Rachel Weisz

Rachel Hannah Weisz

8,0
40 985 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rachel Weisz

Jak się czyta nazwisko Rachel Weisz? Znam angielski całkiem nieźle, ale nie mam pojęcia, jak można przeczytać jej nazwisko.
Pozdro

Mrs__Silas

Po węgiersku czyta się "Weis" (wajs). Ciekawe czy angole mają z tym taki kłopot...;)

Pan_Kuba

ja tam zawsze czytałam Weis, ale nie wiem czy dobrze...

Mrs__Silas

Też się właśnie nad tym zawsze zastanawiałam. Próbowałam się przysłuchać na Oskarach, jak przeczytają jej nazwisko ale jakoś przegapiłam ;)

Skylaria

ja słyszałem jak ludzie mówią "Łajsz". ja w sumie też zacząłem tak mówić.

Krolik_Pudding

oj tam, Rejczel Wejsz :p ja tak czytam :P

pati_17

ja tam czytam Rejczel Łejsz......................... ..

Hermioneczka

ej dzisiaj ogladalam reklame filmu Był sobie chłopiec i tam ona gra i mówili jej imie i nazwisko:
Rejczel Łejsz

Hermioneczka

mi się zdaje ze Raczel Wejsz najlepiej pasuje mmi z tych wszyskich

i_v_

Na rozdaniu Oscarów, kiedy dostała nagrodę, Morgan Freeman powiedział dwa razy: "Wajs", a raz "Łajs". Ale wydaje mi się, że powinno być "Wajs", bo on powiedział coś pomiędzy "Ł" i "W". Rachel i Morgan się znają, więc on chyba wie jak wymawia się jej nazwisko.

Ellesmera

Raz słyszałam jak czytano je w TV. Najprawdopodobniej mówi się "Łajcz".

użytkownik usunięty
Alice

Wątpię, żeby angole się wczuwali i wymawiali 'sz'... chyba mówią na odwal się poprostu łejs... :D

Jestem pewna, że na rozdaniu Oscarów jej nazwisko wymawiano Wais :)

Chobi_2

Rejczel Wajsz...

chyba =P no bo jak inaczej...

YOUR_FAVOURITE_UNCLE

Wajs - tak słyszałam na Oscarach (tak mówił Morgan Freeman).

Ellesmera

Rejczej Łajs z małym przejściem z S na Z na końcu - tak mowie ja

Kristofio

uuuuuuupssssss poprawiam sie - Rejczel Łajs a nie Rejczej Łajs

użytkownik usunięty
Mrs__Silas

Wesz Wesz XDDDDD Ale tak na poważnie żeby określić jak się czyta jej nazwisko trzeba najpierw zwrócić uwagę na pochodzenie danej osoby. Z tego co wiem ta Pani urodziła się w Wielkiej Brytani, zakładając że jej rodzice i nazwisko jest pochodzenia angielskiego "Łejsz", a jak węgierskiego (bo pojawiła się taka sugestia) "Wajs"

Mrs__Silas

Wajs [tak przyanjmniej wymiawiał je David Latterman z Late Show podczas wywiadu z Rachel]
http://www.youtube.com/watch?v=7tE8-39cbOQ [www.youtube.com/watch?v...] [na końcu wywiadu, który dotyczy m.in. filmu Fountain]

Mrs__Silas

w języku węgierskim 'sz' czytamy jak 's'. Jeśli więc jej nazwisko pochodzi z tego języka to czytamy je po prostu Weis/Wais. Angielski jak wiadomo zmiękcza 'w' stąd Łais/Łeis. Poza tym to nazwisko może też mieć żydowskie korzenie.

Mrs__Silas

ja mówię "wajs" i tak też mówią w mediach, więc myślę że tak jest poprawnie, no ale głowy nie dam :)

użytkownik usunięty
Mrs__Silas

Rejczel Łejsz...:) tzn. tak mówią po angielsku :)

Mrs__Silas

Ale macie kurde dylemat ja czytam rejczel wajsz i chyba wszyscy tak czytają hehe

verymadmanonthisweb

muszę wreszcie odsubskrybować ten temat - mam dosyć;]

Krolik_Pudding

nie wszyscy:P kazdy beedzie dawal swoja teorie i bedzie mowil ze jest an bank poprawna;P niech kazdy czyta jak chce:P

Hermioneczka

Raczel Wejsz napewno a nie jakies bzdury

i_v_

To Ty tak czytasz...i tak kazdy bedzie twierdził ze jego wersja jest poprawna wiec juz basta;P Ty czytacz Raczel Wejsz ja Rejczel ŁEjsz a ktso inny Rakel Weisz i juz:P

Hermioneczka

Jej nazwisko czyta sie WAJS
jestem pewna,bo mam z nią wywiad gdzie właśnie tak
się przedstawiła:)
pozdrawiam

Aleera_2

No a ja slyszalam jak gadali Rejczel łejsz...sama juz nie wiem zreszta.. co tam:)

Hermioneczka

Sądzę, że te nazwisko ma pochodzenie żydowskie. Przeciętni Węgrzy nie noszą tego typu nazwisk, tak samo jak przeciętni Polacy nazwisk typu Wassermann czy Miller. Większość nazwisk wyglądających na niemieckie ma rodowód żydowski. Ktoś coś wspomniał o pochodzeniu węgierskim. Być może jej przodkowie byli Węgrami pochodzenia żydowskiego.

Hermioneczka

No ale ja Wam wszystkim mówie,że czyta
się Wajs!! xD hyhyyhyh
skoro ona sama sie tak przedstawiła!
chyba ona najlepiej wie jak sie czyta
jej własne nazwisko! madafaka xD

Mrs__Silas

zapraszam do obejrzenia http://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Rachel_Weisz#Pronunciation . Wikipedia wie ;]

Mrs__Silas

Nawet jeśli nie jest amerykańskim nazwiskiem czyta się ŁAJS. W czytamy jak Ł, EI jak A, a SZ jako S albo Z.

Mrs__Silas

Słuchaj jej nazwisko czyta sie Wajs (ŁAJZ) Z AKCENTEM NA Ł

ewik92

Czyta się: 'wajs'. Tutaj można usłyszeć http://pl.youtube.com/watch?v=zn17MxusfV4
Pozdrawiam

kery_2

Oczywiście że sie czyta "wajs". Przestańcie filozofować,bo tak jak pisałam Rachel chyba lepiej wie jak sie nazywa a skoro sama przedstawia sie "WAJS" to coś znaczy...w większości przypadków "w" czyta sie "ł" w angielskim ale NIE ZAWSZE. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones