pamietam ze na poczatku lat 90 lecial w ferie (chyba zimowe bo cos mi sie kojarzy ze przed tym serialem leciala jakas nauka jazdy na nartach dla najmlodszych) na ktoryms TVP
to byl jakis taki straszny (wtedy dla mnie) serial chyba dzialo sie to hba w wakacje w USA jakies dzieciaki mieszkaly domu nad jeziorem a w innym ?nawiedzonym? domu z piwnicy jakies bagniste potwory czy cos takiego
chcialbym sie dowiedziec obejrzec i posmiac co kiedys mnie straszylo

QTianMan

Pamięta ktoś może serial o rodzinie w której połowa jej członków nie słyszała, a druga część była zdrowa. Niesłyszący posługiwali się językiem migowym, oraz mówili i czytali z ust, była to matka i chyba córka, nastolatka. Słyszący normalnie tylko mówili i była napisy do ich wypowiedzi, ojciec, i dwóch synów, mały i prawie dorosły. Był to polski serial i leciał na 1 lub 2, szukałam go ale na FW go nie ma.

dkf

Odpowiedź dla dkf : Film o który pytasz to prawdopodobnie : Zrozumieć świat. Mam nadzieję, że to ten film.

eMka6

to chyba nie to. tamto bylo z lat 90.

eMka6

znalazłem to "dlaczego to my" a tu link https://www.youtube.com/watch?v=vLoB21SDPhc

QTianMan

A ja poszukuje serialu - leciał jakoś między 1998 a 2002 nie pamiętam gdzie.
Był to serial chyba australijski, tak mi się kojarzy. Była dziewczyna która interesowała się kosmosem i wszystkim co z tym związane. Chodziła sobie na taka polane czy cos, tam stał talerz satelitarny, taki wielki. Zaprzyjaźniła się z gościem z okolic, on grał na gitarze. Często pokazywali w tym serialu zorze polarną.
Czy ktoś kojarzy podobny serial??

Hoax

Stawiam na to:
http://www.filmweb.pl/f111328/Tropiciele+Gwiazd,1994

de_Franco

Moja siostra ostatnio ma świra na punkcie pewnego serialu, a nikt z rodziny sobie tytułu przypomnieć nie potrafi. Rzecz była emitowana chyba w sobotnim paśmie disneya i opowiadała o bracie i siostrze (ona jeździła na wózku), których ojciec zaginął, a oni szukali go przenosząc się do różnych opowieści poprzez dotykanie przedmiotów na komputerze. Potem okazało się, że ich ojciec miał jakiś kamień w którym był uwięziony pewien zły starożytny bóg. Proszę o pomoc, z góry dzięki

QTianMan

http://www.filmweb.pl/f221153/W+świecie+mitów,2001

to pewnie to:)

natalka_sobkowicz

NO GENIUSZ !!!
Szukam tego serialu cały dzień wczorajszy !

QTianMan

Cóż, może ktoś pamięta ten serial: był o chłopaku który miał własną stronę internetową na której umieszczał filmiki jak polował na duchy/potwory/demony. Wiem ze towarzyszył mu kolega i koleżanka w której później się zakochał (czy jakoś tak). Jeden urywek to pamiętam jak byli w przyczepie campingowej i zaatakował ich jakiś potwór jakby ośmiornica i dusił właśnie ta dziewczynę (później się okazało że to jakiś koleś który zamiast ręki miał mackę ośmiornicy xD).

użytkownik usunięty
kath_5

co prawda minęło pół roku ale może ktoś skorzysta:
http://www.filmweb.pl/serial/%C5%81owcy+Koszmaru-2000-120080

QTianMan

Pamięta ktoś serial o dwójce dzieciaków (może trójce), którzy mieli własne pirackie radio. Dzwonili do nich słuchacze prosząc o rozwiązanie jakichś detektywistycznych problemów a ci śmigali do nich na rowerach. Fajny serial ale nie pamiętam za cholerę jak się nazywa... Dajcie znać jak znacie.

cold_dog

Jeszcze proszę o tytuł serialu,w którym główny bohater grał w taką grę, która polegała na znalezieniu jakiegoś przedmiotu i miał na to ileś tam czasu. W ogóle zegar bardzo mocno był zawsze w tym filmie obecny. Myślałem że nazywa się to "Szczęśliwy znalazca" ale nie mogę znaleźć...

I serial o dzieciakach z organizacji Alfa Centauri / polsko niemiecki chyba. Ukrywały się u swojego wujaszka na farmie i stamtąd kierowały poczynaniami tej młodzieżowej organizacji, która istniała na całym świecie. Dzieciaki walczyły ze złym biznesmenem Cedrikiem/Sedrickiem i rozwiązywały przeróżne problemy.

cold_dog

pierwszy to "nieustraszeni" (o tej rozgłośni radiowej) a drugi "tajna misja".

kati_jh

miałes dwa posty po sobie Ricky więc gwoli jasności sprostuję,że "tajna misja" jest o dzieciakach z międzynarodowej organizacji z bazą na farmie;]

QTianMan

Witam,

poszukuje 2 seriali dla mlodziezy, oba lecialy w tvp, stawiam, ze miedzy 1991-1997 rokiem. Szczegolow pamietam malo, ale a nuz ktos da rade :)

1) raczej nie polski. bohaterem byl chlopak, ktory chyba zdobywal tajemna wiedze (jaka?) u jakiegos mistrza i guru. Mialo to delikatnie wschodni posmak (ale raczej nie sztuk walki, sporo bylo filozofii?) a w glowie utkwila mi 1 scena przede wszystkim: guru i chlopak stoja na wyludnionej ulicy (troche jak z westernu) i guru pyta chlopaka czy wszystko widzi. Kiedy chlopak potwierdza guru pstryka palcami i cala sceneria znika za ich plecami, guru kaze chlopakowi odtworzyc to co widzial, Chlopak sie skupia i sceneria sie znow pojawia, ale guru mu uzmyslawia ze pomylil sie w wielu drobnych szczegolach. Chlopak jeszcze raz sie skupia, sceneria sie zmienia i tak kilka razy az chlopak sie zarzeka, ze dokladnie tak to wczesniej wygladalo. Mialo to nauczyc zmyslu obserwacji, uzywania Mocy albo cos takiego :) Nie jestem pewien, ale chyba kojarze tez jakies sceny nauki w lesie.

2) prawie na pewno nie polski. to byl raczej mini serial (6-10 odcinkow?), z jakiegos powodu wydaje mi sie, ze mial w sobie cos brytyjskiego. Chyba lecial w ferie, opowiadal o przygodach jakiejs grupki ludzi, ktorzy podrozowali a) w czasie b) miedzy wymiarami - tego juz nie pamietam (NIE chodzi o serial sliders). Wiem, ze byl w nim motyw jakiegos bardzo waznego Zegara (?), pamietam tez nietypowe (mocno skosne) ujecia kamery, spory surrealizm i jakiegos kolesia w okularach za konsola / komputerem. Wydaje mi sie tez, ze konczyl sie malo wesolo.

To tyle :) jesli ktos czuje sie na silach bede wdzieczny za podpowiedzi.

pozdrawiam!

__mat__

Witam, ja natomiast szukam nazwy serialu emitowanego przez TVP 1 albo 2 na początku lat 90-tych. Grupka młodzieży (chyba brat z siostrą) marzą o wakacjach na tropikach, niestety ich rodziców na to nie stać więc wysyłają ich do jakiegoś polskiego miasta gdzie oni natrafiają na trop jakiegoś skarbu szukają po jakimś zamku. Grał tam Dariusz Gnatowki jako rybak. Bardzo mi zależy na tym serialu proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

__mat__

Ten pierwszy to może
http://www.filmweb.pl/f99150/Legendy+Kung+Fu,1993

ania1987

moja odp była do : " mat " ;)

ania1987

witam serdecznie od jakiegoś czasu myślę ciągle o jednym filmie/serialu, który oglądałam kilka lat temu. Nie mogę wpaść na tytuł i liczę na waszą pomoc. Otóż historia dzieje się w niemieckiej miejscowości gdzie zamieszkuje rodzina i dziewczyna z tej rodziny ma pokój na cmentarz miasteczka. W tym miasteczku atrakcją jest mumia, która znajduje się w kaplicy przy cmentarzu, po prostu są to nierozkładające się zwłoki. Dziewczyna oczarowana tym miejscem chodzi na cmentarz i spotyka ducha w tej kaplicy, który nie może zaznać spokoju ( chyba nazywał się Fryderyk - ale nie jestem pewna) chodzi mu o odzyskanie spokoju ducha, bo miał jakieś waśnie za życia z bratem. Dziewczyna chce mu pomóc i wciąga się w relacje z duchem uczuciowo.
Film/serial leciał w 2 częściach.
Było to dawno ale liczę, że ktoś mi pomoże i powie co to za tytuł!!!

alyy19

Hey
Ja też ostatnio szukałam tego serialu;) w TVP chyba był emitowany pod nazwą ,,Tajemnicza Krypta'' - niemiecki to : ,,Spuk aus der Gruft''

http://www.filmweb.pl/f261258/Spuk+aus+der+Gruft,1998

Na YouTube jest do obejrzenia w częściach:)

http://www.youtube.com/results?search_query=Spuk+aus+der+Gruft&search_type=&aq=f

Pozdrawiam;)

NiXo

Dzięki Ci wielkie !!!
Bardzo się cieszę !!!
Pozdrawiam serdecznie !!!

użytkownik usunięty
NiXo

a ja z kolei nie mogę znaleźć serialu z dzieciństwa, który mi się ostatnio przypomniał i strasznie mnie męczy.pamiętam, że bardzo się go bałam, to było o jakimś chłopcu(chyba polski), nie pamiętam kim on był, ale czasem śledził go taki straszny jakiś roztrzepany strach, który mógł zmieniać się w kłębek..może ktoś wie??

wiem, że dawno, ale to najprawdopodobniej "Słoneczna włócznia"

użytkownik usunięty
Eurydyka3

taaaaaak! dziękuję juz myslałam, ze to moja wyobraźnia.

QTianMan

Poszukuje serialu, ktorego opis pojawia sie juz w tym poscie - dwukrotnie, bez odpowiedzi. Polski tytul zapewne ma niewiele wspolnego z oryginalem - byl to bodajze "Szczesliwy znalazca". O chlopcu, ktory bierze udzial w grze/teleturnieju. Podrozuje przy tym miedzy wymiarami. jak wspominali przedmowcy wazna role w serialu odrywa zegar. Chlopak nieraz wrzuca pewne rzeczy "w zegar" aby "odzyskac" w zamian cos innego. Koniec koncow ratuje ludzi w innym wymiarze, w ktorym prowadzony jest teleturniej (moge sie mylic)

z gory dzieki za wszelkie wskazowki.

Taisa

Nie ma problemu. De Franco jest na miejscu:

http://www.filmweb.pl/f228810/Finders+Keepers,1991

de_Franco

Ech..
Dopiero zauważyłem, że to prośba ze stycznia.
No ale może komuś się przyda.

użytkownik usunięty
de_Franco

a moze de Franco też wie to?:D
a ja z kolei nie mogę znaleźć serialu z dzieciństwa, który mi się ostatnio przypomniał i strasznie mnie męczy.pamiętam, że bardzo się go bałam, to było o jakimś chłopcu(chyba polski), nie pamiętam kim on był, ale czasem śledził go taki straszny jakiś roztrzepany strach, który mógł zmieniać się w kłębek..może ktoś wie??

de_Franco

Nie jestem pewna czy ten serial w ogóle istniał, czy ja zwariowałam, bo żaden mój znajomy go nie pamięta. Oglądałam go w Walt Disney przedstawia. Był o angielskiej dziewczynie, rzecz działa się w Indiach i ona miał romans z Hindusem, a potem ją porwali i już więcej nie pamiętam. Miał chyba 6 odcinków. Bardzo proszę pomóżcie, bo mnie to strasznie dręczy:)

brzydalizlosnica

to chyba było "tajemnice czarnej dżungli" hindus przystojny a ona to chyba blondynka Ada

użytkownik usunięty
QTianMan

a kojarzy może ktoś serial, który leciał na tvp1 jakoś rano, był o dziewczynie która jeździła autobusem po ameryce (ona lub ktoś z jej rodziny był w trasie koncertowej?). rozwiązywała chyba jakieś zagadki w każdym z miejsc. serial był w takim trochę mrocznym klimacie albo lekko paranormalnym... tak coś kojarze. pamiętam, że miała chyba zwierzę-opiekuna CZARNĄ PANTERĘ...

QTianMan

a pamięta ktoś może serial (również emitowany zaraz po bajce "walt disney przedstawia"), w który opowiadał o 2 detektywów, jeden z nich był chłopcem, błyskotliwym a drugi roztrzepanym mężczyzną po 30-40. rozwiązywali różne sprawy, ten koleś miał kolekcję wypchanych zwierzaków, a chłopak mieszkał z babcią i mamą :)
a oprócz tego był jeszcze 1 serial , którego za dobrze nie pamiętam. przypomina mi się 1 odcinek, w którym to chłopak zostaje wyrzucony z internatu za zepsucie kibla. jego ojciec go stamtąd zabiera i ścigają ich jacyś gangsterzy [coś w ten deseń] i oni zwiedzają chyba świat żeby odnaleźć jakieś kule, czy tam artefakty, nie pamiętam dokładnie.
wiem, że bardzo lubiłam te filmy, a teraz za nic nie mogę ich sobie przypomnieć
z góry dziękuję za odpowiedź :)

chakalaka

Sądząc po opisie to drugi serial to Veritas.

Vivien Leigh

Tak to ten! Dzięki!

chakalaka

super serial
Polecam
A da się go pobrać z neta ?

chakalaka

Minęło już trochę czasu i może już znalazłaś; ten pierwszy serial to: http://www.filmweb.pl/serial/Stick+With+Me%2C+Kid-1995-171637

mozgun

Raju, nie wierzę. Że znalazłeś ten serial. Wow. Tyle lat w sumie, a cieszę się teraz tak jakby to było wtedy, haha :)

chakalaka

1. szukam tego samego serialu co ty, moze cos znalazlas? bede Ci bardzo wdzieczny.

chakalaka

znalazlem, ten serial to Stick with me, kid

QTianMan

a propo 1 serialu pamiętam, że były tam jakieś sprawy z pszczołami, diamentem jego babci, która oskarżyła przyjaciółkę o odebranie ukochanego, i z jakimś samochodem z lodami, nie pamiętam dokładnie :P

chakalaka

odświeżę troszkę temat.
poszukuję tytułów 2 seriali:
1 - leciał na tvp 1 zaraz po bajce Disneya, opowiadał o perypetiach sióstr pięcioraczek (lub czworaczek) i ich ojcu; to były ładne nastolatki z długimi kręconymi włosami; produkcja zapewne wytwórni Disneya
2 - tu nie jestem pewna czy to był serial, czy film; opowiadał o chłopcu podróżującym na znaczku pocztowym; chłopiec zmniejszał się i "wciągało" go na znaczek pocztowy, który przyklejony był do zaadresowanej koperty; koperty nie mógł wrzucić do skrzynki nikt kto znał tajemnicę chłopca, tylko ktoś całkiem obcy; czasem list leżał na ziemi zanim ktoś go podniósł. pamiętam, że raz chłopiec był na znaczku, na którym siedział na koniu; raz trafił do klaseru filatelisty

tyle pamiętam. zależy mi na przypomnieniu tytułu głównie drugiego serialu, ponieważ chciałabym go znów obejrzeć

xmarcelinax

Witam.
Od paru lat probuje sobie przypomniec nazwe pewnego serialu ktory puszczali na 1-ce albo 2-ce.....
Serial nie byl za dlugi i byl dla mlodziezy puszczali go we wakacje (prawdopodobnie) tak miedzy 10:00 a 14:00.
Serial zagraniczny opowiadal o dziewczynce i chlopcu (chyba rodzenstwo) i jakims chyba dziadku.
najbardziej utkwila mi w pamieci scena jak dziadek dal kamien do reki dziewczynki a pozniej dal chlopcu. w zaleznosci od tego kto trzymal kamien (dziewczynka lub chlopiec) zmienial swoja temperature. u jednego byl np.: zimny jak lod a u drogiej osoby bardzo goracy...
pamietam ze jedno z tych dzieci mialo problem poniewaz nie potrafilo sie skupic zeby wplynac na zmiane temperatury kamienia... pozniej sie nauczylo.
mam cicha nadzieje ze ktos bedzie wiedzial o jaki serial chodzi i poda tutaj tytul.
z gory dziekuje.

sebuja

Tajemnica wygasłych wulkanów http://www.filmweb.pl/serial/Tajemnica+wygas%C5%82ych+wulkan%C3%B3w-1982-226938

xmarcelinax

2. Tomek oszukaniec i znaczkowy podróżnik - Tommy Tricker and the Stamp Traveller (1988)

magdagoral

to jest to. myślałam, że to serial, a okazało się, że film. bardzo dziękuję za pomoc

QTianMan

Ja tez poszukuje seriali
1 opowiada o geniuszu karle miejscy ochroniarz i pracującego chyba dla rządu . karzeł miał szerokie zainteresowania a przez to wiele przygód

2 bajka rysunkowa o Arsenie Lupe

3 serial dla młodzieży o nastolatku który uległ wypadkowi czuba u sąsiada w piwnicy któremu pomagał w wyniku którego zdobył wyjątkowe umiejętności jedną z nich było latanie a inną chyba wyjątkowa siła

Ania_2

3) TO MOŻE TO http://www.filmweb.pl/serial/Moje+drugie+ja-1988-109946

777temida

to to Wielkie dzięki

Ania_2

# 1 to:
http://www.filmweb.pl/serial/Wizard%2C+The-1986-167359

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones