Może nie każdy z Was ogląda bajki Disneya, ale jeśli tak, to która najbardziej Wam się podobała?

Mi zdecydowanie Król Lew (ale tylko 1 część!) i Mulan :)

Little_My

Mała Syrenka, Piekna I Bestia [kiedyś]
teraz to jeszcze m.in. Mulan
ogólnie Bajki Disney'a są najlepsze!!
to przecież także Kaczor Donald, Chip & Dale, Myszka Miki i inni
hehe mimo że mam 18 lat nadal oglądam od czasu do czasu jakieś bajki Disney'a :)

Little_My

Najbardziej mi się podobały:
Mała Syrenka, Król Lew1, Śpiąca Królewna, Piękna i Bestia, Kopciuszek, Lilo&Stich, Zakochany Kundel(1 i 2) i Aladyn:)
Chociaż te lubię najbardziej, to i tak uważam, że Disney ma w swoim dobytku wiele znakomitych bajek i każda jest piękna na swój sposób, zależy co do kogo przemawia:)

Little_My

No właśnie. Nie pamiętam tytułu bajki, w której Wujek Skrudż był oprowadzany przez ducha w łańcuchach po rodzinach w celu pokazania mu jego sknerstwa. Działo się to oczywiście w Boże Narodzenie. Myszka Miki w pewnym momencie filmu wylądowała jakby pod ziemią i widziała jakiegoś olbrzyma bodajże z górą złota. Niezły film animowany.

and_some_cigarette


1.Lady And The Tramp
2.Three Caballeros
3.Snow White And The Seven Dwarfs
4.Aladdin
5.Pocahontas
6.Beauty And The Beast
7.Make Mine Music
8.Bambi
9.Dumbo
10.Pinocchio

and_some_cigarette

wigilijna opowieść!:p

rosalin

A masz na myśli którą? http://www.filmweb.pl/film/Opowie%C5%9B%C4%87+wigilijna-2009-450904
http://www.filmweb.pl/film/Opowie%C5%9B%C4%87+wigilijna+Myszki+Miki-1983-159777
Z Myszką Mickey czy wersję z 2009 roku?

Little_My

Anastazja

mewa13

jest to bardzo częsta pomyłka, ale anastazja nie jest bajką disneya :) aczkolwiek godną uwagi , też ją bardzo lubie

użytkownik usunięty
Little_My

Hercules, Pocahontas ale tylko 1, Mulan,

Zakochany kundel

Little_My

jeśli chodzi o mnie to z wiekiem gusta co do bajek disneya mi się pozmieniały:D
jak byłam mała to conajmniej raz dziennie musialam oglądnąć kopciuszka i piotrusia pana
teraz jeśli mam się zdecydować to powiedziała bym:
Herkules
pocahontas
alladyn
piękna i bestia

król lew podobał mi sie , podoba i chyba bedzie podobał do końca życia:)

Musze przyznać że też pare bajek w nowej technice animacji też mi się podobało( o dziwo bo moim zdaniem powinni odpuścić to sobie i dalej rysować recznie wtedy te bajki miały w sobie to coś :)):
wigilijna opowieść
odlot
zaplątani

A wymienie jeszcze pare bajek disneya które są dobre a nikt ich nie wymienił , w końcu ludzie mają różne gusta , może komuś się spodoba;
planeta skarbów(tego nie jestem pewna czy to disneya)
dzwonnik z notre dam
księga dżungli
atlantyda
mój brat niedzwiedź

to chyba tyle:D

Little_My

Mam 19 lat i ostatni raz bajkę Disneya obejrzałem chyba 11 lat temu. Wysunąłem starą szufladę spod telewizora i zacząłem oglądać każdą kasetę z tymi wspaniałymi bajkami. Piękne wspomnienia z dzieciństwa;)

O to lista bajek, które szczególnie zapadły mi w pamięci

- Król Lew (oczywiście nr 1 wśród wszystkich jakie obejrzałem)
- 101 dalmatyńczyków
- Zakochany kundel
- Herkules
- Pocahontas

Little_My

Oglądałam wszystkie po kilkadziesiąt razy , nawet te najbardziej unikalne , a teraz znów oglądam z swoimi dziecmi i chyba póki co najbardziej z nowych produkcji wygrywa księżniczka i żaba, a ze starszych królewna śnieżka - bo byłam na tym w kinie w wieku 10-ciu lat i wygrałam plakat w formacie moich drzwi do pokoju , który nadal na nich wisi w mieszkaniu mamy ( i nadal jest kolorowy :P ). Uwielbiam Disney'a.

Little_My

1. Król Lew- mój ulubiony film <3. Król Lew: Czas Simby też w porządku, jednak nie podoba mi się dubbing (znacznie gorszy, niż w pierwszej części).
2. Mulan (głównie za piosenkę "Zrobię mężczyzn z Was")
3. Mała Syrenka (głównie za postać raka, Arielki, no i Fabiana). Przy czym, jak dla mnie Arielka w roli matki to jakiś niewypał, zupełnie nie pasuje do tej roli, bo zawsze będzie kojarzyć mi się z nieodpowiedzialnością, wolnością i naturalnością.

beciami

Widzieliście filmik GRZECHY GŁÓWNE DISNEYA?
youtube. com/watch?v=IFiNGSWeFZI

Little_My

NIkt jeszcze nie wymienił tych nowych cudownych produkcji! Np. takich jak Wielka szóstka lub strażnicy marzeń <3

użytkownik usunięty
Zirellafilmweb

"Strażnicy marzeń" to akurat film DreamWorksa ;) Ale nie powiem, historia chwyta za serce, a animacja... Nigdy nie widziałam tak pięknej animacji <3 Jak dla mnie najlepszy film tej wytwórni, na równi z "Jak Wytresować Smoka" czy "Shrekiem" <3

użytkownik usunięty
Zirellafilmweb

A jeszcze a propos "Wielkiej Szóstki"... Tak, jeśli chodzi o nowsze filmy Disneya, zdecydowanie najlepszy ;D

Little_My

Alicja w krainie czarów

użytkownik usunięty
Little_My

Według mnie najlepsze to "Mulan" (mogę oglądać tę animację co tydzień, haha <3), druga część Piotrusia Pana, bo pierwsza jest słaba, ze względu na to, że bardzo stara, hmm, "Zaplątani" to także świetny film... "Wielka Szóstka"... Bawi i wzrusza :) Kocham. I bardzo lubię oglądać wszystkie części Dzwoneczka, choć najbardziej chyba tę drugą. Ach, prawie zapomniałam. "Lilo i Stich" to moje dzieciństwo, więc także tę bajkę kocham. Jeden z niewielu filmów animowanych Disneya, którego sequel jest równie dobry co pierwsza część <3 I bardzo lubię również "Aladyna". Kurczę, rozpisałam się, ale i tak pewnie o jeszcze jakichś zapomniałam :")

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones