Vangelis

Evángelos Odysséas Papathanassíou

8,8
1 964 oceny muzyki
powrót do forum osoby Vangelis

Uwielbiam tego artystę, człowiek ma talent i świetnie go wykorzystuje. Piekne są jego kompozycje. Nie z tej ziemi :).
Czy ktoś wie gdzie można kupić jego starsze płyty? Pomóżcie. Pozdrawiam

BATON

Uszanowania!!

Prawie cała dyskografia?? To znaczy ile?? Bo wiesz trudno się doliczyć wszystkiego jeśli chodzi o jego twórczość :). Jeśli chodzi Ci o płyty oficjalne (nie bootlegi) to problemy są taki że pewne z nich nie były wydane na CD lub były wydane ale w pewnych powiedzmy egzotycznych dość krajach (Węgry);)
Niektóre z tych płyt są dość drogie!! Jeśli chodzi o bootlegi to sparawa przedstawia się jeszcze gorzej bo ceny jeszcze bardziej rosną....Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i jeśli chcesz wydać kupę kasy to trafiłęm kiedyś z ciekawości na aukcję internetową płyty "Francesco" (bootleg)...kosztowała coś około 150$.

W Polsce nie mam pojęcia czy można kupić coś starego i oryginalnego jeśli chodzi o twórczość Vangelisa.

Poza tym jestem tylko biednym studentem i nie stać mnie więc korzystam z neta i takich sobie programów (pewnie wiesz jakich;) Dzieki temu udało mi się zgromadzić naprawde sporą kolekcję zarówno albumów jak i filmów i wywiadów z muzyką Vangelisa.

No cóż mogę tylko polecić Ci strony internetowe o V. (łatwo je znalażć w googlach) więc nie podaje adresów. Zawsze są tam jakieś rubryki dla kolekcjonerów gdzie można się wymienić nagraniami lub coś nabyć.

Pozdrawiam !!

quark

Dzięki że odpowiedziałeś :)
Narazie zbieram tylko oficjalne płyty - mam ich 27. Też jestem biednym studentem, ale na Vangelisa zawsze znajdę trochę kasy (ale nie 150$ :)). Jeśli chodzi o ściąganie muzyki z internetu to ok, ale Vangelisa chcę mieć wszystkie płyty oryginalne. Przez internet (na aukcjach) nie kupuję, bo nigdy nie wiesz na co możesz trafić. Tylko pewne i zaufane źródła. Próbowałem już szukać nawet we Francji, ale były tylko te nowsze płyty. Najstarszą płytę jaką posiadam z dyskografii Vangelisa jest L'Apocalypse des animaux z 1973. Zbieram tylko płyty z nowymi utworami, żadnych składanek.
Pozdrwiam.

BATON

Dzieki że przybliżyłeś swoje dotychczasowe osiągnięcia :) Naprawde możesz być z siebie dumny!! 27 oryginalnych płyt :) Jestem pod wrażeniem!!
W sumie to miło się patrzy na ewolucję twórczości artysty...nie?? Ja w sumie (i nie jest mi wstyd) posiadam tylko jedną oryginalną płytę Vangelisa ("Mythodea"). Za sto lat to będzie kalsyka!!! Co do reszty to wszystkie mam w tym takim znanym formacie z dobrą jakością dzwięku. Mam też sporo bootlegów w tymże formacie. Pochwale się że jestem providerem "Francesco" (bootleg) na Emulu :). Ale poza tym to naprawde fajnie że napisałeś na tym forum, bo tak się składa że miłośników muzyki Vangelisa jest na prawde niewielu....

Pozdrawiam!!
PS: Miłego kolekcjonowania!!
PS2: Jak chcesz rezent wielkanocny (jakiś utwór dla koneserów) to napisz swojego maila :)

quark

:) to znowu ja. Pytanie czy chce prezent - oczywiście. mój adres: baton82@op.pl
Jeśli chodzi o fanów Vangelisa to nie znam żadnego, próbowałem zarazić kogoś fascynacją do muzyki Vangelisa, ale niestety nie powiodło mi się. Jedyną osobą która słucha Vangelisa jest moja byłą nauczycielka - ale słucha tylko płyt z Jonem Andersonem ze względu na jego głos (jak ona to mówi - anielski). Niepowiem że tak nie jest, bo właśnie od płyty "The friends of mr. Cairo" rozpocząłem kolekcjonowanie dyskografii Vangelisa.
Oprócz Vangelisa kolekcjonuje również Jarra i Oldfielda - ale nie w takim stopniu jak Vangelisa (chodzi o ilość i jakość (piraty)).
Pozdrawiam. I czekam na małe co nieco :)

quark

"Ale poza tym to naprawde fajnie że napisałeś na tym forum, bo tak się składa że miłośników muzyki Vangelisa jest na prawde niewielu.... "

Jak to nie ma?! Ja jestem...:P i to takim etremalnym!!! (28 albumów - najstarszy z 1970), to zamo dotyczy Pana Oldfielda (22 albumy) i Pana Jarre'a (17)... wychowałem się na takiej muzyce!!! Niestety nie wiem jak wy Panowie, ale ja musiałem się ukrywać przed moimi rówieśnikami, że słucham takiej muzyki a nie innej... :(

Teraz dopiero powoli wychodzę z tego podziemia... :)
Pozdrawiam serdecznie! :)

jezile

To jeszcze raz ja... :)
co myślicie o muzyce z Aleksandra, bo moim skromnym zdaniem, wyczuwam u Pana Vangelisa "lekkie" zmęczenie... :)

BATON

Rzeczywiście przydałby się film typu Bitter Moon lub Missing...w sumie jeśli chodzi o Alexandra to spodziewałem się muzyki bardziej orkiestrowej...coś w stylu Mythodei ale niestety taki fragment był tylko jeden :( Trudno wiek robi swoje a poza tym złote czasy elektroniki skończyły się wraz z soundtrackiem Vangelisa do filmu "1492". Z drugiej strony zwróć uwagę na to że wpływ na popularność muzyki do filmu ma wpływ też sam film a Alexander niestety jest najgorszym filmem Stone'a :( Całość nie wyszła więc a w tym również i muzyka choć nie wiem na ile zawinił sam Vangelis?? Zobaczymy co przyniesie przyszłość....
Pozdrawiam!!

quark

a macie jakies bootlegi z Blade Runnera? :))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))

BATON

W necie jest pełno bootlegów do Blade Runnera. Mam ich tyle, że w sumie mógłbym z tego zrobić jedną płytkę w mp3 :). W sumie moim zdaniem najlepszy jest jednak Esper Edition wydany bodajże w 2002 roku. Jest też pewien półgodzinny bootleg "Outtakes" z niesamowitą jakością dzwięku co szczególnie "słychać" w "I dreamt music".

Pozdrawiam!!

PS: Jak masz gmaila to mogę Ci to przesłać.

quark

ja mam na komputerze 42 płyty Vangelisa, wtym kilka tzw. bootlegów (themes 2 , blade runner gongo edition , blade runner esper edition czy the bounty)

gdyby kogoś interesowało, to bootlegi i mniej znane płyty jak:

* Magic (1977) - z Demisem Roussosem
* Reflection (1984) - z Demisem Roussosem
* Event of Excellence (1991) - nagranie koncertu Vangelisa z Rotterdamu
* Blade Runner private release (1993)
* A separate affair (1996) - Vangelis & Neuronium , koncert z Londynu
* Athens (1996)

są dostępne na stronie www.mp3search.ru , jest to strona płatna i żeby zakupić to wszystko, trzeba wpłacić 10$ :)
Ja jak bede mial parę groszy, to z chęcią to kupię.

Bzyku

p.s.

Quark - jak można zdobyć Francesco? kiedys próbowałem ściągnąć właśnie z e-mule, ale po tygodniu nie ruszyło ani na milimetr i odpuściłem.

Bzyku

ok, już znalazłem to co wystawiłeś... na pewnej zagranicznej stronce od emule :))

to teraz moja kolekcja V na twardym dysku wzrosła do 49 pełnych płyt, kilku niepełnych i kilku pojedynczych utworów.

BATON

Jeśli mowa o starszych płytach Vangelisa, znacie może płytę

'Jon & Vangelis: Chronicles' ?

Płyta ta jest w posiadaniu mojego taty (nie wiem kiedy i gdzie to kupił), ale widziałem ją też w jakimś internetowych sklepie.
Choć czy polecam, to nie wiem. Większość utworów na tej płycie to takie techno z lat 70 i muzyka kosmiczna w stylu Jean-Michelle Jarre'a. Jest tylko jeden naprawdę godny polecenia utwór: 'Deborah'. Naprawdę genialna piosenka, choć na żadnym programie P2P jej nie znajdzie.
No, prawie na każdym - niedawno zrzuciłem ją na mp3 i udostępniłem na eMule. Polecam poszukać...

BATON

Cześć! Ciesze się że udało Ci się ściągnąć Francesco. Ale po co przepłacać i kupować coś w rosyjskim necie :). Wszystkie płyty jakie wymieniłeś są chyba dostępne w necie. W każdym razie mam je :) i niektóre z nich są bardzo ciekawe. A do Athens 1996 są w ogólności 2 płyty jedna z jakimiś dość słabymi utworami niestety..., a druga ze zwiastunem telewizyjnym i całym koncertem ceremonii otwarcia :) i tą płytę polecam gorąco :)

Pozdrawiam!

quark

mam kilka jego płyt starszych... no po prostu klasyka... :)

quark

masz rację Quark - wtedy gdy to pisalem myslalem ze tych plyt z ruskiej strony nie znajdę, ale od tego czasu po kilkudniowych dogłębnych poszukiwaniach jednak znalazlem mozliwosc sciagniecia.

A propos, zasysam z Emule wystawioną przez ciebie Memoires8, ale od ponad tygodnia stoi w miejscu i nie chce ruszyc - może mógłbyś coś zrobic, bo chyba od dawna nie ma żadnego pełnego źródła a wszyscy mają tej płyty tyle co ja, czyli 2/3 :)

Bzyku

aha sorki za dwa posty - z płytą London 1979 to samo niestety... :/

A co do chronicles to nie jest to szczególnie rzadka płyta - kupienie w sklepie to pewnie byłby problem, ale w internetowych sklepach łmozna ją dostac.

Tej płyty raczej bym nie oceniał, bo jest to składanka pozostałych albumów z J.A. :)

BATON

Rzeczywiście zauważyłem że userzy mają problem ze ściągnieciem ode mnie pewnych albumów. Zapewne dlatego, że używam jako klienta Emule programu eDonkey2000 przez co upload mają tylko Ci userzy którzy ściągają ode mnie to co ja, nie zaś Ci którzy chcą ściągnąć to co udostępniam. Niestety ten klient ma dla mnie wiele zalet takich jak to że praktycznie nie muszę poświęcać mu zczególnie dużo czasu -) odpalam i ściaga. Jeśli masz dla mnie jakąs propozycję klienta równie łatwego w użyciu ktory pomógłby Ci jednocześnie w ściągnięciu Memoires 8 to pisz....

Pozdrawiam!

quark

szczerze mówiąc to nie wiem co z tym zrobić - pewnie musiałbyś coś w ustawieniach pogrzebać, a ja się na tym nie znam :(

Ja już trzema programami próbuję to zassać najpierw emulem, potem ejakimś innym, a teraz edonkeyem2000...

...a może dałbyś radę wysłać na maila? :)

BATON

Witam ponownie po dłuższej przerwie, troche mnie nie było, i aż się zdumiałem ile zobaczyłęm wpisów.
Mam ten sam problem - mi też nie "zasysa" przez eDonkey, eMule itp. Strasznie się na to wkurzam. Można spróbować z BearShare, może tym pójdzie. Pozdrowienia dla wszystkich fanów Vangelisa. Fajnie że jest nas kilku :). Narazie

BATON

Kurczę mam poważny dylemat. Mam możliwość zakupienia oryginalnych płyt Vangelisa np. Sex Power, The Dragon, Hypothesis niestety bardzo drogo 110 zł +koszty przesyłki (za Sex Power) i trochę taniej za pozostałe. Zawsze dążyłem do skompletowania jego dyskografii w oryginałach. W dzisiejszych czasach, gdy "powszechne" są jego utwory w różnego rodzaju formatach (sam posiadam te albumy w mp3) nie wiem czy poświęcić parę stówek na płyty, czy wiedząc, że i tak nie skompletuję całej dyskografii w oryginałach iść "na łatwiznę" i kompletować w mp3??? Pomóżcie podjąć mi decyzję. Pozdrawiam.

BATON

również uwielbiam jego muzyke .Moj ulubiony kawałek to temat z "Łowcy androidów" - "Love theme from blade runner " rafF moge tego słuchać godzinami w kółko.Moim marzeniem jest posiadanie całej dyskografii.Pozdrawiam

BATON

Cześć! Niedługo wrzucam Memoires 8 i 6 na taki fajny server wymiany plików :) Jak to zrobie to od razu podam wam wszystkim linka do ściągnięcia :) Na maila to nie ma sensu wysyłanie....za dużo zachodu....

PS: Co do oryginalnych albumów to oczywiście fajnie je mieć ale jak ktoś jest takim biednym studentem jak ja to się Ciesze z tego że wogóle coś posiadam. nawet jeśli jest to tylko mp3. Poza tym myślę że za kilka lat pojawi się jakiś inny fajny format zapisu....już teraz pewną popularnością cieszy się APE.

Pozdrawiam!

BATON

Obecnie mam 23 albumy Vangelisa (http://www.mininova.org/searc h/?search=vangelis) Na tej stronie macie ciekawe torrenty samych albumów
Vangelisa, polecam torrent z 17 albumami artysty zawiera ciekawe parytatury ściąga się z prędkością od 30 do 70kb/s przy neostradzie 128
na programie Azureus...Pozdro dla Fanów Vangelisa, Zimmera, Horner, Gregsona-Williamsa...

incom

I jak Quark? Wrzuciłeś gdzieś te Memoires?

Ja stałem się szczęśliwym posiadaczem zgranych na dvd teledysków Vangelisa (Chariots of Fire, Vices, 1492, Ask the mountains) i ponad 10 programów telewizyjnych o nim z jego muzyką :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
quark

hmmm...ja na rowni z Vangim stawiam Yanni'ego. :)

BATON

nie wiem jak Wy ale ja mam jego płyty od 71' do 03' to też chyba prawie wszystkie ponadto płyty z J.Anderson'em też jest ich kilka ,ale fakt z bootleg'ami jest tródno . A'propos jak ktoreś z was posiada THEMES to prosiłbym o kontakt .
Pozdrowionka .

PAWELCHMIELEWSKI

wielkie dzięki Quark :piwo: P.S. Nie wiem czy zauważyłeś, ale poszczególne utwory masz ponazywane jako Memoires5... (z memoires6).

Scooterxxx - które Themes masz na myśli? Bo są Themes, Themes2 i Themes3.

Jeśli masz emule, efonkey lub podobny program to wpisz w wyszukiwanie "vangelis themes" i bez problemu wyskoczy ci themes i themes2 z wystarczającą ilością źródeł żeby łatwo ściągnąć. Z Themes 3 będzie trudniej - ale ja też skądś ściągałem, tylko nie pamiętam już skąd. Więc znaleźć można :)

Bzyku

chodziło mi o THEMES bez numerka bo 2 i 3 posiadam a tego pierwszego nie mogłem trafić na osiołku ,pozatym teraz nie mam jak ściągnąć bo mam w tej chwili kompa starszego od węgla ,ale skoro mówisz że jest to bardzo się cieszę i pewnie niedłógo ściągne
Pozdrowionka i dzięki .

BATON

Witam! No wlaśnie zauważyłem że coś jest pomieszane ale najważniejsza jest muzyka a nie tytuły. A przy okazji to jak masz Themes 3 to jestem zainteresowany bo sam nie mam :(

Pozdrawiam!

quark

mam, chętnie bym to ci jakoś przesłał, tylko powiedz jak

BATON

Prosta sparawa uploadujesz album jako archiwum na www.rapidshare.de i podajesz mi linka do ściągnięcia :) Czekam na albumik z niecierpliwością ....

Pozdrawiam!

quark

kurde, pomyliło mi się z Themes 2 ... z themes 3 mam tylko 7 z 26 utworów :/ wrzucać te strzępki płyty?

BATON

Pewnie zawsze to coś :) Jak nie mam wogóle to teraz bede mógł się pochwalić że mam 7/26 :)

Pozdrawiam!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
BATON

Cześć Bzyku! Słuchaj mam prośbę. Czy mógłbyś spakować te pliki co masz z albumu Themes III do jakiegoś archiwum rar zip ace czy jakiegokolwiek innego i wrzućić to na Rapidshare jeszcze raz. Bo niestety nie miałem czasu na ściągnięcie tych plików i niestety po miesiącu uległy one skasowaniu.

Z góry dzięki :)

Pozdrawiam!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
BATON

Witam ponownie. Wchodzę na stronkę i widzę, że tu nieźle się wymieniacie i pomagacie w kompletowaniu dyskografii Vangelisa, więc mam nadzieję że ja rózwnież pomogę. Podaje linka do stronki, z której przez torrenta można ściągnąć między innymi bootleg Blade Runner - Los Angeles 2019 lub inne całkiem ciekawe pozycje np: Vangelis & Llewellyn. Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem. Narazie

BATON

Och starość nie radość ;)

Oto link: http://www.mininova.org/tor/275685 [www.mininova.org/tor/27...]

Pozdrawiam.

BATON

no właśnie... szkoda, że Vangelis & Llewelyn nie można solo ściągnąć, tylko całe 4gb trzeba :)


Od siebie dodam, że w tej zbieraninie jest też płyta "The Best of Vangelis(LE)", której kilka utworów nie jest ani autorstwa ani wykonania Vangelisa.
W ogóle takimi płytami jak wspomniane The Best of Vangelis czy Gift nie ma sensu zawracać sobie głowy - nie ma tam nic nowego, tylko ktoś pozbierał kilkanaście utworów i "zrobił" sobie z tego płytę.

Bzyku

Witam. Bzyku da się ściągnąć osobno, nawet każdy plik. Czego używasz do ściągania Azereusa? Możesz odznaczyć czego nie chcesz pobierać. Pozdrawiam.

BATON

BitCometa używam .. no właśnie nie pomyślałem o tym :)

Zaraz tak zrobię, dzięki za podpowiedź :)

BATON

Nie ma za co. Tylko jest jeden minus, że nawet jak ściągasz jeden plik, to i tak musisz mieć miejsca na dysku jakbyś ściągał całego torrenta czyli w tym przypadku te 4giga :( Pozdrawiam.

BATON

miejsce to się zawsze znajdzie :)

Pozdrawiam również

Bzyku

Cześć! Dzieki Bzyku za płytkę :) Czy masz może jakieś ciekawe wywiady z V. ? Jak tak to daj znać jakie, bo może masz jakiś mnie interesujący :) Nie wiem czy widzieliście ale są pewne nieoficjalne informacje, że V. wraca na wielki ekran albo przynajmniej na mały -) film El Greco. Ciekawe co o tym sądzicie?

Pozdrawiam!

quark

No tak dopiero teraz przeczytałem twojego wcześniejszego posta Bzyku i wszyscy już wiedzą o El Greco. Możecie zamieścić skład tego 4GB pliku o którym pisaliście? Może jest tam coś interesującego dla mnie? Mam niestety słabe łącze i ściąganie takiego pliku nie ma sensu w moim przypadku. Więc jak coś to liczę na waszą pomoc. Aha no i jak interesuje was jakiś album V. a ja go przypadkiem mam to też wam chętnie podeśle.

Pozdrawiam!

quark

Witam.

Quark ten 4GB plika zawiera 51 albumów. Mam Twój spis albumów (pewnie już nie aktualny ;) ) i z tego pliku masz prawie wszystko, prócz Vangelis & Llewellyn, Blade Runner 2019 Los Angeles oraz składanek typu The music of Vangelis, The best of Vangelis (Limited Edition), Odyssey. Ale jak napisał Bzyku niektóre utwory nie są autorstwa Vangelisa. Pozdrawiam.

P.S. Jeśli ktoś może niech prześle mi The Plague lub 1492 OWM, bo nie mogę ściągnąć przez torrenta. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

BATON

Witam! No to ja poproszę Vangelis & Llewellyn a Blade Runner 2019 to mam, a wogóle Blade Runnerów to mam tyle że materiału jest na więcej niż jedną płytkę w mp3 ;) The Plague i 1492 to nie problem. Wrzuce niedługo na rapidshare :)

Pozdrawiam!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones