Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Chris+Pine+jako+kr%C3%B3l+Szkot%C3%B3w%2C+Robert+Waleczne+Serce-124824

FOTO: Chris Pine jako król Szkotów, Robert Waleczne Serce

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy, Multimedia
Platforma Netflix opublikowała pierwsze zdjęcie z historycznego widowiska "Outlaw King". Możecie na nim zobaczyć gwiazdę produkcji, Chrisa Pine'a.

teaserdark_lighterface_1-1-3_1-1-4.jpeg
(kliknij, aby powiększyć)

Film opowiada o postaci Roberta de Bruce'a, którą fani kina znają jako drugoplanową postać widowiska "Braveheart - Waleczne Serce". Akcja rozgrywać się będzie w 1306, czyli już po śmierci Williama Wallace'a, i opowie o decydujących momentach walki o niepodległość Szkocji. W tym roku Robert został ekskomunikowany przez papieża za zabicie w pojedynku, do którego doszło w kościele, rywala do tronu, został symbolicznie koronowany na króla Szkocji, przegrał sromotnie dwie bitwy i musiał uciekać z kraju. Wrócił w lutym 1307 roku rozpoczynając powstanie, które zmieniło losu Szkocji.

Okresu wygnania dotyczy legenda, iż ukrywając się przed Anglikami w nadmorskiej jaskini Robert Bruce, bliski załamania, poważnie rozważający rezygnację z walki, dostrzegł pająka usiłującego przeciągnąć nić przez całe wejście do groty. Kolejne próby kończyły się niepowodzeniami i upadkami, jednak pająk ostatecznie zdołał swą nić przeciągnąć. Wówczas Bruce miał podjąć decyzję, że będzie prowadził walkę z Anglią do skutku. [za: Wikipedia]

Obraz reżyseruje David Mackenzie. Pine wystąpił w jego poprzedni filmie "Aż do piekła".