Klasyka science-fiction w warszawskim Iluzjonie

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/Klasyka+science-fiction+w+warszawskim+Iluzjonie-52937
W dniach 17-25 lipca Kino Iluzjon zaprasza na spotkanie z kinem SCIENCE FICTION.

W cyklu znajdzie się wiele filmowych rarytasów, jak mistrzowsko zainscenizowana futurystyczna wizja miasta w METROPOLIS Fritza Langa z 1926 r. oraz jeden z najwybitniejszych filmów s-f w historii kina, zdobywca Oscara ’68 za efekty specjalne - 2001: ODYSEJA KOSMICZNA Stanleya Kubricka.

Nie zabraknie klasyki gatunku, pierwszej część kultowych GWIEZDNYCH WOJEN George’a Lucasa z 1977 roku (polska premiera 1979).  Pokaz 18 lipca o godz. 20.00, zorganizowany we współpracy z 501st Legion: Polish Garrison oraz Rebel Legion: Eagle Outpost, poprzedzi szereg atrakcji, m.in.: spotkanie z polskimi członkami fanklubu GW w strojach wzorowanych na filmowych kostiumach, nauka posługiwania się mieczem świetlnym dla Małych i Dużych oraz konkursy z nagrodami. (początek godzina 18.30)

Dzięki Stevenowi Spielbergowi przeżyjmy BLISKIE SPOTKANIA TRZECIEGO STOPNIA  - film ten został nagrodzony Oscarem specjalnym za montaż efektów dźwiękowych i Oscarem za najlepsze zdjęcia w 1978 r. Zobaczymy również E.T. z 1982 r., historię niezwykłej przyjaźni chłopca z kosmitą, która odniosła ogromny sukces kasowy.

Następnie spotkamy się dwukrotnie z Obcym: w OBCY – 8. PASAŻER NOSTROMO w reż. Ridleya Scotta z 1979 r. i OBCY - DECYDUJĄCE STARCIE Jamesa Camerona z 1986. W obu częściach serii dzielna Sigourney Weaver w roli porucznik Ellen Ripley prowadzi morderczą walkę z istotą pozaziemską, tytułowym Obcym.

W STALKERZE Andrieja Tarkowskiego z 1979 r., opartym na powieści braci Strugackich „Piknik na skraju drogi”, trafimy do nawiedzonego niegdyś przez przybyszów z kosmosu Ośrodka Badań Tajemnic Sfery.

Przeżyjemy ekscytujące erotyczne przygody w kosmosie z Jane Fondą w BARBARELLI w reżyserii jej ówczesnego męża, Rogera Vadima z 1967 roku oraz duetem Stuhr-Łukaszewicz w polskiej komedii science-fiction SEKSMISJA Juliusza Machulskiego z 1983 r.

W kosmos udamy się także dzięki AELICIE Jakowa Protazanowa z 1924 r., opartej na powieści Tołstoja (seans z muzyką na żywo) a próby teleportacji zobaczymy w filmie MUCHA r. Davida Cronenberga z 1986 r.

Będziemy mogli przenieść się w przyszłość dzięki Stanleyowi Kramerowi, który roztoczy wizję poatomowego świata w OSTATNIM BRZEGU z 1959 r. z Gregorym Peckiem w roli kapitana łodzi podwodnej; a do zmechanizowanej i zuniformizowanej rzeczywistości w jedynym anglojęzycznym filmie Françoisa Truffaut, FAHRENHEIT 451 z 1966 r.


Repertuar Iluzjonu znajdziecie TUTAJ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones