Wiesław Drzewicz

7,9
4 800 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wiesław Drzewicz

Jak co poniektórym z tutaj piszących osoba Pana Wiesława Drzewicza najbardziej kojarzyła i kojarzy mi się ze Smerfowym Gargamelem. Co ciekawe {kiedyś tego nie dostrzegałem, ale w pacholęcym wieku ciężko było ;) } nie wiem, czy to przypadek - chyba tak, bo najpierw powstała kreskówka, a potem dubbing do niej, ale tak się jakoś ciekawie złożyło, że gdyby się przypatrzeć zdjęciu Pana Wiesława i rysunkowi postaci Gargamela to - dla mnie przynajmnie - rysunek jest odzwierciedleniem twarzy aktora. Mimo, że nie miałem zbyt dużo okazji do oglądania Pana Wiesława na szklano-telewizyjnym ekranie to w mojej pamięci napewno pozostaną :
1. "Smerfy" - rola Gargamela /dzięki ciepłemu, nieco sepleniącemu głosowi dla mnie osobiście postać ta, choć w założeniu negatywna, traciła swój negatywny wydźwięk.
2. "W labiryncie" - pierwsza polska telenowela i pamiętna rola Leona Guttmana, człowieka ciepłego, dobrodusznego.
3. "Jest jak jest" - film w zasadzie oglądałem od przypadku, do przypadku. Nie mógł mnie jakoś zainteresować, ale w pamięci rola pozostała.
Oprócz tego rola w serialu '07 zgłoś się'. Wszystko to spowodowało, że, gdyby dało się cofnąć czas - z chęcią bym tego dokonał, bo choć wielu jest aktorów, których szkoda to Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ dla mnie poczytne miejsce na tej liście zajmuje właśnie Pan Wiesław Drzewicz. Cześć Jego Pamięci.

cOOba

Dla mnie on na zawsze pozostanie Gargamelem, postacią którą wręcz uwielbiałam, tak samo zresztą jak Klakiera [pamiętam, że miałam figurki i ucho Klakiera mój tata specjalnie dla mnie szczerbił żyletką, bo tak nie był autentyczny ;P]

Kiedy umarł miałam zaledwie 10 lat i pamiętam jak podali to w wiadomościach to moja pierwsza myśl, umarł Gargamel...

Chyba jest to najlepiej obsadzona osoba w dubbingu.
Dla mojego pokolenia postać tego aktora zrosła się wręcz z postacią, której użyczył swojego głosu...

Brazowooka

Moja pierwsza myśl była wtedy taka sama. Było mi żal, bo wiedziałem, że następca pana Drzewicza w tej roli na pewno nie będzie nawet w połowie tak dobry jak on, i niestety nie pomyliłem się, bo Drzewicz był niepowtarzalny. Na pewno Wiesław Drzewicz to jedna z najlepiej obsadzonych osób w dubbingu, obok Wiesława Michnikowskiego jako Papy Smerfa i Andrzeja Gawrońskiego jako Marudy.

cOOba

Jako dziecko myslałem że on GRA gargamela. No i podobny był do niego. :)

cOOba

Przybijam się pod wypowiedzią
Dorzucę jeszcze epizod w CK Dezerterzy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones