Najlepsze filmy o wampirach

ostatnia wypowiedź: Necromanthe
Lu106 Lu106

Dla mnie są najlepsze:
-Underworld
-Królowa potępionych
-Blade 3
-Blade 1
-Blade 2

• Mejwen Mejwen

Trochę dziwna jest twoja lista, bo to z pewnością nie są najlepsze filmy o wampirkach, ale to są twoje typy. Moje najlepsze filmy to:
    1 Wywiad z wampirem
    2 Dracula (1992 r.)
    3 Nosferatu
    4 Straceni chłpopcy (Lost Boys)
    5 Nosferatu wampir
    6 Nieustraszeni pogromcy wampirów
    7 Od zmierzchu do świtu
    8 Dracula (1931 r.)
    9 Buffy: Postrach wampirów (serial)
    10 Buffy - postrach wampirów
    Dwa ostatnie tytuły, umieściłem bardziej z sentymentu niż z jakości, chociaż serial jest dobry

• mona_4 mona_4

co za badziewia wypisujesz, najlepszy "Nosferatu" Herzoga i z komedii "Nieustraszeni pogromcy wampirów"

• aGuLiNkA89 aGuLiNkA89

U Mnie Króluje:
    -Wywiad z Wampirem
    -Królowa Potępionych
    -Dracula 2000
    -Underworld
    -Buffy
    -BladeIII
    -Angel

• mona_4 mona_4

a, jeszcze zapomnialam o "Vampire's Kiss "

• Marisa Marisa

"Wywiad z wampirem","Nosferatu"

• micubiszi micubiszi

Według mnie najlepszym filmem o wampirach z klimatem nie do pobicia jest "Wywiad z wampirem"... a z luźniejszych produkcji o takiej tematyce rządzi "Od zmierzchu do świtu" (ale tylko jedyneczka)

• Froscik Froscik

No przede wszystkim "Dracula 2000"! Bije na głowę wszstkie filmy gatunku, bo podaje rzeczywistą (jeśli można tak powiedzieć) genezę wampiryzmu. Potem "Dracula" z 1993r. (wierność Stokerowi) a na końcu inne.

• Drago_2 Drago_2

"Wywiadzik z wampirkiem" i "Drakula"! Hmm w "Zagadce nieśmiertelności" wampiry były uwodzicielskie, panowało wokół nich erotyczne napięcie..

• yorar_jk yorar_jk

Dużo tego nie oglądałem, ale spodobał mi się Underworld.

• nodoby_s_wife nodoby_s_wife

Popieram!! Underworld jest bardzo fajny :-)

• Gnijaca_panna_mloda Gnijaca_panna_mloda

Bez konkurencji jest Wywiad z wampirem i Dracula z Oldmanem. Dracula 2000 też jest dobry. Ale Królowa Potępionych??? Osobiście mi się nie podobała. Czegoś jej brakowało. Żeby nie wspominać o Buffy!

• Gnijaca_panna_mloda Gnijaca_panna_mloda

Jak mogłam zapomnieć!!! Dracula - wampir bez zębów!!!!! Super to jest!!!

• Talkative_Woman Talkative_Woman

Królowa potępionych, Dracula 2000, Forsaken, Łowcy wampirów,

• kozaq kozaq

blade jest ssacy;D

"królowa potępionych"
    "wywiad z wampirem"
    "underworld"
    "vampire hunter D"

u mnie w tej kolejności...

• dreamer dreamer

"Nosferatu wampir" Herzoga, "Dracula" Coppolli, "Wywiad z wampirem, "Nieustraszeni pogromcy wampirów" Polańskiego"
    Dokładnie w takiej kolejności

• moniorek moniorek

Królowa potępionych jest świetna ma klimat, Blade ale tylko nr jeden , następne są bez duszy i nie pokazują ich psychiki, potem wywiad z wampirem, Undrworld nie oglądałam, Dracula z Oldmanem też jest fajna. Najnudniejsza jest zagadka nieśmiertelności, zasnełam.

• iza_4 iza_4

na pewno: "Wywiad z wampirem", "The Forsaken", "Blade" (wszystkie części), "Underworld"...... i to na tyle ;))) polecam

• darkgate darkgate

"Wywiad z wampirem" i "Dracula" Copoli, ponieważ uwielbiam stare filmy o wampirach.
        Z tych nowszych najbardziej zapadł mi w pamięci "Dracula 2000" i "Królowa potępionych". Ale podobały mi się te filmy tylko ze względu na główne postacie (Lestat i niesamowity Dracula) oraz świetną muzyke.
        Aha, "Dracula -wampir bez zębów" -znakomita czarna komedia!

• Shafuli Shafuli

""Wywiad z wampirem" i "Dracula" Copoli, ponieważ uwielbiam stare filmy o wampirach"- bardzo przepraszam ale to nie sa stare filmy :D choc nie przecze,że genialne.
          "Nosferatu, eine Symphonie des Grauens" z 1922 to jest stary i dobry film :) w reż. F.W. Murnau.

• KARO KARO

"Wywiad z Wampirem"
    "Dracula"
    "Zagadka nieśmiertelności"

• blancikone3 blancikone3

Ogolnie moim zdaniem nie mozna porownywac ze soba filmow z tak roznych kategori. Fakt faktem kazdy film o wampirach,ale np celem underwold czy blade jest bardziej akcja,jakies efekty specjalne krotko mowiac to sa filmy akcji ,a np krolowa potepionych,czy jakis zmierzch i inne to zupelnie inna kategorie xDD wgl to wszytskie filmy o wampirach sa fajne xDD

• legia1916 legia1916

ja dopiero co zaczynam sie wciągać w filmy o wampirach ale trzy zobaczy i tak:

Daybreakers
    Zmierzch
    Underworld

• czarna404 czarna404

Moonlight!! :) choc to serial akurat..

jesli o filmy chodzi to:
      Twilight
      Interview with the Vampire
      Blade
      Underworld

• CzarodziejkaGore CzarodziejkaGore

'Bram Stoker's: Drcula'
        'Nosferatu; Symfonia grozy'
        'Nieustraszeni pogromcy wampirów'
        'Wywiad z Wampirem'

• robaczek_11 robaczek_11

nie zapominajcie o super serialu o wampirach
          "TRUE BLOOD"-CZYSTA KREW

• kingjames7 kingjames7

Ja od siebie dorzucę film "Znak wampira". Naprawdę bardzo dobry stary horror. O ile pamiętam gra tam Bela Lugosi. Ciekawa fabuła polecam.

• robert_28 robert_28

Niektórzy to mają poczucie humoru. Już pominę bzdetną Królową Potępionych i słabiutkiego Drakulę 2000, ale na litość nie wymieniajcie takich chłamów jak Zmierzch! Ten film to profanacja tych kinowych maszkar. W dodatku horror z niego taki jak z koziej dupy trąba- ot, proste bzdetne romansidło dla nastolatek.

Najlepsze:
            "Nosferatu" Murnau
            "Nosferatu" Herzoga
            "Drakula" (1931)
            "Drakula" (1958)

• Bodomka Bodomka

co do krolowej potepionych to absolutnie sie zgadzam, tandeta... chociaz mam uzyke z tego filmu i na nia nie moge narzekac:) ale co do zmierzchu to pojechales po bandzie... nie jestem nastolatka a ten film uwielbiam, nie jest t horror ale ten watek nie mowi o horrorach tylko o filmach o wampirach, a ten film jest zupelnie inny, pokazuje cos nowego, jest to troche romans, ale nie tylko, i jak dla mnie jest bardzo ciekawy choc wole ksiazki.

Underworld byl nawet niezly
              Daybrakers ten z nowszych tez fajny
              Blade... hmm da sie ogladnac ale troche plytki

a jezeli piszecie o serialach to serial "czysta krew" to gowno jakich malo..
              zamiast niego wybralabym "the vampire diares" o wiele lepszy

• Aleksi772 Aleksi772

Absolutnie popieram. To dyskusja o dobrych filmach a nie chłamach takich jak zmierzch lub serialach np. "True blood". A underworld to czysta akcja. zero emocji i pomysłu.
              Polecam filmy takie jak:
              "Nosferatu"
              "Van Hesling"
              "Wywiad z wampirem"
              "Dracula"
              "BloodRayne"
              "straceni chłopcy"
              I oczywiście "Pozwól mi wejść"
              Nigdy nie poleciłabym:
              "królowa potępionych
              "Pamiętniki wampirów"

• cubanon cubanon

"Wywiad z wampirem" - za niezwykłą historię
    "Pozwól mi wejść" - za nowatorskie podejście do tematu
    "30 dni mroku" - za ciekawy klimat alienacji

• Usagi_V Usagi_V

"Dracula" - chyba nie musze mowic dlaczego
    "Wywiad z wampirem" - to samo, film po prostu super
    "Vampire Hunter D" Fajne wampiry, ciekawi lowcy i postac glowna miodzio
    "Blade" ale tylko pierwsza czesc
    "Moonlight" nawet jesli tam wampiry chodza za dnia i nie umieraja od kolkow
    "Daybreakers" bo takie wlasnie maja byc wampiry
    "30 dni mroku" - za ciekawy i nowy obraz wampirow, klimat
    "Underworld" - za ciekawe efekty i historie wogole. Piekne wampirki.

Gnioty -
    "Krolowa potepionych" - za brak klimatu i mierna gre Aaliyah do tego marne efekty
    "Dracula 2000" - chociaz Gerard byl miodzio, film tepawy
    "Tuajlajt" - za wymoczkowate wampiry i Drewno w roli glownej czyli Bela Stewart Drewniana i Pataszon prosto z odwyku
    "Vampire Diaries" jakies takie sztucznawe i przeslodzone

Nie gnioty ale i tak nie lubie-
    Od switu do zmierzchu

• moja_babcia11 moja_babcia11

- Underworld 1 2 3 oczywiście
    -Królowa potępionych
    -Czysta krew (serial) :**
    -Dracula
    -Dracula 2000
    -Wywiad z wampirem
    -Pozwól mi wejść
    -Daybreakers :)

• Askol Askol

Fright Night( oryginał)
      Lost Boys
      Dracula
      Wywiad z wampirem
      Królowa potępionych
      Underworld
      Blisko Ciemności

• przemekorn87 przemekorn87

"Dracula - wampiry bez zębów" !!! jeśli chodzi o komedie ;]

• Satanoria Satanoria

Moje ulubione
    Pozwól mi wejść
    Daybreakers - Świt
    30 dni mroku
    Istota doskonała
    Van Helsing
    Underworld
    Blade - Wieczny łowca
    Drakula 2000
    Dracula III: Dziedzictwo
    Od zmierzchu do świtu
    Straceni chłopcy
    Vampire Hunter D: Żądza krwi
    Nocne zło
    Straż dzienna
    30 dni mroku: Czas ciemności
    Frostbiten
    Zemsta po śmierci
    Vampire Diary (film z 2007)
    Dracula 3000
    BloodRayne
    True blood (serial)
    Wywiad z wampirem

• $user użytkownik usunięty

Najlepszy jest "The lost boys" moim zdaniem, muzyka, aktorzy, fabuła. Wywiad z wampirem, może Van helsing też fajny i anime hellsing dobre. Dracula Brama stokera trochę zbyt operowe, no ale w końcu klasyka.

• Magda** Magda**

to dziwne, bo ja chyba jako jedyna uważam Lost Boys za porażkę :/

natomiast dobre są:
      - "Wywiad z Wampirem" (arcydzieło)
      - serial "Moonlight" za główne postacie
      - serial "True Blood" za umiejętne wykreowanie nowego świata i niesamowity klimat Południa (intro zajebiste)
      - "Nieustraszeni pogromcy wampirów" Polańskiego, za niepowtarzalny klimat zimowej Transylwanii i świetną parodię tematu

Średnie były:
      - "Dracula" Coppoli
      - "Dracula 2000"
      - "Zmierzch" (dla nastoletnich dziewcząt może być bez zarzutu)
      - serial "Pamiętniki wampirów" - toż to kicz i główni bohaterowie mnie denerwują, przede wszystkim ich wygląd i cierpiętnicza mentalność Eleny.

Mierne były:
      - Królowa Potępionych
      - Lost Boys
      - Blade
      - Cień wampira
      - Underworldy
      - ten cały serial o Buffy

Śmieszne dla mnie były:
      - oryginalny Dracula z 31'
      - Nosferatu z 22'
      przykro mi, nie potrafię się wczuć w groze rodem z tamtych lat :)

Zamierzam obejrzeć: "Zagadkę niesmiertelności" i "Od zmierzchu do świtu". Nosferatu Herzoga nie znajduje się na mojej liście, bo wygląda śmiesznie.

• Magda** Magda**

obejrzałam samymi przeskokami "Zagadkę nieśmiertelności" i trudno mi to ocenić, bo widzę, że to ten film z "ambitnych" opowiadający o szaleństwie, ale właśnie ja takich filmów nie chce oglądać i nie byłabym w stanie obejrzeć w całości, więc pozostawiam bez oceny filmwebowej. W każdym razie, nie podoba mi się.

• $user użytkownik usunięty

Dracula z Gary Oldmanem, Wywiad z Wampirem, Near Dark, Underworldy (dobra rozrywka), Pozwól mi Wejść (wersja skandynawska).

• Sidow Sidow

Mam wielką prośbę i pytanie... Choć to niemożliwe raczej, żeby ktoś był w stanie mi pomóc... :D
    Szukam pewnego filmu o wampirach, który pamiętam tylko w urywkach...
    Był to raczej już starszy film... Pamiętam, że było coś takiego....
    W jednej scenie jacyś ludzie spotykają się w knajpie w Karpatach, szukają chyba zamku wampira, ale nikt nie chce im powiedzieć gdzie jest (była chyba taka scena, że pokazują komuś zamek, a ten ktoś mówi, że nic nic nie widzi... :D)... To było chyba jakieś młoda małżeństwo i dziewczyną porywa powóz wampira, bez jeźdźca chyba... I ten gościu chce ją odzyskać, udaje mu się w końcu to z jakimś profesorkiem, uciekają do klasztoru, ale ten wampir jedzie ze swoim sługa za nimi, jakoś udaje mu się ukąsić dziewczynę, ale ten profesor zaczyna ją tam jakoś leczyć... Potem pamiętam tylko, że ten młody gościu walczy z tym wampirem przy jego zamku na zamarzniętej fosie, bądź jeziorze, i ten wampir chyba na końcu wpada do niej i zamarza...

Tyle pamiętam... :D I wiem, że to raczej niemożliwe, żeby ktoś mi pomógł to odnaleźć, szczególnie, że nie jestem pewnie, czy opisałem tu jeden film... :D Ale wiem, że był naprawdę zajebistym filmem i chciałbym go odnaleźć :D
    Z góry dzięki za pomoc, choć wiem, że łatwo nie będzie coś wymyślić... :D

• makinetka makinetka

Jak przy temacie o wampirach może zabraknąć "Salem's lot" ?? Tak, tak, ja też kiedyś myślałam, ze to o czarownicach : D Tak czy inaczej, takie właśnie filmy lubię ....klasyka kina o wampirach, jak też Straceni chłopcy : ) takie filmy oglądaliśmy jako dzieci gryząc knykcie ze strachu, a teraz wspominamy z rozrzewnieniem i dużym sentymentem... Dla zaintersowanych- "Salem's lot" , oparty na motywach powieści Kinga ma dwie odsłony... ta z 1979 roku - świetna, klasyczna, klimatyczna ( chociaż główny wampir zrobiony na kształt niemieckiego nosferatu) ; tę wersję uwielbiam, szukałam całe lata, oglądałam z tysiąc razy... i wersja bodajże z 2000 , całkiem niezła zresztą , warta obejrzenia.... I jeszcze jeden, również w dwóch odsłonach... sprawdzcie sobie " Postrach nocy" : D

• miton miton

Znacie może tytuł filmu w którym był motyw, że gość walczył z wampirem ale mógł go tylko zobaczyć w lusterku? Pamiętam jeszcze scenę gdzie jakaś grupa ludzi jechała ciężarówką z dużą prędkością i nagle na jezdnię wszedł dziadek. Dziadek sprawił, że samochód przeleciał nad nim i jechał dalej xdd Nie mam pojęcia jak się nazywał ale chciałbym go znów obejrzeć.

• julcia3095 julcia3095

N
    Dla mnie najlepsze są :
    -Underworld
    -Wampiry I Świry
    -Pamiętniki Wampirów
    -Zmierzch 1-4
    -Od Zmierzchu Do Śmiechu

• pikesz pikesz

Miasteczko Salem

• Necromanthe Necromanthe

ojej, tyle tego już tutaj wymieniono, że nie chciałabym się powtarzać, bo gust mam mniej więcej podobny:D za to polecam gorąco spin off serialu "The Vampire Diaries" pt. "The Originals" opowiadający losy rodziny pierwotnych wampirków od samego początku, aż do czasów obecnych. rzecz się dzieje jak najdalej od Eleny i Stefana pseudo-rozpruwacza, bo w Nowym Orleanie. Dużo akcji, dużo intryg, CIĄŻA (UWAGA SPOILER! rzetelnie ostrzegam, że to dzidziuś Klausa i będzie się w okół niego duużoo, duuużooo działo...) no i przede wszystkim dobrze sklecona fabuła, a nie takie byle co, jak nieraz serwują w mediach xD poza tym, Eljah w końcu przygruchał sobie jedną panienkę (UWAGA SPOILER! xD i jak na ironię jest to również wilczek, który kiedyś tam wcześniej szalał z Klausem i przy okazji zaskoczył...) :D:D
    gorąco polecam ten serial! cieszę się, że reżyser zdecydowała się poświęcić rodzinie pierwotnych osobny serial, bo, moim zdaniem, zasługują na niego o wiele bardziej niż 5. sezon TVD, który już mi się zaczyna powoli nuudziić, ale którego oglądam ze względu na seksownego Ianka <3

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true