Witam!!! Już drugi raz zamieszczam tego posta bo chyba za pierwszym razemi mi się nie udało :p ale do rzeczy:
Potrzebuję pomocy (to chyba oczywiste :D)...
Dawno temu, jak byłem jeszcze pyci-pyci oglądałem namiętnie pewną bajkę anime na kasecie VHS, pełnometrażową (być może manga, nie pamiętam), której bohater zwał się chyba Złotoskrzydły. Z tego co pamiętam, był nim zwyczajny nastolatek, który poprostu przemieniał się w tego "herosa". W jednej z pierwszych scen jechali samochodem z całą rodziną i ktos i zaatakowal, on wskoczył za skałę i się przemienił. Nie wiem, czy bajka nosi taki tytuł po imieniu bohatera, być może ma zupełnie inny tytuł. Tu właśnie moja prośba o pomoc, czy ktokolwiek to kojarzy. Dodam jeszcze że był tam chyba robot, taki a'la transformers, do którego wchodziło się chyba od strony jego stopy - od dołu, jakoś tak, czarna pantera - też robot. Początek chyba taki że jedzie z rodziną samochodem, ktoś ich chyba atakuje i ten nastolatek wskakuje za głaz i przemienia się w złotoskrzydłego. Naprawdę pamiętam tylko urywki...
BŁAGAM O POMOC!!!!!
P.S.
Jest jeszcze druga bajka anime, pełnometrażowa na VHS, o wojownikach ninja, pamietam jeszcze mniej, wiem ze jedna ze złych postaci, taka babka, potrafiła pluć igłami z trucizną, ogólnie bohaterem jest chłopak który msci smierc ojca, który zostal zabity gdy bohater byl jeszcze w kołysce.
Dzięiki za pomoc :)

Michal_19

A co do tych ninja, tam był jakis motyw ze ten bohater byl "spod znaku tygrysa i skorpiona" albo jakoś tak...

Michal_19

Słuchaj, z tego co tu napisałeś to myślę że chodzi ci o "Himena" albo o "Generała Deimosa" nie wiem czy trafiłam na to o co ci chodziło ale w tych bajkach anime to w "Himenie" było ze chłopak chował się za jakieś skały i się przemianiał a w "Generale Deimosie" to było, że wchodziło się do robota od jego stopy od dołu. Innych bajek anime nie kojarzę sobie z tą twoją treścią :)
Pozdrawiam ^_^

Aludra

Dzięki magdzia za pomoc :) Ale Himen to na pewno anime? Może myśle o innym Himenie, ale to chyba byl taki wojownik z mieczem...

Michal_19

TAK TO BYŁ WOJOWNIK Z MIECZEM I "HIMEN" JEST W DWÓCH WERSJACH, STARSZEJ I NOWSZEJ. TA NOWA WERSJA TO NAPEWNO ANIME ALE TA STARSZA JEST PODOBNA DO ANIME

Aludra

Ale Himen nie miał Złotych skrzydeł, a główny bohater miał (lol)
:(:(

Michal_19

TO JA WIEM, ALE TEGO ZE ZŁOTYMI SKRZYDŁAMI TO NIE PAMIĘTAM KTO TO BYŁ. JAK SOBIE COŚ PRZYPOMNĘ TO DAM CI ZNAĆ :)

użytkownik usunięty
Aludra

to był na bank generał daimos. wejdź sobe na stronę generaładaimosa na filmwebie to sobie rzypomnisz.
A ani heman stary ani nawet nowy anime nie jest.

Ale Generał Daimos to jest serial, a ja to oglądałem jako pełnomterażowy na VHS......... (help)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones