Walt Disney przedstawia

ostatnia wypowiedź: gagarin77
giovanni50 giovanni50

Ktoś pamięta jakie były filmy fabularne w latach 90( tak mniej więcej do połowy lat 90)

• gagarin77 gagarin77

Ja pamiętam jeszcze 3 (oczywiście bez tytułów)
    1. O jakimś rysiu (może pumie) którym opiekowała się dwójka dzieci. Wszystko działo się na Alasce albo w Kanadzie. Raz tego rysia gonił rosomak i ryś uciekł na drzewo ale rosomak też wspinał się za nim. (tyle pamiętam)
    2. O Lwie i psie rasy chart który zaginął w Afryce. W każdym bądź razie ten lew (samiec) ochraniał tego psa. Raz psa gonił gepard. A innego razu przechodzili przez rzekę i lew miał opory bo wiadomo nie lubi wody. Na koniec lwa ukąsiła kobra (królewska?) i zdechł. Pies się odnalazł i jego właściciel zrobił temu lwu grób z polnych kamieni.
    3. A tego filmu autentycznie kiedyś szukałem bez rezultatu.
    O kolesiu (20 parę lat) który był zwyczajnym facetem. Pewnego razu dowiedział się o tym że jego brat bliźniak (nie jestem pewien czy wiedział wcześniej o jego istnieniu) zginął w czasie akcji, a był tajnym agentem/szpiegiem. W każdym bądź razie jakaś agencja chciała żeby ten koleś zastąpił zmarłego brata i kontynuował jego pracę. Pamiętam jeszcze że musiał nauczyć się jeść cukierki (laski lukrecji) bo jego bliźniak je lubił i jeździł jakąś wypasioną furą z akcesoriami jak w Bondzie i podobno miała ona 750(?) koni. Jego wrogiem był zakapior... myślałem że to ten gość:
    http://www.filmweb.pl/person/Randall+%27Tex%27+Cobb-72305
    ale niestety błędnie (ani filmweb ani imdb nie mają tego w filmografii)
    Zakapior miał broń (coś w rodzaju kastetu). Jakby drewniana rączka z wbitymi dwoma gwoździami. Tak że rączkę trzymało się wewnątrz dłoni a gwoździe wychodziły między palcami na zewnątrz. Raz główny bohater nabił mu na to ziemniaka :P

filmy były w cyklu Disneya i oczywiście w kilku częściach. 2 pierwszych filmów nie szukałem bo to typowe produkcje dla młodzieży i jakoś nie za bardzo chce mi się na to poświęcać czas. Mam nadzieję że do czegoś ci się to przyda a jak byś coś kojarzył odnośnie #3 to daj znać.

• gagarin77 gagarin77

a i jeszcze... dwa pierwsze filmy na oko to lata 60/70, a #3prawdopodobnie 80-te (lub bardzo wczesne 90te)

• gagarin77 gagarin77

przypomniałem sobie jeszcze dwa filmy
        4. Ten był zdaje się nawet w czołówce (fragment) do Walt Disney Przedstawia przez jakiś czas. To było coś w rodzaju gorączki złota na Alasce (coś jak film Biały Kieł). Chłopak zgubił psa (Husky/Malamut itp.) i potem pies radził sobie w dziczy. Uciekając przed niedźwiedziem schronił się w wydrążonym pniu który niedźwiedź potem zepchnął z górki (do rzeki?). Pies przybrał na wadze ale został schwytany i wykorzystywany w walkach psów. Potem właściciel go odnalazł i happy end.
        5. Coś w podobnych klimatach. Młody niedźwiadek (Baribal - niedźwiedź czarny) został oddzielony od swojej matki. Pamiętam że gonił go olbrzymi Grizzly i uciekł przed nim na drzewo. Możliwe że ten grizzly zabił jego matkę. Więcej z tego filmu nie pamiętam ale wydaje mi się że w czołówce był również fragment z tego filmu - fragment z niedźwiedziem stojącym na tylnych łapach.

• ThrowItAll ThrowItAll

Odnośnie trzeciego - czy to nie Bad Company?
      http://www.filmweb.pl/Bad.Company

• gagarin77 gagarin77

Taaa czyli widziałem film prawie 10 lat wcześniej niż powstał? Zauważ że temat dotyczy cyklu Walt Disney Przedstawia i raczej pierwszej połowy lat 90tych.

• ThrowItAll ThrowItAll

Wspomniałem tylko tytuł który przyszedł mi głowy jako pierwszy po przeczytaniu opisu. Stąd już dość łatwo znaleźć pokrewne tytuły.
          Poza tym wspomnienia są często mylące.

• giovanni50 giovanni50

Wiesz ja widziałem film co akcja działa się w Afryce
      Pamiętam że pies miał przytroczoną buteleczkę z wiadomością
      Afrykański wojownik wymienił buteleczkę na jakąś glinianą

• gagarin77 gagarin77

nie kojarzę motywu z butelką, ale bardzo możliwe że to to samo co mój #2... no bo ile mógł Disney zrobić filmów o psach z akcją w Afryce? Przy tym filmie jestem w 99.9% pewien podanych powyżej szczegółów. Mogę się mylić odnośnie daty produkcji bo amerykanie systematycznie robili koloryzację starszych filmów (np. kolorowy Lassie Wróć nie wygląda na 1943 rok) i jako dziecko mogłem to inaczej odebrać.

• giovanni50 giovanni50

Tu masz listę filmów Disneya

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Disney_television_films
          Pamiętam film The Girl Who Spelled Freedom
          Dziewczyna zwiewa z Kambodży potem zostaje mistrzynią literowania
          Tiger Town
          Koleś jest fanem baseballu

• giovanni50 giovanni50

Ucieczka na Górę Czarownic- chyba to oglądałeś??

• gagarin77 gagarin77

Tak, ucieczkę oglądałem, nawet parę lat temu zrobiłem sobie powtórkę. Na yt znalazłem kilka czołówek WDP w trakcie których padają nazwy filmów (np. za chwilę "Alladyn" a następnie "Nauczycielka"...... "Z Ziemi do gwiazd")

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: