Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Grali%C5%9Bmy+w+%E2%80%9EAuta+3%3A+Wysokie+obroty%E2%80%9D-123554

Graliśmy w „Auta 3: Wysokie obroty”

Kilka dni temu mieliśmy okazję wziąć udział w przedpremierowym pokazie gry Auta 3: Wysokie obrotyw londyńskiej siedzibie Warner Bros. Na miejscu pojawili się deweloperzy z Avalanche Software, którzy z przejęciem opowiadali nam o swojej produkcji i o miłości do marki „Auta”. Co ważne, Avalanche - jeszcze pod skrzydłami Disneya - odpowiedzialne było za naprawdę niezłą grę „Cars 2” przy której, wstyd się przyznać, spędziłem około 50 godzin. W skrócie - właściwi ludzie na właściwym miejscu.

cars3-webpageheader1-h1a-2048x640-builder_c0ac913a.jpeg


Akcja gry Auta 3: Wysokie obroty toczy się po wydarzeniach, które przedstawi film Auta 3”, więc najlepiej jest siąść do niej po uprzedniej wizycie w kinie. Pamiętajcie jednak, że to gra wyścigowa, zatem fabuła nie gra tu aż tak dużej roli. Jeśli zaś chodzi o same wyścigi - twórcy, podobnie jak i przy poprzedniej grze z serii, czerpali garściami z dorobku Nintendo czyli serii „Mario Kart”. W żaden sposób nie jest to jednak powód do krytyki. Jak już kopiować to od najlepszych, a nikt nie zna się na szybkich zręcznościowych wyścigach lepiej niż Nintendo.

3 21


Twórcy Aut 3: Wysokie obrotyprzygotowali dla nas kilka ciekawych trybów gry. Podstawowy „Race” to najprostsze wyścigi ze sterowanymi przez innych graczy bądź też przez CPU przeciwnikami. W „Battle Race” do gry wchodzą znajdźki, którymi możemy pomagać sobie/przeszkadzać innymi w dojechaniu do mety. Rakiety, rażenie prądem czy bomby - jest tu wszystko, co trzeba. Zaraz za nimi w menu gry czeka na nas tryb „Takedown”, w którym naszym zadaniem jest eliminowanie specjalnych małych samochodów jeżdżących po trasie. Co ciekawe, aby nie propagować przemocy, nie likwidujemy tu znanych z bajek bohaterów, a zupełnie generyczne, bezduszne pojazdy. Bardzo fajnym miejscem jest „Thomasville Playground” - ogromny plac z różnymi atrakcjami i zadaniami służący do nauki podstaw gry. Nie mogło zabraknąć również obowiązkowych turniejów, za ukończenie których nagradzani jesteśmy pucharami.

cars3_1200x560_09_6f3d986b.jpeg


W grze czeka na nas ponad 20 znanych z filmów aut, a każde prowadzi się zupełnie inaczej. Jestem przekonany, że początkowo każdy będzie wybierał swojego ulubieńca, a dopiero później zaczną się próby dopasowania pojazdu do naszego stylu jazdy. Każde auto możemy również delikatnie zmodyfikować przed wyścigiem - zmienić kolor podświetlającego je neonu, dźwięk klaksonu czy kolor ognia jaki będzie wydobywał się z rur wydechowych po aktywacji nitro. Tymi samochodami przyjdzie nam się ścigać po 21 trasach nawiązujących do lokacji z animacji Auta 3.

Największym plusem gry jest opcja grania w cztery osoby na podzielonym ekranie. Posiadacze Nintendo Switch mają to u siebie od ponad miesiąca w postaci Mario Kart 8 Deluxe, jednak na PC, PS4 czy Xboksie One ze świecą by szukać fajnych ścigałek na czterech graczy siedzących na jednej kanapie. Oprawa graficzna dostaje trochę w kość przy włączeniu gry na czterech, ale to norma i sam musiałem tłumaczyć siedzącemu obok mnie dziennikarzowi, dlaczego tak się dzieje.

cars3_1200x560_11_4bb7a142.jpeg
 
cars3_1200x560_10_7c53f1bc.jpeg


Gra Auta 3: Wysokie obroty trafi do sprzedaży w polskiej wersji językowej (napisy) na PlayStation 3, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox 360 i Xbox One już za tydzień, 16 czerwca, dzień po kinowej premierze animacji Auta 3. Wydaje mi się, że dla młodocianych fanów „Aut” będzie to pozycja obowiązkowa.

zobacz też: