Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/%22Czarodziejki%22+wracaj%C4%85+do+telewizji-121102

"Czarodziejki" wracają do telewizji

  • Deadline
  • autor: mp
  • Seriale
Kanał CW sięga po jeden z największych przebojów stacji WB (która przekształciła się później w CW), czyli "Czarodziejki". Będzie to drugie podejście do odświeżenia serialu. Poprzednio za projekt brała się stacja CBS (współwłaściciel CW) w 2013 roku. Tamta wersja została jednak odrzucona jeszcze na poziomie prac nad scenariuszem.

Group01_.jpg


"Czarodziejki" debiutowały w 1998 roku. Była to historia trzech sióstr mieszkających współcześnie w San Francisco. Zgodnie z tytułem były obdarzone nadprzyrodzonymi mocami. Jednak w serialu zmagały się nie tylko z demonami i innymi siłami nieczystymi, lecz również z typowymi problemami kobiet mieszkających w wielkim mieście.

Za nowe "Charmed" odpowiadać będą: autorka "Jane the Virgin" Jennie Snyder Urman oraz producent (a także reżyser odcinka pilotowego) Ben Silverman i scenarzystki Jessica O'Toole i Amy Rardin.

"Charmed" stacji CW nie będzie rozgrywać się współcześnie. Akcja serialu zostanie przeniesiona do roku 1976. Jednak wciąż powinien mieć trzy główne bohaterki.