Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Ostatnia+ksi%C4%85%C5%BCka+autora+%22Parku+Jurajskiego%22+w+drodze+na+ekran-122559

Ostatnia książka autora "Parku Jurajskiego" w drodze na ekran

  • Coming Soon
  • autor: łm
  • Filmy
Amblin Entertainment nabyło prawa do ekranizacji książki Michaela Crichtona "Micro". Stanowisko reżysera negocjuje Joachim Rønning, twórca najnowszej części "Piratów z Karaibów".

1.jpg


Laboratorium biologiczne w Cambridge. Siedmioro doktorantów, a wśród nich Peter Jansen, staje przed szansą, o jakiej dotąd mogli tylko marzyć. Brat Petera, Eric, proponuje im udział w projekcie naukowym spółki Nanigen, której jest wiceprezesem. Znakomicie wyposażone laboratorium firmy znajduje się na Hawajach, na wyspie Oahu, w otoczeniu dziewiczej przyrody. Nim doktoranci przybywają na wyspę, Eric ginie w tajemniczych okolicznościach. Prywatne śledztwo Petera ujawnia, iż jego brat padł ofiarą spisku współpracowników, a spółka Nanigen zajmuje się produkcją sprzętu badawczego i pojazdów w mikroskopijnych rozmiarach. Konfrontacja z Drakiem, szefem Nanigen, ma tragiczne konsekwencje. Podstępny biznesmen poddaje grupę działaniu pola tensorowego, co skutkuje miniaturyzacją badaczy. Dzięki pomocy dziewczyny Erica, doktorantom udaje się uciec. Zmniejszeni do wysokości centymetra, rozpoczynają wędrówkę przez hawajską dżunglę. Muszą wrócić do siedziby Nanigen i dostać się do generatora. Tymczasem Drake, pozbywszy się Alison, wysyła w ślad za uciekinierami wyszkolonych zabójców. Młodzi ludzie nie mają wiele czasu – muszę zmierzyć się nie tylko z groźnymi stworzeniami zamieszkującymi mikroświat oraz polującymi na nich mordercami, ale również z chorobą dekompresyjną, która nie pozwala ludziom zbyt długo pozostawać w zmniejszonej postaci [nota wydawcy]

"Micro" to ostatnia książka Crichtona. Autor zmarł w trakcie prac nad nią w 2008 roku. Dzieło, które ostatecznie trafiło do księgarni trzy lata później, dokończył Richard Preston.

To nie pierwszy raz, gdy Hollywood sięga po twórczość Crichtona. Wcześniej na ekran trafiły m.in. "Park Jurajski", "Kongo" oraz "13. wojownik". Wielką popularnością cieszy się również serial "Westworld" oparty na wyreżyserowanym przez pisarza filmie z 1973 roku.

zobacz też: