Walt Disney przedstawia

Ktoś pamięta jakie były filmy fabularne w latach 90( tak mniej więcej do połowy lat 90)

• Ja pamiętam jeszcze 3 (oczywiście bez tytułów)
    1. O jakimś rysiu (może pumie) którym opiekowała się dwójka dzieci. Wszystko działo się na Alasce albo w Kanadzie. Raz tego rysia gonił rosomak i ryś uciekł na drzewo ale rosomak też wspinał się za nim. (tyle pamiętam)
    2. O Lwie i psie rasy chart który zaginął w Afryce. W każdym bądź razie ten lew (samiec) ochraniał tego psa. Raz psa gonił gepard. A innego razu przechodzili przez rzekę i lew miał opory bo wiadomo nie lubi wody. Na koniec lwa ukąsiła kobra (królewska?) i zdechł. Pies się odnalazł i jego właściciel zrobił temu lwu grób z polnych kamieni.
    3. A tego filmu autentycznie kiedyś szukałem bez rezultatu.
    O kolesiu (20 parę lat) który był zwyczajnym facetem. Pewnego razu dowiedział się o tym że jego brat bliźniak (nie jestem pewien czy wiedział wcześniej o jego istnieniu) zginął w czasie akcji, a był tajnym agentem/szpiegiem. W każdym bądź razie jakaś agencja chciała żeby ten koleś zastąpił zmarłego brata i kontynuował jego pracę. Pamiętam jeszcze że musiał nauczyć się jeść cukierki (laski lukrecji) bo jego bliźniak je lubił i jeździł jakąś wypasioną furą z akcesoriami jak w Bondzie i podobno miała ona 750(?) koni. Jego wrogiem był zakapior... myślałem że to ten gość:
    http://www.filmweb.pl/person/Randall+%27Tex%27+Cobb-72305
    ale niestety błędnie (ani filmweb ani imdb nie mają tego w filmografii)
    Zakapior miał broń (coś w rodzaju kastetu). Jakby drewniana rączka z wbitymi dwoma gwoździami. Tak że rączkę trzymało się wewnątrz dłoni a gwoździe wychodziły między palcami na zewnątrz. Raz główny bohater nabił mu na to ziemniaka :P

filmy były w cyklu Disneya i oczywiście w kilku częściach. 2 pierwszych filmów nie szukałem bo to typowe produkcje dla młodzieży i jakoś nie za bardzo chce mi się na to poświęcać czas. Mam nadzieję że do czegoś ci się to przyda a jak byś coś kojarzył odnośnie #3 to daj znać.

• Mnie w pamięć zapadł zwłaszcza jeden. Film był podzielony na dwie części. Opowiadał o rodzeństwie (chłopak i dziewczyna), którzy próbowali pomóc duszy dziewczyny, która nawiedzała miejsce w którym się znajdowali. Nie jestem pewna, ale chyba ich rodzice zginęli w wypadku. Ważny był motyw z lalką zmarłej, w której jak się okazało było ukryte coś ważnego (nie pamiętam co:p). Na końcu duch dziewczyny opuszcza ten padół, z pomocą rodzeństwa, i zabiera ze sobą lalkę, a raczej jej aurę bo fizyczna lalka, po tym jak początkowo unosi się z duchem, rozbuja się o sufit (chyba rzecz się działa w stodole). Właśnie wtedy okazuje się, że w lalce coś jest. Wiem, że to niewiele szczegółów, ale mała wtedy byłam:) Generalnie fajnie by było gdyby ktoś skojarzył tytuł, ale raczej ciężko na to liczyć po tak ubogim opisie:) Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: