Vangelis

Evángelos Odysséas Papathanassíou

8,8
1 964 oceny muzyki
powrót do forum osoby Vangelis

Przyznam,że znałem motyw (nawet dziecko go zna) ale nie wiedziałem kto go stworzył i z jakiego filmu był. No i dzisiaj widzę na wrzucie The greatest composer.... więc patrzę Vangelis, hmm coś mi to "nazwisko" świta no i włączyłem przesłuchałem świetne soundtracki i w pewnym momencie włączył się właśnie OST Chariots Of Fire. To było coś czego szukałem od lat ;) Wielki kompozytor,choćby nawet za ten motyw.

bisban

Ja tą piosenkę usłyszałem po raz pierwszy jak miałem 12 lat i od tej pory zaczęła się moja fascynacja Vangelisem i w ogóle muzyką elektroniczną. To jeden z najbardziej rozpoznawanych motywów w twórczości tego pana.Niesamowicie piękny, inspirujący i pozytywny utwór!

użytkownik usunięty
bisban

Przykłady Jego rewelacyjnych utworów można mnożyć a mnożyć. Niesamowity jest utwór "Antarctica", również "Song of white". Być może znasz? "12 o'clock", "SPIRAL" (!!), "Metallic rain", "Bounty - Opening i Closing", "Dream in an open place", "Fields of coral", "Memories of green", "Voices" - doskonały album, ze Stiną Nordenstam w tle (Co za głos!!). Podobni mistrzowie: Jean Michel Jarre, Klaus Schulze, Isao Tomita, Mike Oldfield, Andreas Vollenweider.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones