Val Kilmer, Bogusław Linda i Katarzyna Figura w westernie

  • Gazeta Wyborcza
  • Filmy
Hollywoodzki gwiazdor Val Kilmer, Bogusław Linda i Katarzyna Figura spotkają się na planie westernu "Summer Love", do którego zdjęcia powstają obecnie w Siedlcu koło Janowa - informuje "Gazeta Wyborcza". Reżyserem i scenarzystą filmu jest Piotr Uklański - Polak na stałe mieszkający w USA.

W filmie "Summer love" Bogusław Linda gra szeryfa. Jego ukochaną będzie Katarzyna Figura, a gwiazdą filmu - Val Kilmer, znany m.in. z "The Doors", "Willow" i "Batman Forever". Jednak ani słynna polska aktorka, ani amerykański gwiazdor nie występowali w scenach kręconych we wtorek i środę w Siedlcu.

Akcja "Summer Love" dzieje się w małym miasteczku nad rzeczką. Mieszkają w nim poszukiwacze złota, ale złota nigdzie nie ma. Atmosfera robi się więc jak w upadłym PGR-ze - opowiada. - Najważniejszymi osobami są tu Szeryf i Kobieta Jego Życia. Nagle w mieście pojawia się Obcy. Przyjeżdża z ciałem człowieka poszukiwanego, za którego wyznaczono nagrodę. To burzy życie tego spokojnego miejsca. Z ludzi zaczynają wychodzić bardzo podłe zachowania, najbrzydsze cechy...

Producenci zastanawiali się, gdzie kręcić zdjęcia: - Miejsca na Jurze okazały się doskonałe - mówi Maciej Skalski z firmy MS Film, polski producent "Summer love". - Stąd jedziemy już do Jaworzna. Tam będzie takie westernowe miasteczko, a na listopad zostają zdjęcia w studio.

"Summer love" reżyseruje Piotr Uklański, a operatorem jest Jacek Petrycki. Wystepują m.in. Val Kilmer, Bogusław Linda (szeryf), Katarzyna Figura (kobieta szeryfa), Jerzy Rogalski (sklepikarz). Premiera planowana jest na jesień 2006 roku. - Ale wcześniej będziemy chcieli pokazać go na festiwalach - mówi reżyser.