plejadą gwiazd w obsadzie....nic więcej tylko płakać...

filip1974msn_com

Witam
Szczerze mówiąc znam wszystkie powyżej wymienione filmy i żadnego nie podpasowałabym do twojego "standardu"... ;)
Jakby się bardziej zastanowić, to do głowy przychodzi mi jedynie, pod pewnymi względami, film "Koniec romansu" z Julianne Moore i Ralphem Fiennesem. Pozdrawiam.

filip1974msn_com

do tego schematu trochę podobne będzie "Wilbur chce się zabić", może nie całkiem podobne, ale jest tam silne uczucie A do C, które C odwzajemnia :)

filip1974msn_com

część tego schematu jest też w filmie "Pusty dom", ale zakończenie tam bardzo enigmatyczne, za to klimat azjatycki

filip1974msn_com

A może tak? Trójka ich jest... on jest zainteresowany nią, tyle że ona woli innego, tak się jednak składa, że ten inny jest gejem i wolałby tego pierwszego... rozumiecie mnie?

"Ich troje" http://www.filmweb.pl/Film?id=6324 [www.filmweb.pl/Film?id= ...]

Pinokio1983

Ja gorąco polecam "pamiętnik" to piękny film o miłości , nadaje się to sytuacji którą opisałeś

filip1974msn_com

Polecam polski film pt. Między ustami a brzegiem pucharu!
Na pewno Ci sie spodoba, nawet mnie facetowi łzy z oczu leciały od tej miłości między Prusakiem, a Poką w czsach zaborów.
Gorąco Ci polecam

filip1974msn_com

ja z całego serca polecam "Fortepian" to naprawdę piękny film o miłości!

filip1974msn_com

ja z całego serca polecam "Fortepian" to naprawdę piękny film o miłości!

filip1974msn_com

ja z całego serca polecam "Fortepian" to naprawdę piękny film o miłości!

Tijuana_Lady

"Pamiętnik"!!!!!!!!!!! i oczywiście "To właśnie miłość"

filip1974msn_com

Jak to nie mogłeś sobie przypomnieć....?? Przecież takich filmów jest cała masa! Wystarczy przejrzeć filmotekę Julii Roberts i Meg Ryen: czyli "Notting Hill", "Uciekająca Panna Młoda", "Kate i Leopold" Francuski Pocałunek" .... itd :)

filip1974msn_com

Niedawno ogladalem naprawde dobry film z tego gatunku choc troszeczke w innym schemacie ale nie pamietam tytułu więc niestety nie pomoge ;]. Jak mi sie przypomni tytul to sie moze jeszcze raz odezwe ale ogolnie wedlog mnie filmy z tego typu schematem sa wszystkie takie same a ten byl naprawde dobry. Moze zamiast tytulu napisze o czym jest. Moze ktos dopisze tytul. Film sie zaczyna od tego ze jakis staruszek czyta ksiazke jakies staruszcze w domu spokojnej starosci o pewnej parze. A wiec czyta ze sa sobie wakacje (USA jakies lata 50 czy cos kolo tego). Dziewczyna z bogatego domu poznaje jakiegos kolesia z niebogatego domu i sie w sobie zakochuja. Klóca sie i godza. Rodzice nie przepadaja za jej nowym chlopakiem. Gdy mieli to sobie zrobic pierwszy raz kolega im przerywa bo szukaja jej rodzice. Wraca z nim do domu. Znowu sie kloca i jej chlopak stwierdza ze sa z 2 roznych swiatow ze koncza sie wakacje i ona wyjezdza. Wiec sobie wyjezdza. Chlopak przez rok pisze do niej 365 listow ale nie dostaje odpowiedzi bo wszystkie listy przejmuje mama no i to jest jakies pierwsze 20 min filmu. Warto obejrzec jak ktos wie o czym pisze to bym prosil o napisanie tytulu filmu bo by sie przydal do mojej kolekcji :). Pozdrawiam.

Walker83

To "Pamiętnik" - http://www.filmweb.pl/Pamietnik
szczerze polecam, jeśli ktoś jeszcze nie widział :)

filip1974msn_com

zdecydowanie polecam "To właśnie miłość", interesujący jest film "Bliżej" mozna tez obejrzec "Powiedz tak" - jeśli ktoś lubi Jennifer Lopez..

filip1974msn_com

może jeszcze "Pokój z widokiem" Ivory'ego?

filip1974msn_com

Szczęście A i C nie trwa długo bo B morduje oboje :)))

filip1974msn_com

Idealny film będzie dla Ciebie "Nigdy nie mów żegnaj" opowiada o 2 małżeństwach, w których jak jest A i B, C i D... A kocha B, jednak B kocha D, A kocha D ale D kocha B... nie jest to banalny film, ma jednak jakieś wartości... a poza tym pierwsza połowa jest do tego bardzo zabawna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones