Walt Disney przedstawia

ostatnia wypowiedź: giovanni50
giovanni50 giovanni50

Ktoś pamięta jakie były filmy fabularne w latach 90( tak mniej więcej do połowy lat 90)

 • gagarin77 gagarin77

  Ja pamiętam jeszcze 3 (oczywiście bez tytułów)
  1. O jakimś rysiu (może pumie) którym opiekowała się dwójka dzieci. Wszystko działo się na Alasce albo w Kanadzie. Raz tego rysia gonił rosomak i ryś uciekł na drzewo ale rosomak też wspinał się za nim. (tyle pamiętam)
  2. O Lwie i psie rasy chart który zaginął w Afryce. W każdym bądź razie ten lew (samiec) ochraniał tego psa. Raz psa gonił gepard. A innego razu przechodzili przez rzekę i lew miał opory bo wiadomo nie lubi wody. Na koniec lwa ukąsiła kobra (królewska?) i zdechł. Pies się odnalazł i jego właściciel zrobił temu lwu grób z polnych kamieni.
  3. A tego filmu autentycznie kiedyś szukałem bez rezultatu.
  O kolesiu (20 parę lat) który był zwyczajnym facetem. Pewnego razu dowiedział się o tym że jego brat bliźniak (nie jestem pewien czy wiedział wcześniej o jego istnieniu) zginął w czasie akcji, a był tajnym agentem/szpiegiem. W każdym bądź razie jakaś agencja chciała żeby ten koleś zastąpił zmarłego brata i kontynuował jego pracę. Pamiętam jeszcze że musiał nauczyć się jeść cukierki (laski lukrecji) bo jego bliźniak je lubił i jeździł jakąś wypasioną furą z akcesoriami jak w Bondzie i podobno miała ona 750(?) koni. Jego wrogiem był zakapior... myślałem że to ten gość:
  http://www.filmweb.pl/person/Randall+%27Tex%27+Cobb-72305
  ale niestety błędnie (ani filmweb ani imdb nie mają tego w filmografii)
  Zakapior miał broń (coś w rodzaju kastetu). Jakby drewniana rączka z wbitymi dwoma gwoździami. Tak że rączkę trzymało się wewnątrz dłoni a gwoździe wychodziły między palcami na zewnątrz. Raz główny bohater nabił mu na to ziemniaka :P

  filmy były w cyklu Disneya i oczywiście w kilku częściach. 2 pierwszych filmów nie szukałem bo to typowe produkcje dla młodzieży i jakoś nie za bardzo chce mi się na to poświęcać czas. Mam nadzieję że do czegoś ci się to przyda a jak byś coś kojarzył odnośnie #3 to daj znać.

  • gagarin77 gagarin77

   a i jeszcze... dwa pierwsze filmy na oko to lata 60/70, a #3prawdopodobnie 80-te (lub bardzo wczesne 90te)

   • gagarin77 gagarin77

    przypomniałem sobie jeszcze dwa filmy
    4. Ten był zdaje się nawet w czołówce (fragment) do Walt Disney Przedstawia przez jakiś czas. To było coś w rodzaju gorączki złota na Alasce (coś jak film Biały Kieł). Chłopak zgubił psa (Husky/Malamut itp.) i potem pies radził sobie w dziczy. Uciekając przed niedźwiedziem schronił się w wydrążonym pniu który niedźwiedź potem zepchnął z górki (do rzeki?). Pies przybrał na wadze ale został schwytany i wykorzystywany w walkach psów. Potem właściciel go odnalazł i happy end.
    5. Coś w podobnych klimatach. Młody niedźwiadek (Baribal - niedźwiedź czarny) został oddzielony od swojej matki. Pamiętam że gonił go olbrzymi Grizzly i uciekł przed nim na drzewo. Możliwe że ten grizzly zabił jego matkę. Więcej z tego filmu nie pamiętam ale wydaje mi się że w czołówce był również fragment z tego filmu - fragment z niedźwiedziem stojącym na tylnych łapach.

  • ThrowItAll ThrowItAll

   Odnośnie trzeciego - czy to nie Bad Company?
   http://www.filmweb.pl/Bad.Company

   • gagarin77 gagarin77

    Taaa czyli widziałem film prawie 10 lat wcześniej niż powstał? Zauważ że temat dotyczy cyklu Walt Disney Przedstawia i raczej pierwszej połowy lat 90tych.

    • ThrowItAll ThrowItAll

     Wspomniałem tylko tytuł który przyszedł mi głowy jako pierwszy po przeczytaniu opisu. Stąd już dość łatwo znaleźć pokrewne tytuły.
     Poza tym wspomnienia są często mylące.

  • giovanni50 giovanni50

   Wiesz ja widziałem film co akcja działa się w Afryce
   Pamiętam że pies miał przytroczoną buteleczkę z wiadomością
   Afrykański wojownik wymienił buteleczkę na jakąś glinianą

   • gagarin77 gagarin77

    nie kojarzę motywu z butelką, ale bardzo możliwe że to to samo co mój #2... no bo ile mógł Disney zrobić filmów o psach z akcją w Afryce? Przy tym filmie jestem w 99.9% pewien podanych powyżej szczegółów. Mogę się mylić odnośnie daty produkcji bo amerykanie systematycznie robili koloryzację starszych filmów (np. kolorowy Lassie Wróć nie wygląda na 1943 rok) i jako dziecko mogłem to inaczej odebrać.

    • giovanni50 giovanni50

     Tu masz listę filmów Disneya

     http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Disney_television_films
     Pamiętam film The Girl Who Spelled Freedom
     Dziewczyna zwiewa z Kambodży potem zostaje mistrzynią literowania
     Tiger Town
     Koleś jest fanem baseballu

    • giovanni50 giovanni50

     Ucieczka na Górę Czarownic- chyba to oglądałeś??

     • gagarin77 gagarin77

      Tak, ucieczkę oglądałem, nawet parę lat temu zrobiłem sobie powtórkę. Na yt znalazłem kilka czołówek WDP w trakcie których padają nazwy filmów (np. za chwilę "Alladyn" a następnie "Nauczycielka"...... "Z Ziemi do gwiazd")

  • giovanni50 giovanni50

   2.Tego psa to sobie teraz przypomniałem
   Pamiętam jak przyczepili mu buteleczkę z wiadomością jakiś afrykański wojownik to zobaczył
   Wymienił buteleczkę na cos swojego wiadomośc tam została

 • allusia allusia

  Mnie w pamięć zapadł zwłaszcza jeden. Film był podzielony na dwie części. Opowiadał o rodzeństwie (chłopak i dziewczyna), którzy próbowali pomóc duszy dziewczyny, która nawiedzała miejsce w którym się znajdowali. Nie jestem pewna, ale chyba ich rodzice zginęli w wypadku. Ważny był motyw z lalką zmarłej, w której jak się okazało było ukryte coś ważnego (nie pamiętam co:p). Na końcu duch dziewczyny opuszcza ten padół, z pomocą rodzeństwa, i zabiera ze sobą lalkę, a raczej jej aurę bo fizyczna lalka, po tym jak początkowo unosi się z duchem, rozbuja się o sufit (chyba rzecz się działa w stodole). Właśnie wtedy okazuje się, że w lalce coś jest. Wiem, że to niewiele szczegółów, ale mała wtedy byłam:) Generalnie fajnie by było gdyby ktoś skojarzył tytuł, ale raczej ciężko na to liczyć po tak ubogim opisie:) Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: