Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Kyle+Chandler+zamiast+Clooneya+pu%C5%82kownikiem+w+%22Paragrafie+22%22-127844

Kyle Chandler zamiast Clooneya pułkownikiem w "Paragrafie 22"

  • Deadline
  • autor: mp
  • Seriale
Doszło do przetasowań w obsadzie miniserialu "Catch 22", którego współreżyserem jest George Clooney. Miał on również zagrać w ekranizacji "Paragrafu 22" pułkownika Cathcarta, ale ostatecznie zdecydował się zostać porucznikiem Scheisskopfem. Zamiast tego w pułkownika wcieli się Kyle Chandler ("Wieczór gier", "Bloodline").

Getty Images © Christopher Polk


Pilot Yossarian jest przekonany, że wszyscy dybią na jego życie – zarówno Niemcy, jak i dowódcy jego jednostki, zmuszający go do udziału w coraz większej liczbie misji bojowych. Udaje wariata, by wykpić się od dalszych lotów. Tymczasem otaczają go sami wariaci. Major który przyjmuje podwładnych tylko wtedy, gdy go nie ma; porucznik Scheisskopf, którego działalność ogranicza się do urządzania defilad; porucznik Milo Minderbinder, który traktuje wojnę jako sposób na zbicie majątku i bombarduje własne pozycje, bo dogadał się z nieprzyjacielem. Oficjalnie w amerykańskim wojsku nie ma miejsca dla wariatów; choroba psychiczna stanowi wystarczający powód, by zostać natychmiast odesłanym do domu. Przepisy są w tym względzie bardzo wyraźne. Jest jednak mały kruczek: osławiony Paragraf 22. [nota wydawcy]

Główną rolę zagra Christopher Abbott, a jako major wystąpi Hugh Laurie. Obok Clooneya za reżyserię odpowiadać będzie Grant Heslov.

Całość powstaje dla Hulu.

zobacz też: