To znajomi porównani ze mną czy użytkownicy Filmwebu porównani ze mną? Na poprzednim koncie miałam (przez chwilę) gustopodobnych, którzy nie byli moimi znajomymi. Teraz ktoś z działu pomocy stwierdził, że gustopodobni=znajomi. Jak to w końcu jest?

mojekonto1

Proszę o szybką odpowiedź. Jak jest u Was?

mojekonto1

Znajomi to znajomi, gustopodobni to gustopodobni.

Shmotz

No właśnie a jednak ktoś z działu pomocy próbował bezczelnie zrobić mnie w ****.

mojekonto1

Właśnie sprawdziłem, czy coś się nie zmieniło (w końcu po nich można się wszystkiego spodziewać) - i nie, nie zmieniło się. Najeżdżam mychą na "Ich Filmweb", klikam na "Gustopodobni" i wyświetla mi się lista znajomych, ale po lewej stronie są dwie zakładki do wyboru: "Znajomi" / "Gustopodobni". Jak kliknę na "Gustopodobni", to wyświetla mi się lista osób z gustem 70%+, którzy nie są moimi znajomymi, tylko system dobrał ich właśnie po guście.

U Ciebie jest inaczej?

Marac

U mnie w zakładce gustopodobni są wyłącznie znajomi!

mojekonto1

1. Tzn., że niezależnie czy klikniesz na "Znajomi" czy na "Gustopodobni" wyświetlają Ci się te same osoby?

2. Ile % podobieństwa mają Ci znajomi, którzy się wyświetlają na "Gustopodobni" i ilu ich jest?

Marac

1. Dokładnie.
2. 50% z hakiem (wszyscy moi znajomi maja podobieństwo 50% z hakiem). W tej chwili jedna osoba.

mojekonto1

3. Ile filmów masz ocenionych?

EDIT: Aha, widzę - prawie 3 tysie... Hmmm....

mojekonto1

No to mam jeszcze jeden dość szalony pomysł. Może jako miłośniczka niszowego kina europejskiego masz na tyle unikalny gust, że na całym FW nie ma nikogo, kto byłby bardziej gustopodobny od tego jednego znajomego? I stąd pusta lista i ów znajomy na niej?

No bo jaka jest alternatywa? Biorąc pod uwagę, że - jak rozumiem - spotyka Cię to już na drugim z kolei koncie. Duch Filmwebu Cię nie lubi i złośliwie szczy Ci do algorytmów? Za pierwszym razem można było pomyśleć, że zwaliła się baza i jakiś błąd w zapisie Twoich ocen psuje mechanizm porównywania Twojego gustu. I jak rozumiem też tak pomyślałaś, zamknęłaś stare konto i założyłaś nowe? No ale teraz sytuacja się powtarza - no przecież nie wkradł się znów akurat Tobie przypadkiem błąd - jakie byłoby prawdopodobieństwo czegoś takiego?

Myślę, że mogłabyś to sprawdzić, ale to by wymagało sporego samozaparcia. Usuń wszystkie swoje oceny i oceń powiedzmy 200 pierwszych filmów z rankingu top 500 zgodnie z ich średnią oceną ( a więc tak jak ocenia najwięcej osób). W ten sposób powinnaś stać się podobna do mnóstwa osób. Jeśli w ciągu paru dni (nie wiem ile tworzy się gustopodobność - podobno różnie bywa) pojawią Ci się gustopodobni, to będzie znaczyło, że winny był Twój oryginalny gust. Jeśli się nie pojawią - jednak duch Filmwebu.

użytkownik usunięty
mojekonto1

U mnie też zawsze pokazywało tylko osoby, których nie mam w znajomych.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones